Prijava

svakom ko dodje u srbiju i oce da zivi tu, dao bi drzavljanstvo.
to bi popustio do besmislenosti, a onda istim tim tonom bi zabranio sve skole koje su na albanskom, madjarskom, hrvatskom i statiznam. mislim neka ih ima kao dodatna nastava da ne zaborave deca jezik, al nema sanse da zivis ovde i pricas samo neki drugi jezik. dosta sam se nagledao u nasoj ambasadi siptara koji dodju i na nemackom traze da im se obnovi pasos, dok ovamo narod raspravlja kako su crnogorci i ne znam ko ko doso tu i zivi, stranac.

mislim, ne treba mnogo da vidis da je nesto mnogo pogresno tu.

nemamo para ni da nahranimo ovo sto imamo,a kamoli da posrbljujemo balkan.

a koga mi konkretno hranimo? sta mislis, srbija je svecka pa dodjes i dobijes socijalnu pomoc od 2000€ mesecno.
socijalna pomoc u srbiji = drzavni posao. to prvo treba da vidimo kog sve "hranimo" nezasluzeno. onda ce se naci i novca da stvarno hranimo ili lecimo nekog kom to ustvari treba.

naravno.treba naseliti jos sirotinje jer smo kanada,pa nas boli kurac.
a ovo sto ne bi dao nacinalnim manjinama da uce svoj jezik je budalastina.pored madjatskog npr.uce i srpski u skoli.cisto samo da znas.taj neki mit da ne znaju madjari srpski je nesto kada 2 lik iz trgovista koji nikada nisu bili na severu piju pivo ispred zadruge i kazu ne znaju madjari iz subotice srpski.
postoje slucajevi,ali to je njihov problem,a ne nas.njima je teze da se sporazumeju.

albancima ne smemo da prdnemo.i mogu da rade sta hoce.prosto.

.taj neki mit da ne znaju madjari srpski je nesto kada 2 lik iz trgovista koji nikada nisu bili na severu piju pivo ispred zadruge i kazu ne znaju madjari iz subotice srpski.

mnogo godina sam povremeno bio na severu Vojvodine. Iznenadio bi se koliko to nije mit. Nije fora, ljudi ne znaju srpski, veliki broj. Nisu imali potrebe da uče, imaju institucije, televiziju i obrazovanje na mađarskom. Prvenstveno pričam o seoskom stanovništvu. Koji će mu kurac.

bio sam i ja.ima,ali ne toliko.uostalom i da ih ima 100 soma.nije bitno.njihov problem.moj nije.
mit je da ne znaju.teze ga govore jer ga retko koriste.mozes se sporazumeti.vosu sam prosao uzduz i popreko.
u bajmoku ce ti pricati lapo sata na madjarskom dok im ne kazes da ne razumes.pricace srpski sa naglaskom teskim,ali ce ga pricati.neka baba od 100 godina mozda ne zna jer se ili skolovala u austrougraskoj otprilike ili nije uopste isla u skolu.

Ja se slazem da nije mit. Upoznao pre par godina tri Madjarice iz Backe Topole na moru (nisam jebo, shame on me), pricaju srpski, al bogami uz dosta gresaka i dosta toga ne razumeju, vidi se da ga ne koriste svakog dana

da nadjete 3 osobe koje ne znaju,recete da ne zna niko.standard.i pitanje je da li su bas iz topole ili iz nekog mesta pored gde su 100 posto madjari.u topoli im srpski treba.

Crnogorci su srbi ali nisu srbijanci treba napraviti paralelu. Podrzavam nezavisnost crne gore

Stose tice madjara, upoznao sam jednog decka koji je vojvodjanski Madjar ali ne zna madjarski uopste

ajd ovako: po vasoj definiciji koje uslove mora da ispuni osoba da bi bila srpski drzavljanin. koje uslove mora da ispuni da bi bila srbin, a koje da bi bila srbijanac (sta god to bilo), ako je razlika.

i toga imas koliko hoces.ja sam u razredu u osnovnoj imao troje madjara i samo je jedna drugarica natucala madjarski jer je isla na izborni predmet madjarski par godina.dvojica drugara ni da beknu.

tebi je nemoguce pojasniti neke stvari.uvezes 100 ljudi.moras im naci minimum 50 poslova koje nemas.ubacis u u npr vranje,a tamo nemaju ni za sebe.koja je svrha toga.namiris svoje dvoriste,pa ako imas viska ponudis.ako nemas,jebi ga.
to sto si ti nekom u inostranstvu potreban i sto zivis u bogatoj zemlji,ne znaci da mi to ovde mozemo.ukoliko nam zatreba radne snage ili ljudi,nekako je logicno da budemo liberalniji prema njima.trenutno smo i mi u kurcu.prostije od ovoga ne moze.
ti iz svice ako se ne varam bi ovamo da naseljavas.lako je tudjim kurcem gloginje mlatiti.

Ne znam sta su al svakako trebas biti dobar komad debilcine da letujes tamo. Tako kolektivno kao narod ne idemo na mora kod njih 10 godina, i bukvalno ce propasti

sanitarni, ocigledno ne znas kako ekonomija funkcionise i poprilicno vuces ostatke roze svi smo jednaki komunizma ako "nalazis" poslove ljudima.

pusti svajcarsku, ovde gde sam ja je cirka 50% ljudi ne rodjeno ovde.

ti citas nesto kako tebi odgovara da bi na silu ispao u pravu.to ti je neka odlika.
prilicno znam kako ekonomija funkcionise,ali to nije bitno.otvorila se fabrika,ima sto mesta.700 nezapolsenih.uvezes jos 700.sjajna odluka.
nema vise potrebe sa tobom diskutovati jer nemoguce izaci na kraj.

Ne znam sta su al svakako trebas biti dobar komad debilcine da letujes tamo. Tako kolektivno kao narod ne idemo na mora kod njih 10 godina, i bukvalno ce propasti

Ko ce propasti? Drzava tesko jer se bave svercom svega i svacega, kriminal cveta, tako da ce uvek biti makar za plate pandurima i onoj drzavnoj sluzbi koja mora da postoji svugde. Ali mogu da propadnu ljudi koji od turizma zive. Fun fact: na primorju ima dosta ljudi koji se smatraju Srbima (ili u najmanju ruku smatraju da govore srpski). Tako da ne znam koga bismo tacno sjebali osim one koji jos uvek nisu poceli da seru po nama.

ti citas nesto kako tebi odgovara da bi na silu ispao u pravu.to ti je neka odlika.
prilicno znam kako ekonomija funkcionise,ali to nije bitno.otvorila se fabrika,ima sto mesta.700 nezapolsenih.uvezes jos 700.sjajna odluka.
nema vise potrebe sa tobom diskutovati jer nemoguce izaci na kraj.

ja citam sta pises sanitarni, isto vazi i za tebe. jedina fora je sto uzrok i posledicu mesas, i nerviras se iz tebi znanog razloga na ovu temu, koja i nije bas za nerviranje.

sve je ok, ne sekiraj se.

standard.ne trigeruj se.samo da se slozimo da sam ja u pravu i ok je sve.
da probamo taktiku.ne trigeruje se celte,sve ok.