Prijava

ало бре непушачи , ови нас стижу !

А чему та потреба да се изделимо на пушаче и непушаче?

Ух, штета.. Ја се већ спремио да улетим у неку озбиљну спику око тога! :)))

Нећу да се свађам утата умама убаба удеда! :)

Pusac, od 4. razreda x( gadna stvar...

Немам ништа против пушача, али ми смета кад појединци ускраћују пушачима право на свеж ваздух, јер, веровали или не, неким непушачима заиста смета дувански дим, док нисам чуо да неком пушачу смета чист ваздух.
Једна моја колегиница која се запослила у средњој школи се првог дана жалила на ваздух у зборници где мора да проводи тренутке одмора, јер унутра скоро сви пуше. Кад је проговорила о томе, хтели су да је линчују и почели да пизде у фазону ''Само што си дошла, а већ се нешто жалиш, одакле ти право?''

Вала, кеву бих им јебао да сам био на њеном месту.

Pušio sam preko 10 godina i prestao. Vala mi je isto, sad samo više jedem a to proseravanje, pušači i nepušači mi je skroz jadno. Ne smeta mi kada sam u društvu pušača sve dok mi dim ne piči baš direktno u lice. Nema tu u pravu su ovi ili oni, sve je samo pitanje većine; ako si nepušač i smeta ti dim sedi pored prozora ili izađi . . . ako si pušač tamo gde su svi nepušači ne pravi se pametan nego izađi napolje pa zapali.
Osnovni problem nije pušenje već uzajamno poštovanje.

''Nema tu u pravu su ovi ili oni, sve je samo pitanje većine; ako si nepušač i smeta ti dim sedi pored prozora ili izađi . . . ako si pušač tamo gde su svi nepušači ne pravi se pametan nego izađi napolje pa zapali.''

То важи за ситуације када се налазиш негде добровољно и ниси принуђен да ту останеш, нпр. кад одеш на журку или у кафићу, где год. Али на радном месту, непушачи имају свако право да се буне против пушачке већине.

Ma OK ali pušenje na radnom mestu je uglavnom svuda zabranjeno a čak dobar deo javnih ustanova ima i detektore za dim.
Primer tvoje koleginice mi nije sasvim jasan jer da bi se zadimila prostorija veličine zbornice (računajući i visok plafon) potrebno je da se prostorija ne vetri bar tri dana u šta čisto sumnjam računajući na profesore iz predhodne smene pa čistačice i sl.
Drugo, navike ćeš teško da iskoreniš kod ljudi koji nešto rade već godinama(Što kažu; ne možeš naučiti starog psa novim trikovima). Ako nešto treba da se menja to se radi kod omladine a ne kod ljudi koji su uspostavili jedan način života i furaju ga još od pre nego što smo se ti, ja i ta tvoja koleginica rodili.

Добро, не знам колико је била задимљена, сигурно није било толико дима да унутра буде магла. :) Али чињеница је да је већина професора унутра пушила и да су лоше реаговали на њену примедбу, што је, по мом мишљењу, срамота.

zakleti nepusac :)

Страствени непушач, не подносим дувански дим, кафу и алкохол.

''Страствени непушач, не подносим дувански дим, кафу и алкохол.''

Ти рече једном да пијеш мартини.

I kosmo... :)
JTU ne voli čist metanol da pije...
Kvari mu ukus kafe i cigara. :D

Проваљен је.

Пиро, па то није алкохол. То је естетика која садржи алкохол!

Njeee... Šta me zanimaju ta fensi pića. :D
Tamno pivo je moj fah. :D
Dobro, i apsint. :)

u koju ću ja kategoriju?