Prijava

Da li je moguće da ovu temu neko ozbiljno shvata?

Олланик, видим и то да си једва дочекао и да си се окуражио, пошто на постерима ниси коментарисао. За разлику од тебе, ја не гледам на друштво истомишљеника, него на истину коју браним, и за коју желим да је сви пронађемо.

drago mi je,na posterima me mrzelo da ti objasnjavam,mrzi me i ovde i bilo gde i bilo kad....a i ti bolje se izrazavas nego ja,pobedio bi me u toj raspravi iako bi ja znao da je sve sto govoris sranje,al ti bi to mnogo lepse upakovao nego ja,pa bi ispalo da si u pravu

istinu znam i ove koje sam nabrojao ce ti je reci mnogo bolje nego sto bi ti ja reko

Шта је заправо Stevan kevi?

to što ti pišeš, pričaš, radiš, jebeš, misliš je sranje

odličan argumen

А Валдемар ми се чини нормалан, само што није много релевантних извора консултовао у формирању ставова.

Nijedan osim Biblije... Kreacioniste zaobilazim, to je neozbiljno.

sve. i otac i majka.

Da li je moguće da ovu temu neko ozbiljno shvata?

meni je interesantno koprcanje verskih zaluđenika sa simptomima desnila (koje si inače objasnio doktorski i prigodno nazvao), njihov trud da i pored nepoznavanja najosnovnijih stvari iz prirode objasne ''naučno'' neke mitove, da opravdaju nebuloze koje imaju manje smisla i logike nego scenario za Maka Paka i Teletabise. Još kad dodaju neku filosofsku žicu kao ''blur'' efekat u fotošopu samo da zamrljaju rečenice da bi delovale pametnije. Bacanje pegle. Aj ovi što troluju teraju zezanciju, al postoje stvarno takve glave, lično sam upoznao. Ovo preko interneta je ništa u odnosu na ril debatu sa verskim zaluđenicima.

Mistere nisi dao dovoljno dobar odgovor, ne sviđa mi se ni fenderovo objašnjenje tj. hipoteza za koju si se uhvatio kao za slamku spasa jer si osto bez odgovora, nigde se ne spominju oblaci gasova koji emituju svetlost, a i da potiče svetlost od tih oblaka opet bi bio mrkli mrak na Zemlji bez Sunca - koje je zvezda i koje je stvoreno nakon stvaranja svetlosti na Zemlji po ovom spisu.

У извору на који сам те упутио, стоји исто оно што је Фендер писао, само разложено на доста страница. Ти имаш информације из брошуре, а кад неко не жели да буде неозбиљан, па упути на озбиљан извор, јер је реално заборавио детаље (нисам природњак по образовању, па ми те ствари брже излапе), у чему нема ништа лоше и неприродно, одмах све релативизујеш. Али добро, ко зна како си ти одрастао, и чему си учен...
Оно што треба да знаш јесте да Библија није студија из астрофизике или чега већ, и њој није задатак да објасни како је створен свијет, уз детаље процеса и сл, већ да истакне ко је створио свијет и човјека, и зашто.

Мислим да је вероватнија теорија да је људска раса почела на старту тренутне калпе (еона) као бића налик на Деве, поново рођена из Абхасара универзума. То су била бића која сијају сопственом светлошћу, која се крећу кроз ваздух без помоћи машина и живе дуго, дуго, дуго.
Током времена почели су да се хране физичком храном, и како су све више конзумирали, постали су налик на људе данас, престали да лете и сијају. Живот им се скратио и поделили у се на два пола. Зато је настала похлепа, крађа и насиље, и на крају је успостављена социјална хијерархија, и они највиши од њих изабрали су краља Махасамату, од кога воде порекло многе индијске династије.
Ето, ово изгледа много логичније. Будизам је као добар СФ, где је све јасно, а хришћанство као надреализам - ако питаш "како"? рећи ће ти "ето, тако, ћути гледај своја посла, не можеш ти то да спознаш". И у праву су, ја заиста не могу.

To je samo jedno od tumačenja. Zašto su onda u Knjizi brojeva opisani kao divovi?

