Prijava

I da, nemojte lupati svasta, blam me zaista svakakvih teorija.

Evo koga zanima, da objasnim.

Socijalna fobija nastaje kao rezultat kombinacije urodjenih faktora i faktora okoline. Pod urodjenim faktorima podrazumeva se nepromenlijvo urodjeni defekt Amigdale, duple zlezde odgovorne za regulaciju straha i emocija i regulatorne osnove centralnog nervnog sistema. Pod faktorima okoline podrazumeva se bazicno rusenje strukture licnosti deteta od strane njemu vaznih autoriteta.

U praksi, imas neki obican socijalni dogadjaj tipa javni govor. Obicna osoba kaze ok, imam malu tremu, bice sve ok i bude sve ok jer njihova amigdala reaguje normalno. Dok kod sf osobe amigda i na najmanji strah reaguje multiplikacijom tog straha tako da osoba nema kontrolu i sve se pretvara u paniku koju nije moguce kontrolisati.

Dodajuci na to da osoba nema nikakve odbrambene mehanizme, koje je preko autoriteta trebala da nauci, tako da ulazi u krug anksioznosti i daljeg rusenja samopouzdanja.

Resenje je prakticno reinstalacija licnosti i kompletnog sistema verovanja uz pomoc niza psiholoskih trikova i tehnika. Cilj je podizanje samopouzdanja i realnije sagledavanje sebe uz svest da usled nepopravljivog defekta Amigdale problem nikada 100% ne moze biti resen.

Tj. prostim recima, treba da podignes svoje samopouzdanje i prihvatis da ovaj problem nikad neces prevazici, ali i da naucis da konforno zivis sa time.

Dakle problem nikada ne moze biti resen 100%, jer se ta jebena Amigdala ne moze presaditi iz glave u glavu, ali moze se napredovati i napredovati.

Eto to sam ja naucio iz cirka par stotina tekstova o sf koje sam procitao.

Дај то на српском, неке примере из живота.

Otišao sam u 6. selo od svog na neko punoletstvo, i tamo mi je prijatelj pokazao na devojku koja voli da puši, i to radi za džabe i bez ljubljenja čak. Prisli smo do nje i on ju je nekako nagovorio da se svi troje provozamo u mom autu, zatim smo se parkirali na putu izmedju nekih kuruza. Ja sam njemu rekao da se proseta, on je izasao ona je bila na suvozacevom. Rekao sam recenicu, ne secam se ni koju tacno, nesto bzvz samo da probijem led i sasečem eventualnu neprijatnu tišinu, i počeo da otkopčavam šlic. Izvadio sam mekani penis, ona ga je uzela u ruku i on se ubrzo ukrutio. Zgutala ga je do krajnika i pusila mi dugo dugo dok sam joj ja naizmenično nabijao glavu na kameni penis ili usporavao i uzivao u laganom saftanju dok je riblja corba isla na radiju es. Poenta price: dobio s free bj bez ljubljenja a kako pitam ja vas? Tako sto nemam soc. fobiju da me spreci u tome. Potrazite pomoc lekara pre nego sto vam se u slicnoj situaciji ispreci nedostatak testisa.

mora da je bilo neko tesko bagriste

Dobro da nisi zaradio neki karijes prepucijuma.

Maestro, samo ne vidim poentu ove tvoje priče osim što se kurčiš bez potrebe. A ja baš volim te što se kurče, volim da im menjam lični opis karambitom.

Човек отвори тему, тражи помоћ, и ви га овако дочекате. Где је нестала стара српска реч емпатија, где?

Како је сад дечку, вероватно се осећа као да је у паклу, то сте хтели?

Уместо неко да помогне сви му окренули леђа и прогласили лов на вештице. Није то у реду.

Tilmo, jel još drkaš na pomisao da je neka devojčica silovana pre nego je ubijena? I koliko te to zapravo pali? Da li osetiš empatiju nakon što svršiš?

Гледај Буш, ја сам човек који је широких схватања, свакоме дајем шансу. Имам само једно правило кога се придржавам:

1.Никада не улази у полемику са дебелим исфрустрираним гејом.

Извини, надам се да ме разумеш. позз

Tilmo, jel još drkaš na pomisao da je neka devojčica silovana pre nego je ubijena? I koliko te to zapravo pali? Da li osetiš empatiju nakon što svršiš?

A može da da odgovor i onaj koji daje protekciju likovima kao sto si ti.

Пакле, мојне се нервираш. Мада, можда Маестро хоће да ти помогне, ето, сад њега да видиш пришао би му и променио лични опис без да имаш трему. :)

Maestro, samo ne vidim poentu ove tvoje priče osim što se kurčiš bez potrebe. A ja baš volim te što se kurče, volim da im menjam lični opis karambitom.

Пакле, мојне се нервираш. Мада, можда Маестро хоће да ти помогне, ето, сад њега да видиш пришао би му и променио лични опис без да имаш трему. :)

loooooooooooool, šta je sad ovo, više nemaš socijalnu fobiju, sad voliš da se šibaš? Ti dečko možeš komotno na lečenje al najozbiljnije bez trola, osim socijalne fobije ti si i podvojena ličnost, a to je mnogo veći problem.

Tilmo, jel još drkaš na pomisao da je neka devojčica silovana pre nego je ubijena? I koliko te to zapravo pali? Da li osetiš empatiju nakon što svršiš?

Evo, ja nisam debeli isfrustrirani gej, odgovori meni.
( A može da da odgovor i onaj koji daje protekciju likovima kao sto si ti.)

Evo, ja nisam debeli isfrustrirani gej, odgovori meni.

Mislim da te sa tim avatarom svi ovde upravo tako zamišljaju.

Nada Macura, ako nisi prepoznao s avatara, simbolično predstavlja moj stav znam-sve-o-medecine :-)

Inače, maestro, dejane, ili kako već, nije li trulo da se hvališ kako ti je seorka kurava skinula mrak u 27oj godini života?