Prijava

tovari ovog ko god da je i o kom god sranju da kenja sad

Ima to fino ispričano i kod Pavića u Hazarskom rečniku. Degradirano svakako, ali i zanimljivo.

Синови Божји (= јер су били Богу послушни, и духовни људи) су потомци Ситови, а синови човјечији (јер су мислили само на тијело и тјелесно) су потомци Кајинови. Испочетка се нису мијешали, али онда су жене из Кајиновог племена почеле да се баве магијом, и да користе шминку, и свашта нешто, не би ли завеле синове Божије. Када је дошло до мијешања, онда је такво зло било да је Бог пустио потоп на земљу.

To je samo jedno od tumačenja. Zašto su onda u Knjizi brojeva opisani kao divovi?
Osim toga:

Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile, opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale, pa ih uzimahu sebi za žene koje su god htjeli.

Jasno razdvaja ljude i sinove božje. Pa jebi ga, valjda su po toj logici i ljudi sinovi božji, ako od Adama potiču i Sit i Kain? Jer, ne kaže "kad su se Kainovi potomci počeli širiti po zemlji", već baš LJUDI. Da su se mešali Sitovi i Kainovi potomci, onda ne bi Sitovi potomci bili čisti "sinovi Božji", jer su i oni pali u mulj greha, mešajući se sa prokletim semenom.

Лилит као теорија прве жене је чист промашај, јер би онда били различита бића. Овако, пошто је човјек подијељен на мушко и женско, јасно је да се ради о једном истом бићу.

Ne znam jesi li nekad upoznao neku ženu, one imaju mnogo toga zajedničkog sa muškarcima, ali imaju neke muškim nedostajuće skilove i odlike, a neke opet nemaju... Sumnjivo je to.

Браво Радјар. :-)

Олланик, само сам одговорио на питање. Ако ти се не свиђа, слободно кулирај.

Валдемар, рекао сам какво је тумачење Цркве, а не бабе Смиљане, па сад ко како воли. Коме је ауторитет једно, а коме друго, по томе нека и бира.

Валдемар, рекао сам какво је тумачење Цркве, а не бабе Смиљане, па сад ко како воли. Коме је ауторитет једно, а коме друго, по томе нека и бира.

A, toliko imaš tumačenja te iste crkve koliko imaš kvalifikovanih teologa. Pročitaj malo. Imaš i tumačenje Jevreja, i Muslimana, i raznih gnostičkih sekti. Osim toga, ni Sita, ni Jareda, ni Enoha, ni Enosa ni Metuzalema ne predstavlja Biblija kao ljude naročite visine. A to oko autoriteta, jedno-drugo, znam da je jedno Crkva, a šta je drugo, razum? :) Još verovati da je od jednog jedinog Sita nastao ceo ogranak divova, koji se u početku nisu mešali sa Kainovim potomstvom, a posle im dunulo pa jesu, malo je sumnjivo?

MisterOfScience

'Ајде, одговори ми ти на ово питање везано за Рај. Ако је Бог створио Земљу и на њему Адама и Еву, то значи Рај се налазио на Земљи. Да ли то значи да Адам и Ева нису истерани из њега, него да им га је Бог одузео.

aj kad si mogao ovoliko svima da objašnjavaš objasni i meni ako si već gospodin od nauke.
Zanima me to za svetlost. Okle fotoni ako nije bilo zvezda? Kako se smenjivali dan i noć, lepo tamo stoji na početku da se smenjivali. Ako objasniš neću te zezati da si mister nonsens pošto vidim da vladaš tematikom, a i javio oseća nepravdu nevoli kad se drugovi članovi vređaju.

Па не потиче свака светлост од звезда. Не светле само звезде у свемиру. Шта је са облацима усијаних гасова од којих се формирају звезде, а који такође емитују светлост?

jebote ovaj bog ladno mislio da su kitovi ribe haha. pratite link koji je javio okačio. haos.

drago mi je sto se ovaj mister odf sajens upleo u forum...njegovo km postovanje moze da prolazi kod posterdzija koji misle da njegovi postovi imaju smisla i da su neka duboka filozofija,jer za njih je to sve sto ima vise od 2 recenice i malo slozenije pojmove,al ae sad da te vidim kako prodajes ta sranja valdemaru,chaku,truleksu i ostalima ahahah

Sto more steni je
sto Adam Evi je
bas to si meni ti
i vise od ljubavi.

