Prijava

svi ste vi ateisti pravljeni na kalup isti :D

Lololo gde nađe Čedu

pa ne znam ovakav il onakav ne razumem se mnogo al sviđa mi se brzo priča i jasno za razliku recimo od Predraga Markovića koji me smori odma ma koliko da je u pravu... pa mi je Čeda, onako, istoričar-model-za-mase kakav takav...

Preptostavljao sam da je Petranović i dalje i otac i majka... kapiram da je ok onaj dokumentarac Božidara Nikolića... Jugoslavija u ratu, kako već, tu se već čuje i ''druga'' strana... onaj Veselin Đuretić i te stvari...

kako god, hvala Care, i javi za neku dobru takvu knjigu ako naiđeš...

A da, Čeda se ne skida s TV-a, zaboravih jbg

Elem, evo ti nešto što mož' bit' zanimljivo:

1. Venceslav Glišić, Teror i zločini nacističke Nemačke u Srbiji 1941-1944, Beograd 1970.
2. Branko Petranović, Strategija pokreta Draže Mihailovića, Beograd 2000.
3. Veljko Đurić Mišina, Zločin je počeo ranije. Prilozi za istoriju stradanja Srba u banovinama Primorskoj i Savskoj 1934-1939. i Banovini Hrvatskoj 1939-1941. godine, Beograd 2004.

Sjenkjevič je kurwa mać

E da, dobar je taj dokumentarac, zaboravio sam reći.

Fala, fino, samo da nađem...

Ne, ja sam mislio na knjige ove koje traba naći, pošto kod mene u biblioteci ima samo jedna od tri... A dokumentarac je fenomenalan, i ako neko zna dal je ova muzika na početku pisana za sam dokumentarac ili je pozajmljena odnekud? kako god mnogo je dobra...

Profesorka strucnjak radi na Aleksinom zakonu, a uzor joj sta, Brady Bill? Ovaj drugi objasnjava kako Isus nije postojao, i sve to je pravni fakultet? I to je ZAKON, znas donet je ZAKON, mi smo pravna drzava.

Pa i nacionalizacija je bila po zakonu, i goli otok i kuluk i slobine takse za izlazak iz zemlje, i seseljev porez na oruzje, i SVA GOVNA zbog kojih je u zemlji tako kako jeste su PO ZAKONU.
E sad ako si pametan ti nadjes nacin da se spases ako ne...

To se ne odnosi na religiju. Ne znam zasto svi misle da Bog nema smisao za humor. Ja sam video da ga i te kako ima i voli da ga koristi na ateistima. Za ostale su rezervisani iskusenja muke i slicno.
U izreci se kaze "Sad ces videti SVOG BOGA!" Ja verujem da on sigutno nije isti meni i npr. Papi jer su nam i koncepti dobro/zlo, treba/ne treba valja/ne valja razliciti, ali to nije bitno svako ce odgovarati SVOM BOGU za svoje postupke i tu nema problema, znam te-znas me. Ali ateista, sto veci ateista to suroviji humor...
Nemojte biti ateisti, citajte zodijak, kule strazare, Staaaari Zavet, i izaberite svog favorita.

Kad je to Šešelj uveo porez na oružje mamu mu jebem?

Pazi neko ko nije vernik, umre i vidi da posle ipak postoji nešto ima bar priliku da prizna da je pogrešio.
Vernik kad umre ne može ni da se razočara čestito kad vidi da posle nema ničega. Ne mož ni da ga peziš.