Najbolja borilačka vestina

  1. A jes', ko još može protiv borilačke veštine mlati-pa-kud-puko-da-puklo?

    Čim mlati pa kud puklo da puklo znači da često otkriva facu i relativno lako prima udarce.

  2. Zavaraj, zvekni, skloni se, i tako u krug.
    A ti Reme, sta si sve trenieao?

  3. Od borilačkih sportova Aikido i sad treniram MMA + 1 trening nedeljno Muay Thai. A od običnih sportova sve i svašta

  4. Hmm, to bi ti bila dobra kombinacija u tuci.
    A trenirao si realni ili tradicionalni?

  5. Vračarević mi je bio trener. Znači realni. Mada nisam preterano zadovoljan aikidom, dok mi je mma i muay thai do jaja

  6. Hm, da. Muay Thai je do jaja. Dušu dalo za uličnu tuču (prema tome koliko je korisna u uličnim tučama, određujem da li mi borilačka veština odgovara ili ne). Žao mi je što je nikada nisam trenirala, doduše.

  7. Njah, sve što sam trenirala, trenirala sam zanemarljivo kratko, s izuzetkom kombat mačevanja u Armi (association for renaissance martial arts) - to treniram već dve godine (samo u drugom klubu - Sveti Đorđe) i s izuzekom ragbija (nije borilačka veština, ali tu sam naučila da obaram). Kao, išla sam par meseci na MMA, s tim što sam zaista morala da prekinem jer su treninzi bili sadistički teški za momke, a kamoli za nejako žensko čeljade. Vreća me je ubijala u pojam, više od svega.
    Dodaću još i da mi je ćaća u mladosti bio džudista, pa sam nekoliko fora pokupila od njega, al opet, nije to ništa nešto.

  8. Zapravo, nisam. Sad me sramota, koliko sam se opustila.

    Ne volim da propagiram azijske borilačke veštine, mislim da se su se ljudi sa naših prostora (a tek zapadnjaci) i previše izložili na njih. Mi smo evropljani i treba tako da se ponašamo! Zato sam rešila da treniram u Armi - da bih koliko toliko očuvala tradicionalan način borbe. Šteta što nije više ljudi aktivirano u očuvanje domaćih borilačkih veština.

    EDIT: Ali ću dodati da je Burmanski boks dobra stvar.

  9. ja karate treniram i volim, i to je meni najbolja vestina, ucimo da se odbranimo kada nas napadnu, koncentracija, brzina i snaga mahom tu ima dela ali nikad ne napadamo osim ako neko potegne fajt :P

  10. Srbine, sta znas o krav maga?

  11. Стрит фајт љољ

  12. štos mene tiče znam da sam gledao jedno deset treninga krav mage jer je u istoj sali gde i ja treniram, u suštini niš specijalno, pogotovu ako se uzme u obzir da ovo što se trenira kod nas kao krav maga i prava izvorna krav maga nemaju veze jedno sa drugim.

  13. To je tačno. Moji najbolji prijatelji treniraju krav magu godinama. Sa klubom su otišli u Izrael na neki turnir i pošto su se vratili u Srbiju, treninzi ovde su im postali smešni. Isto važi i za nindžucu - pošto mi se drugarica vratila iz Japana, smatrala je da je njen klub smešan. Jes da nije baš iz prve ruke, al ajd.

    U svakom slučaju, krav maga je fantastična veština, a to što je kod nas buđava je već druga stvar.

  14. Hajde pitaj ih ponesto, 'leba ti. Mene zanima da krenem sa time, ali je previse skupo da bih trosila novac ako je shit. A ja nUmem da ocenim da li je shit, jebem li ga, ne razumem se u borilacke vestine.

  15. trenirao karate ko klinac, imam zelenka:))
    Ynam hešodan, nidan, sandan tejkigodan....jebem li ga zaboravio sam. Bio 5.razred oš.
    Kokucudačišutoukezekucudačihaime!!!

  16. @buxnomaniak - i ja tebi
    @Pufna - su čim bi da kreneš? s krav magu?

  17. Što se tiče krav mage za policiju, kod nas dolaze instruktori iz Izraela tako da ko želi prave treninge neka se prijavi za pandura. A za odbranu od džeparoša i secikesa sasvim su dovoljni "civilni" treninzi.

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.