Prijava

Bože, kad pogledam ovu temu, pomislim da se čak ni ja ne bih upuštala u ovu raspravu.

Ali inače, istina je da su se mnogi iz CG doseljavali u današnju Srbiju. Ali su Crnogorci u to vreme sebe smatrali Srbima.

A sad, da l' jesu, da l' nisu Srbi, to je pitanje posle koga počinje svađa, a ja nemam živaca za to...

Postoje familije u Crnoj Gori gde je otac ili deda Srbin, a sin Crnogorac. To je poprilično indikativno. Mislim, da nije neko pomodarstvo u pitanju?

Једва ствар у којој су Црногорци показали већу искомплексираност од Хрвата је правопис. Хрвати користе идентичну латиницу као Срби, а Црногорци су додали по два слова и у ћирилицу, и у латиницу.

Ima i bolesnijih primera. Npr. Njegoši su svi tvrdili da su Srbi. Počev od vladike Danila, pa sve do kneza (od 1910. kralja) Nikole I, a danas ih smatraju crnogorskom dinastijom.

Ja samo da podsetim na jednu rečenicu kneza Danila I:

Ja bih srpskom caru bio i stražar na dvoru

Toliko o tome...

Ma neka bude šta god ko hoće. Neće budu Srbi, poštujem. Dva dodatna slova, ok. Nije srpski nego crnogorski, kul. Samo mi žao, kako ljudi nasedaju na laži i propagandu.

e a kad su zajedno bili, srbi uvijek pricali za crnu goru da im je to slijepo crijevo

pojma nemam, zajebavam se.

mada opet, evo i po vukinom forumu dosta ljudi prica kako su crnogorci govna.

e a kad su zajedno bili, srbi uvijek pricali za crnu goru da im je to slijepo crijevo

Ti Srbi što su to pričali su poremećeni. Znalo se uvek da je Crna Gora "srpska Sparta" i to se poštovalo među normalnim narodom. E sad, to što su i Srbi (Srbijanci) naseli na propagandu i Crnogorci naseli na propagandu, to je neka klasiko balkanska priča.

Srbi i Crnogorci su, ako već ne isti narod, onda dva oka u glavi.

mada opet, evo i po vukinom forumu dosta ljudi prica kako su crnogorci govna.

Mislim da na ovom forumi ima prilično imbecila, nezavisno od nacionalne opredeljenosti.

mada opet opet:

u cg je katastrofalno stanje sto se tice nacionalizma. cim se neko nadje da iskritikuje vlast, taj se uzima za srbina, tjera u srbiju i optuzuje da radi protiv drzave.

a sa druge strane. dobila opozicija na izborima u beranama. ljudi umejsto da slave jer se promijenila vlast, jer su dosli novi ljudi, sposobniji i/ili posteniji, kao sto bi se ocekivalo, oni slave sa srpskim zastavama i skandiraju OVO JE SRBIA i vec prave planove za pripajanje berana.

Vi Crnogorci ste baš neki čudan svet...

Ja lično nikad nisam smatrala da ste govna.
Ali ima onih koji su zagriženi na to da su ne znam koliko poseban narod u odnosu na Srbe i to mi ide na nerve.

Kažem opet, možda nismo isti narod, ali smo slični i to veoma.

Isti, mada ista govna.

Ali ima onih koji su zagriženi na to da su ne znam koliko poseban narod u odnosu na Srbe i to mi ide na nerve.

to je jer je falilo crnogoraca na referndum mozda, pa se morala udariti granica, ko je nas a ko je njiov.

Pa, za odvajanje Crne Gore i Srbije 2006. glasalo je 55,5% stanovnika Crne Gore. Pošto je Crna Gora država svih njenih građana, to je sasvim legitimno. Ali opet svi znaju ko je izglasao odvajanje. To se ne može poricati.

to je jer je falilo crnogoraca na referndum mozda, pa se morala udariti granica, ko je nas a ko je njiov.

Ne znam ja zašto je to. Ali znam da me nervira. Jer idete daleko s tim. U redu, vi ste nacija za sebe. Ali me nervira sama činjenica da hoćete da budete (neki od vas) evropejski narod, bla bla truć. Naprasno hoćete da ne budete ni u kakvom "srodstvu" sa Srbima. A to nije moguće...

ae bre prsli ste sa spikama

Spada, moguće da se narodi rađaju preko noći. Crna Gora nije čak bila ni geografski pojam do pre nekog vremena, kamoli nacionalni. To bi današnji Crnogorci trebalo da znaju. Ali ajd, znanje nije ni bitno, bitna je namera i dobra volja.

jebiga
sve velike ljubavi su tužne!