Ref. 2x
Ne mogu da te ne volim, ne volim
i da bez tebe zhivim
jer ti me putem sna
nosis ko koshava

Па не потиче свака светлост од звезда

fendere ova na koju je bog mislio je od zvezde zvane sunce (videti viktora coija i njegovu pesmu, brat rus al metalika)
evo ga : https://www.youtube.com/watch?v=1jmmHB3K69A

Валдемар, рекао сам какво је тумачење Цркве, а не бабе Смиљане

pa sad,to mu i dodje na isto...

Truleks krpa

jebote ovaj bog ladno mislio da su kitovi ribe haha. pratite link koji je javio okačio. haos.

ček, ček, ti nikad do sad nisi pročitao Bbliju a kenjaš upotno o tome? pa da li treba još nešto dodati...

i ja ne osečam nepravdu nego tvoju sitnu dušu koja se breca kad ti neko kaže da si mali, sitan i nikakav, da kad ne bi imao kevu da te hrani crko bi od gladi, koja nema drugih argumenata osim da nekog vredja i time podigne sebi na vrednosti..

ollanik, al si ih nabrojao, sve moj do mojega...

'Ајде, одговори ми ти на ово питање везано за Рај. Ако је Бог створио Земљу и на њему Адама и Еву, то значи Рај се налазио на Земљи. Да ли то значи да Адам и Ева нису истерани из њега, него да им га је Бог одузео.

Фендере, молим те да ми прецизираш мало на шта тачно мислиш, пошто је мени истоветно када кажеш да су истјерани, или да им је одузето. Не могу баш да уловим нијансу коју ти имаш у виду. Мени је то исто.

Трулекс, Фендер ти је укратко објаснио. И дан у значењу 24 сата није примјењив. Ту је онда питање језика, пошто тај "дан" значи и период, поред овог земаљског уобичајеног дана. У тој књизи, коју Радјар није плусир'о :-), има читаво поглавље о томе, и врло је занимљиво. Пишем дуге коментаре, и за тај би ме убили, а не бановали. :-) Друго, нисам сигуран да ли бих најбоље успио да прикажем тај дио, пошто сам и сам одавно читао. Још мало па деценија... А то и није моја струка, тако да није лоше макар и упућивање на извор.

adam i eva su svojtina

Јеботе, сваку религијску тему претворите у расправу о религији.

ček, ti nikad do sad nisi pročitao Bbliju

čitao jehovine svedoke neki prospekt, isti kurac.
Mistere nisi dao dovoljno dobar odgovor, ne sviđa mi se ni fenderovo objašnjenje tj. hipoteza za koju si se uhvatio kao za slamku spasa jer si osto bez odgovora, nigde se ne spominju oblaci gasova koji emituju svetlost, a i da potiče svetlost od tih oblaka opet bi bio mrkli mrak na Zemlji bez Sunca - koje je zvezda i koje je stvoreno nakon stvaranja svetlosti na Zemlji po ovom spisu.

čitao jehovine svedoke neki prospekt, isti kurac.

ahahahahahahahahahahaaaaa...e, za sve ubuduće priče te smatram nedostojnim bilo kakve priče...ako ti i nešto kažem smatraj da sam došao da te prcam...

ollanik
drago mi je sto se ovaj mister odf sajens upleo u forum...njegovo km postovanje moze da prolazi kod posterdzija koji misle da njegovi postovi imaju smisla i da su neka duboka filozofija,jer za njih je to sve sto ima vise od 2 recenice i malo slozenije pojmove,al ae sad da te vidim kako prodajes ta sranja valdemaru,chaku,truleksu i ostalima ahahah

Олланик, видим и то да си једва дочекао и да си се окуражио, пошто на постерима ниси коментарисао. За разлику од тебе, ја не гледам на друштво истомишљеника, него на истину коју браним, и за коју желим да је сви пронађемо.
Трулекс је свеједно био тамо. Да ли сад треба да га се плашим? Или ових других? А Валдемар ми се чини нормалан, само што није много релевантних извора консултовао у формирању ставова. Али, ни то не мора да буде страшно, чим човјек не вријеђа и може нормално да комуницира.