Па зато што су били огромног раста. :-)

Kad su se ljudi počeli širiti po zemlji i kćeri im se narodile, opaze sinovi Božji da su kćeri ljudske pristale, pa ih uzimahu sebi za žene koje su god htjeli.
Jasno razdvaja ljude i sinove božje. Pa jebi ga, valjda su po toj logici i ljudi sinovi božji, ako od Adama potiču i Sit i Kain? Jer, ne kaže "kad su se Kainovi potomci počeli širiti po zemlji", već baš LJUDI. Da su se mešali Sitovi i Kainovi potomci, onda ne bi Sitovi potomci bili čisti "sinovi Božji", jer su i oni pali u mulj greha, mešajući se sa prokletim semenom.

Примијети да говори о синовима Божијим и синовима људским. И једни и други су људи. И не каже људи, већ синови и кћери људске. Тако исто не мисли на Бога када каже синови Божији, него на људе који су живјели по вољи Божјој. И то су сви други, осим Каиновог кољена.

Ne znam jesi li nekad upoznao neku ženu, one imaju mnogo toga zajedničkog sa muškarcima, ali imaju neke muškim nedostajuće skilove i odlike, a neke opet nemaju... Sumnjivo je to.

Да ли ти је сумњиво или не, не знам. Мени је то узајамно допуњавање мушкарца и жене баш као неки додатни доказ да обоје потичу из истог извора, тј. од пуноће једног бића, и да га заједно чине потпуним. А још код старих се могло чути да је неко "пола човјека", јер још није ожењен. Те су старине имале јасније појмове о животу и философији будући неписмени, него многи данас, који још и претендују на писменост.

Да ли ти је сумњиво или не, не знам. Мени је то узајамно допуњавање мушкарца и жене баш као неки додатни доказ да обоје потичу из истог извора, тј. од пуноће једног бића, и да га заједно чине потпуним. А још код старих се могло чути да је неко "пола човјека", јер још није ожењен. Те су старине имале јасније појмове о животу и философији будући неписмени, него многи данас, који још и претендују на писменост.

http://unfollowingjesus.com/files/2011/02/184691_185717911467390_178977915474723_417981_6905529_n.jpg

Е Валдемаре, сад га упрска. Није истина увијек оно што се лакше сконта, или што је занимљивија причица... Од SF-а никакве користи нема, а у егзистенцијалном смислу, човјек зависи од истине. То је као пењање на планину. Напоран је успон, али кад се попнеш, пуца видик у даљину, и радујеш се.
На западне креационисте нисам ни мислио, али погледај ауторе попут св. Василија Великог из 4. вијека, или Серафима Роуза с краја 20. вијека, који тумаче Књигу Постања, и обојица у истом Духу. Исто има на нету.

Олланик, по твојим поступцима, сврстао бих те у исти кош са Шунтом, по годинама и по понашању. Ако имаш став вриједан брањења, изађи и часно погини... Успут можда можеш нешто занимљиво да чујеш, па да преболиш ту фазу у којој си...

LOOOOL

TEEMA KLASICHAN TROLL

POLLA MASE NIJE PREPOZNALO NOOBARE

Примијети да говори о синовима Божијим и синовима људским. И једни и други су људи. И не каже људи, већ синови и кћери људске. Тако исто не мисли на Бога када каже синови Божији, него на људе који су живјели по вољи Божјој. И то су сви други, осим Каиновог кољена.

Pa čekaj, zar onda ti sinovi božji nisu imali kćeri božje, da s njima ležu, i ne prave degenerike? I gde su tu kćeri božje da se pominju? I sinovi ljudski? Da li su oni bespomoćno gledali kako im ti sinovi božji odvode žene? I gde je to Kainovo seme, ima li ikoga imenovanog, ili zvanična Biblija o tome ćuti? Mnogo se tu nešto prećutkuje...

Олланик, по твојим поступцима, сврстао бих те у исти кош са Шунтом, по годинама и по понашању. Ако имаш став вриједан брањења, изађи и часно погини... Успут можда можеш нешто занимљиво да чујеш, па да преболиш ту фазу у којој си...

meni se samo ne raspravlja s mentolima...boli me kurac da nekom mentolu objasnjavam o svemiru...kad napunis 13 godina mozda i shvatis koliko je retardiran tvoj trip da ovde kao bacas neku istinu,koja nije cak ni istina lolo

Bog je stvorio Evu od Adamova rebra jer Bog nije neki kriminalac da mu izvadi bubreg, razumijete?

Mislim, Bog je mogao od bilo čega da napravi Evu ali je htio da ona bude od Adama. Mogao je vjerovatno i od slijepog crijeva ali to bi bilo bezveze, pa onda kao reče, bolje od rebra.