Prijava

Danac im bio dugo kralj.

http://www.aftenposten.no/okonomi/rikdom/#rikdom-quiz

Zaustavite ovog sto sere na pocetku i skrol dole ima šta je bogatstvo uradilo Norvežanima. Levo od slike kliknite na "Neste" da vidite brojke.
Koga interesuje, moze sa googl transl. da prevede.

Drugar koji je tamo nekih 15 godina kaze da su im putevi uzas. Iako nisu toliko im bitni jer im ostali saobracaj sljaka do jaja, imaju dobar sistem. Naprave deonicu puta i stave naplatnu rampu. Kad ona samu sebe izplati, naprave od tih para sledecu. Najvise se svadjaju gde i kako ce da odluce koju ce. Zato su i krs. Mada mislim da mi sa ovim nasim putevima neamo pojam krs, tako da dok se ne uverim, ne tvrdim.

Jel se neko rapitivao za zamenu naše vozačke dozvole za njihovu? Jel problem za iznajmljivanje stanova kao u Švedskoj (imaju liste čekanja od po nekoliko godina)?

Koliko sam na nekom forumu (okacicu kad nadjem) saznao, za iznajmljivanje stana ti treba nesto poput americkog social security number. Mislim da za njega podnosis zahtev nakon mesec boravka i trebalo bi da imas (valjda) posao da bi podneo zahtev za njega. Posle mesec ipo konntam mozes opusteno.

kako ovo izgleda idilično. odeš, nađeš šljaku, oženiš neku do jaja plavušu, domovine se sjetiš kada bude bombardovanje i bole te brige.
i meni dođe da maštam al nemam muda.

Zenka mi farmaceut stim sto oni odavde idu tamo sa poslom vec. Problem je sto ona mora da odvolontira staz godinu dana ovde za dzabe prvo. Ovo sto ja pokusavam je da probam pre. Njima apsolutno ja kao ekonomista iz srbije ne trebam. Zato sam i napisao u tom rasponu cu pokusavati.

U krajnjem slucaju ce mi ostati jos jedan jezik vise.

Kad se ode tamo, kako ''nostrifikovati'' diplomu, konkretno, srednje elektrotehničke škole, smer: elektronika. Vidim da ima posla, ali nzm kako načiniti neke od prvih koraka (konkretno u Norveškoj).

Kada sam se raspitivao za Švedsku bio je fazon da mora to da se uradi u njihovoj kraljevskoj akademiji i da moraš možda da dodaš još neki ''ispit''. Za jezik u Švedskoj nije frka, postoji SFI (Svenska för invandrare, švedski za imigrante) za koji ti je čak Švedska i davala neku nadoknadu.

Zaustavite ovog sto sere na pocetku i skrol dole ima šta je bogatstvo uradilo Norvežanima. Levo od slike kliknite na "Neste" da vidite brojke.
Koga interesuje, moze sa googl transl. da prevede.

Не разумем, шта им је урадило? Пише да је неки Андреас еиер вескер фор 160000. Имам утисак да је купио Луј Витон торбу за те паре, фин младић.

ima u NS ona agencija sto su je isprozivali da zaposljava ljude na crno....
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/443537/OPREZ-Mnoge-agencije-na-crno-nude-posao-u-Norveskoj-i-platu-od-4500-evra
e sad...citiram
"""
U “SENO risorsis” ističu da sve rade u skladu sa zakonom i dodaju da nisu nikakva agencija za zapošljavanje, već srpsko-norveška kompanija koja se bavi “edukacijom i pripremom radne snage za norveško tržište i partnersku organizaciju ‘NOSE Risorsis’ iz Narvika, koja se bavi regrutovanjem radne snage za norveško tržište”.

- Mi se bavimo tzv. hed hantingom, odnosno pronalaženjem zainteresovane radne snage za kojom postoji potreba isključivo i samo za potrebe “NOSE Risorsis”. Dakle, radimo poslove komunikacije, marketinga, informisanja, edukacije - tvrde u ovoj novosadskoj firmi i ističu da je njihovo poslovanje javno i da niko od ljudi koji uz njihovu pomoć odu u Norvešku ne radi na crno. """"
posto znam koji princip rade, sasvim su u pravu. Oni imaju skolu jezika i salju ljude... imaju tamo coveka koji jebeno otvori onaj sajt za posao sto sam okacio i nadje ti jer si ti glup i prvi put ti je. Za to ti skinu sa plate (tek ti naplacuju kad dobijes platu!!!!) 200-300 evra u narednih 3-6 meseca.. stim sto moras da znas jeeezik. To su poslovi od nekih 2500 iljade otprilike

Не разумем, шта им је урадило? Пише да је неки Андреас еиер вескер фор 160000. Имам утисак да је купио Луј Витон торбу за те паре, фин младић.

Skrol skroooooz dole ima ona animacija da ucita.... onda imas neste i baca te po slikama uz grafike

U sustini te ova seno firma za tvoje pare edukuje koliko si glup da ne znas sam da odes a naucio si im jezik.

Da mogu otišao bih da živim tamo bez razmišljanja. Po meni, savršeno mesto za život uopšte, posebno što se tiče klime i toga da ljudi gledaju svoja posla.

Јел се код њих уље каже беерпорн? И оно "1000" ваљда дође литара. Па лепо троше, сигурно јер је тамо ладно. И видела сам једну ливаду, иста као код мене.

Dobra tema, mene zanima mozel se kako izganjati azil kod njih. Tipa ja sam imo ideju kako bi se prestavio kao jedan iz ekipe flaficastih, i tvrdio da me ovde zlostavljaju i nedaju mi da izrazavam svoju pederaciju te mislim da je norveska zemlja za mene, pa me zanima jel se moze tako nesto smuljati, al bez da nekom blajvam ili dajem guza?

I kaki je taj norveski jezik, posto sam se konto baciti na kurc iz norveskog, pa da ondak krenem u potraznju nekog posla u fazonu
Hoće li primat ko izbjeglice nas bosance
Nek me prime prvog ovdje nemam plana, kuće, stana
Živitnog elana ni volana da vozim
Ovdje mi je neugodno al kod vas ću da prosim

kajtez mogu da te podvrgnu tjelesnom ispitivanju da vide jesi li zaista šupak meraklija jer su i u Evropu provalile da ljudi na taj način traže azil. Znači ako ti nije rasvjetano prkno džabe ti sve.

Jebes mu mater u zadnjih par godina u prosjeku dosta sam imo tvdu stolicu, stas jede se dosta suve 'rane, pa sam kenjo govna od par unca ko Bono Voks u South Parku, pa jebi ga kontam da bi me to moglo izvuci. A i ako me to ne bi izvuklo, recu da se ne volim bas toliko suriti u plinaru, nego da sam vise onaj senzualni tip koji voli da gleda...

Ako kažem da sam prognano lice skosova da ne kažem kosovar, jel veća šansa da dobijem azil za neku skandinavsku zemlju?

Što se tiče azila on je više manje svuđe isti u Evropsku uniju, a Maniječa znam da dobijaju Kosovari pare ako hoće da se vrate s azila u domovine. Po osobi ide, oko hiljadu dvije, nemoj me vjerovat za iznos novca al znam da dobijaju.