DNK, teorija evolucije po Darlingu i inače, mutacije i tako to

  1. Mom komsiji je pre 10 godina umro pas, on ga zakopao iznad dvorista i kopali prosle godine ovi iz elektro-distribucije za stub i naleteli na koske.

  2. Vau, koske psa od pre 10 godina. Kakva misterija! Ajde vrati se za 40 miliona godina i vidi jesu li tu koske.

  3. била је релативно скоро емисија на кабловској о археоптериксу и превари која стоји иза тога

    nije ti dobra taktika da samo gledaš jednu stranu. Ima i tona emisija o dokazima (navodnim) za Nojevu barku i slična sranja, uvek moraš da sagledaš širu sliku, da čuješ obe strane. Najbolje ti je da odgledaš neko direktno sučeljavanje kreacioniste sa čovekom iz nauke kao ovo:
    http://www.youtube.com/watch?v=z6kgvhG3AkI
    (skoro 3 miliona ljudi je odgledalo, a sam prenos preko pola miliona, uživo je išlo)
    Spojler alert - kreacionista je ispo govedo, ovaj drugi je pobedio.

    Ја ово видим овако, риба је опремљена опремом за преживљавање у различитим условима али да је као таква створена, не као пример еволуције. Зашто? Зато што би угинула када би већ први пут те воде пресушиле да од почетка нема већ прилагођен мехур са све том мрежом крвних судова.

    loše vidiš. Nije riba jedna jebemu sunce više, ima toliko vrsta sa milion adaptacija na različite uslove sredine. Izvedi eksperiment, izvadi istovremeno pastrmku i šarana iz bazena u ribarnici i gledaj ko će duže da izdrži. Evo odgovora - šaran, jer je prilagođen na uslove snižene koncentracije kiseonika dok pastrmka nije.

    65 000 000 милиона година еволуције, машала

    lapsus je, al je smešan, haha
    .....

  4. Pa sto ti ne sagledas sa obe strane durexu? Sto ne shvatis da si se u dosadasnjem zivotu zajebao?

  5. (skoro 3 miliona ljudi je odgledalo, a sam prenos preko pola miliona, uživo je išlo)
    Spojler alert - kreacionista je ispo govedo, ovaj drugi je pobedio.

    Браво за победника!
    http://www.eurovision.tv/save-files/resizes/0b/58/c0/d2/4c/25/2d/33/5a/86/a5/06/46/76/24/38/TH00014.jpg

    Bill Nye Debates Ken Ham - HD (Official) - 2.959.212 прегледа

    PSY- Gangnam Style - 22.361.035 прегледа

    PSY (ft. HYUNA) 오빤 딱 내 스타일 - 478.792.580 прегледа

    Ја ово видим овако, риба је опремљена опремом за преживљавање у различитим условима али да је као таква створена, не као пример еволуције. Зашто? Зато што би угинула када би већ први пут те воде пресушиле да од почетка нема већ прилагођен мехур са све том мрежом крвних судова.

    Престани да пишеш у једнини. Лепо ти Крпа каже да није ЈЕДНА риба, већ много риба. Дакле, милиони риба милионима година је рикњавало у покушају да се опреми опремом за преживљавање. И пошто је умрло небројано много риба, ето мало по мало неке су развиле систем да победе смрт и неусловне животне средине (развиле су плућа да више не би умирале). Шта ти ту није јасно? А потом, када су то савладале, онда су умирале милијарде риба са плућима док им нису порасле ноге. Капираш? Јер, ако ти капираш, појасни мени, мени ништа није јасно у тим пијачним погађањима.

  6. Zapišali smo ateiste!

  7. ja sam rasan
    Zapišali smo ateiste!

    Нисмо ми запишали њих, већ они запишавају сами себе. А и сумњам да су атеисти, већ ТРОЛејбусџије - бити толико самоуверен у тврдње научника који су толико склони лагању када је у питању еволуција - просто постаје СНСовски глупо.

  8. Fora je što je nemoguće objasniti nešto za šta treba kakvo takvo poznavanje stručnije terminologije, ne može sve da se svede na ''pijačni rečnik'' kako napisa jer izgleda banalno i totalno apsurdno. Probaj da se staviš u film Posetioci, s tom cakom da si ti posetilac i da te neka mašina izbaci u srednji vek gologuzog bez ičega na sebi (tj. bez ijedne stvari koje sada postoje). Nakon što te obuku lokalci u krpe i haljine i daju ti neki fermentisani napitak da te okrepe pitaćete da im objasniš kako stvari izgledaju u budućnosti. Kako bi im objasnio mobilni telefon, šta je to , kako funkcioniše i slično? Mislim da bi završio na lomači nakon prvog pasusa svog izlaganja.
    e tako ja vidim situaciju kad random osoba iz nauke pokušava da objasni avridž osobi bilo šta. Kao što ja nemam blage veze šta su konsenzus grupe koje je kelt spomenuo u postu, ali nije red da krenem da govorim ''ma kakve konsenzus grupe to ništa nije tačno'', a nemam pojma šta je to uopšte.

  9. Granjčilo uboređuješ komercijalnu pop pesmu od tri minuta koju su emitovale sve moguće stanice, svi mediji, društvene mreže...sa naučnom debatom od dva i po sata! 3 miliona pregleda za neku debatu je nenormalno visoka brojka, ja sam izneverovao iskreno.

  10. Da je istina bilo bi 300 milijardi pregleda.

  11. А и сумњам да су атеисти,

    ovo si jedino u pravu. niko se ovde nije izjašnjavao po verskom pitanju i opet mi nije jasno zašto se pokreće iznova i iznova.

  12. Добро, у праву си Крпо, тешко је саговорницима објаснити неке ствари ако не поседују елементарно знање из неке области. Исти проблем је када разговараш са атеистима о религији, јер су они потпуно убеђени да оно што они знају представља научне чињенице и да имају монопол на информације, науку и чињенице. Ја отворено кажем да немам појма са науком и износим мој лични став о не слагању са причом о милионима милиона година еволуције и умирању и прилагођавању врста. То не значи да је то тачно.

    Него, које су мањкавости теорије еволуције из угла еволуциониста?

  13. rasni, odlična ti je bila jučerašnja defka, ua za moda koji je obrisao, u dve reči si pogodio centar. mrzim kad se obriše neka stvar koju stavim u omiljeno.

  14. Imas je na groblju.

  15. Imas je na groblju.
    Ali je na pravoslavnom , pa ne znam da li ti je to problem.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.