Prijava

Чини ми се да је питање доста занимљиво, па ме занима ваше мишљење.
До сад сам украо око 15 књига, што из кафића где стоје за украс, што из куће у којој сам пребивао, па нашао пар комада у котларници, а две-три нисам ни вратио у библиотеку, јер их нема по књижарама, а ни на нету их нисам нашао. Прочитане су и читају се, стоје уредне на полици, тако да не осећам срамоту што сам их украо.

Normalno da je sramota

naravno da jeste.

Ja sam cuo tu izreku da nije sramota al ovo sto rece dusan. Sta uradi sa gazdom za stan?

Nije sramota, al podseti me da te nikad ne primim u kuću. Ti si patološki kleptoman, dečko.

Hleba i knjigu nije greh ukrasti, rece neko nekad.

Na sajmu mi je palo na pamet da zdipim neku, al nisam teo.

Ништа се још није решило што се тога тиче, ал' и међувремену нађох две-три књижице о малтерисању и одржавању грејања, па сам их присвојио.

ТУКО БИ ТЕ КО КОЊА ЛОПОВЧИНО

cekaj bre, po toj logici, ja te pustim u kucu, ti mi dignes npr doktorsku disertaciju koju sam dobio uz diplomu, ili neku knjigu koju mi nekad neko poklonio, pa je cuvam, ili bilo koju knjigu, i to je ok?

id bre u kurac. nije u redu da se krade upickumaterinu, sta god da je. pitaj, ako mu ne treba, dace ti.

Hleba i knjigu nije greh ukrasti, rece neko nekad.

Žan Val Žan?

Ja zdipio oko 40-50 komada al nema ostećene strane, i ne kradem po kuća.

Нисам мислио на књиге из нечије кућне библиотеке, већ на књиге које скупљају прашину негде било где, па их лепо узмеш себи. Никад ми не би пало на памет из куће да узмем некоме, осим овде где сам узео, јер у кући пре нас нико није живео две године.

dilan dože to tako više ne-može.

skupljas nokte u tegli,krades knjige...hmm bas si zanimljiv neki decxko...pricaj mi o sebi

to onda nije ukradena knjiga. i ja kad sam se preselio iz prethodnog stana, ostavio sam 10-15 knjiga na polici, da ne teglim bez razloga. to je ok.
EDIT: osim ako je bila od tog gazde i znao si to. onda nije ok.

ali nije ok krasti od nekog, ajd to valjda jasno. nije ok ni da se krade iz kafica ili sa sajma knjiga. tu kao krades od "sistema" nema lice, ali i da je to, nemas pravo to da radis, seres po celom konceptu knjige.

isto i iz kafica. postoje ovde mesta gde imas police sa knjigama, i lepo kad dodjes na kafu mozes da uzmes knjigu i da citas, niko te ne gleda dal ces da je ukrades. ali, ne kradu ljudi. jos i donesu neku sto im ne treba. zato npr na zapadu postoje takva mesta, a u srbiji ne.

tako da, uzimanje neceg sto nije tvoje, krisom, ne moze biti opravdano nikada, posto na takav nacinn mozes apsolutno svaku kradju da opravdas.

hladni krompiru,skupljas nokte,krades knjige,a tvoj niknejm kako je nastao?
jel volis hladan krompir?
ako volis,preogavna si osoba
hladni krompir je odvatniji od bilo cega...bljaaah

Ja sam ukrao djete od ciganke....

Бићеш највероватније министар културе у једној од будућих Влада наше републике.

Knjige su zlo! Ne treba da se uzimaju u ruke, a pogotovo da se kradu.
Mada, u redu je ukrasti knjigu da imaš čime naložiti vatru ujutro.