Prijava

Dobra je serija. Ne znam je l samo meni, ali počeo adrenalin da mi radi kad je Kol išao sa onim bajkerima u pljačku pa kad izbilo sranje pa su bežali od onih cigana. Ne znam koj mi kurac bio ali kao da sam gledao poslednjih 10 sekundi nerešene basketaške tekme.

Жути Краљ је онај батица што има своју Цркву, како се то већ каже. Не знам ко може други да буде.

Roki, a ta scena je bila (barem tako kažu) one-shot. Naravno, Grinderman je oplodio na kraju, svršio sam kad sam čuo!

http://www.youtube.com/watch?v=XoEH-Qn5SgM

Жути Краљ је онај батица што има своју Цркву, како се то већ каже. Не знам ко може други да буде.

Дет. Харт хехе

ja ne znam za seriju sa boljom opening theme-om, tu su negde i sopranosi i tvin piks, al realno ceo saundtrek tru detektiva jebe sve. ne znam da l ste primetili u 4. epizodi scena kad odu u onaj kvart sa čamugama i kad krene krljačina i bežanija i kad preskaču ogradu i marti ih pokupi kolima snimana je BEZ ijednog reza, ne znam da l sam igde video akcionu scenu bez ikakvog reza već je skroz iz jednog dela. brutalna režija.

sasvim zaslužena visoka ocena za seriju, za sad. fotografija do jaja, kadrovi, gluma priča, sve. atmosfera je isto brutalna, i jedna od retkih serija za koje se moliš da se ne završi epizoda. ne bih rekao ni da je marti ni da je rast yellow king, to bi bilo jako isfurano. možda bi čak bila i fora da to nikad ne otkriju, već se njih dvojica pobiju do kraja sezone i tu bude kraj

Što reče Njari, stvarno jebe uvodna špica. Znači Srećni ljudi pa Čru detektiv.

imao sam knjigu jednu od embroz birsa, zbirka kratkih priča 'čudne priče', jako je majndfak i jako je jeziva, al sam kreten dao nekome ko zna kad :S

Zuti kralj prema onoj maloj sto podvriskuje ima neke anomalije po licu, a i prema onoj DRUGOJ koja kaze da ima vitligo oko usta...nece u ove 2 epizode ni otkriti ko je...nego sirokim narodnim masama uvaljuju kurac

Muzika je na nivou, to stoji, ali ova serija ima najbolju fotografiju ikad viđenu na televiziji. A i vidi se ogromna razlika između prosečnih, serijskih glumaca i prekaljenih likova poput Mekonahija i Harelsona.

P.S. Koja je pesma na početku pete epizode u baru, kad Koul i Džindžer sede za šankom i čekaju da se vide sa Leduovim partnerom?

Zuti kralj prema onoj maloj sto podvriskuje ima neke anomalije po licu, a i prema onoj DRUGOJ koja kaze da ima vitligo oko usta...nece u ove 2 epizode ni otkriti ko je...nego sirokim narodnim masama uvaljuju kurac

Не мора да значи да је то Краљ, то је можда само неки трећи лик који ради за њега.

Našao sam, jebem joj mater! Kristoferson Bogotac!
http://www.youtube.com/watch?v=JIBq1Jkm7YU

Jelenski rogovi iz prve epizode, a u petoj epizodi Marti kaže da je jednom ubio "jelena". Tu sam ludu analogiju pročitao na stranici serije, a najgore od svega je što mnogo likova apruvuje... Biće ovde ozbiljnog majndfaka.

do koje godine ovo trajace?

Druge sezone će biti sigurno.

Moguce je da je Marti, ostale su jos dve epizode znaci neki nagli preokret ce da bude i tu prekidaju...jos ova dvojice ne glume u sledecem serijalu

edit:

to Inquisitr, the first four and the best stories in "The King in Yellow" trace the story of the character who is a "depraved monarch." He is the king of the place called Carcosa. It is in this place where "black stars" shine.

na kraju jedne epizode nmg da se setim tacno koja je, Koul drka onaj drveni djavolji stalak, kad sunce probija, i tada se na prozoru se vide "black stars".

sacekacu dan dva pre zadnje epizode u sezoni da odgledam sve pre nje i onda nju

Pametno. I ja tako radim.