Prijava

скуп је процес почињања од нуле с хмељом јбг, зато га и нема код нас

+ уз то углавном мора бити некуд близу реке или на црници, а црнице не знам има ли уопште ван војводине

саднице су прескупе и оде на то лом пара, остало није нешто ненормално скупо, ал' опет је то 50к евра за хектар или и јаче од тога

александаркг
хаха какав бре хмељ и пекарска индустрија санитарни

nadovezao sam se samo.poredjenje.

аха аха ја нисам ни видео бата салетов пост изнад тог опрости

Da, inace moj dobar ortak iz srednje, decko sa sela, je nekih 5 godina na oko 4 hektara gajio jagode po PS-u i kada je preracunao vratio je celu investiciju prve godine, a druge je izlazio oko 1000 evra mesecne plate sa odmorom od septembra do februara kada jagode nisu u sezoni. Jedina obaveza oko njih je da svaki dan svratis, sipas malo prehrane i djubriva u vodu za u kap-po-kap, sacekas da iscuri i odes kuci. I ogrooomna muka da uposlis sezonce da sade i beru i da posle odvezes kombijem do otkupne stanice.

Ali on naravno, debil balkanski, dojadilo mu, oce on kancelarijski posao i da svakog prvog lepo platica i u junu regres, tako je lakse. I batalio i sada radi u onoj fabrici kablova PKC u Smederevu kao neki menadzercic za 80k i kuka kako je drzava sranje i kako gazde zajebavaju. Debil seljacki!

е то је за мене парада дебила

A mozete i jagode ako necete hmelj, mada je hmelj isplativiji i realno nece braca iz male da preskacu ogradu i kradu koliko ce jagode.

E i zaboravih za ovog ortaka, kada nam je kukao kako mora da proda odmah jer propadnu jagode posto nema hladnjacu i kako bi uzeo vecu lovu da moze da proda malo kasnije mi mu predlagali da ustedi malo ili digne manji kredit i napravi malu hladnjacu za svoje potrebe. Izaslo bi ga oko 5k evra ceo poduhvat. Ali jok, dignospo za sve pare sto je zaradio kupio polovnog BMW-a, kupio grdne namestaje, televizor od dva metra i digao jos jedan sprat na kuci kada mu sin koji sada ima 7 godina bude stasao za zenidbu jbt.

александаркг
скуп је процес почињања од нуле с хмељом јбг, зато га и нема код нас

+ уз то углавном мора бити некуд близу реке или на црници, а црнице не знам има ли уопште ван војводин

Kada sam bio zagrejan za gajenje hmelja posadio sam kao eksperiment kod matorih u dvoristu jednu lozu. U Smederevu na nekih 2 km vazdusne linije od Dunava. Nikakva njiva i cudo, obicno dvoriste. Seme je inace jeftinije nego sadnica, ja sam kupio u Zemun Polju u institutu i nosio sam uzorak zemlje iz dvorista, ljudi mi rekli kako da okopam i nadjubrim i dali mi seme pogodno za to. Platio sam mislim oko 100 dinara 10 semenki. Izraslo djubre oko 5 metara, na kraju se savio jer nisam imao dovoljno veliku pritku da se uz nju penje. Moze bre u Srbiji gde hoces hmelj, samo da je plodna zemlja.

Jebem vam leba, opet ste me zagrejali za hmelj :D

оно што је сјајно у том бизнису је што си нашао сврху да се корисно алкохолишеш као свиња, што више пијеш - више посла имаш

па не може лепше

nego,koji vam je drugi izraz za pritku dole? :)
nisam znao doskora sta je pritka.drugacije se zove u mojoj oklini.

то сам сад за викенд у селу чуо да има људи који не знају шта је притка, баш сам био изненађен

како онда користите израз "грађен к'о притка за парадајз"

Aj nek se javi Reme ako ima neke ortake vlasnike kraft pivara pa da pravimo biznis.

Imaju seljaci jos neki izraz za pritku, ali sam zaboravio. :)

Evo jos jedna jos ludja ideja od hmelja. Ricinus, tacnije seme ricinusa. Raste kao korov, lepo izgleda biljka, moze bilo gde, a farmaceutska indstrija, kozmetika i kojekakvi homeopsihopati, narodni iscelitelji, masoni i ostali moraju da ga uvoze posto kod nas niko ne gaji. Kod mojih matorih dva ricinusa u dvoristu i dan danas kao ukras.

ja sam to uvek znao kao "tacka".
gradjen kao ves motka.

продавање течног сапуна по затворима

Направили празну апликацију и узели 400.000 е
https://s15.postimg.cc/msejvdknf/Screenshot_20180807-141201.png