Prijava

Crko ja danas posle faksa, i rešim da otvorim pakovanje tulumba. Kad ono Šiptar iskoči sa sve torbom i 10-oro dece, a ja gde su moje tulubme, a on kaže: Poljo.

Ako ciljaš na mene, ne smatram da bi Srbija mogla da doživi neke značajne štete, ali ne smatram ni da će Kosovo izgubiti bog zna šta, čak naprotiv

Nisam čitao šta je uvažena gospoda pisala gore, ali sve u svemu, drago mi je što Šiptari olaze recimo u Nemačku. Pa kad ih dva miliona ode tamo (ali moraju biti skoncentrisani na odredjenu oblast tj pokrajinu!) pa kad im se nakote, ima lepo tamo njima da proglasavaju nezavisne republike nesto tipa BajdenVujtenberg. A Kosmet lepo da nam očiste od samih sebe. I ovo naše jadilo od broja Srba na njemu da opet zavlada. Dobra priča. Samo, ima i mi da pocrkamo od gladi. Odoh u Njemačke na bauštel i ja.

A okle na tebe, onaj post mi je bio simpatičan, al kapiram da je najveći dio vukajlijaša sklon da pada pod uticaj teorija zavjera i to naročito onih u kojima zli Amerikanci, Albanci i Jevreji žele da podijele svijet na "tri polovine."

Al mi je nejesan ovaj dio

ne smatram ni da će Kosovo izgubiti bog zna šta, čak naprotiv

Eventualno manje socijala da dijele jer kako neko reče, ti ljudi koji se sele su mahom sirotinja. Ne znam šta bi to mogli da dobiju ovim... ili možda i ti misliš da ipak nešto ima po strani?

Pa ona tačka 1, gubitak socijalnih slučajeva itd. Verovatno će se populacija donekle smanjiti, ali to je ok jer teoretski ostaje više resursa po osobi, a i nije da ima ko da ih ugrozi

Pa ona tačka 1, gubitak socijalnih slučajeva itd. Verovatno će se populacija donekle smanjiti, ali to je ok jer teoretski ostaje više resursa po osobi, a i nije da ima ko da ih ugrozi

Ekonomista Maltus se držao te teze. Inače preteča nacista.

Nisam u toku sa raspravom ali izvučeno iz konteksta, svakako su ove njihove seobe odlične i po nas i po njih, ekonomski. A po nas demografski.

Ovo baš nema veze sa Maltusom.

Ovde je jedno od mogućih objašnjenja sledeće: sirotinja je postala ozbiljno nezadovoljna pošto je od nezavisnog Kosova dobila patku da izbije oči. Time je sirotinja odlična glasačka mašina za kosovsku opoziciju, a to ne ide Amerima u korist. Ameri nalože nekoga da krene prvi i nameste mu da prođe savršeno, i za njim kreću ostali. Ostali stižu do Mađarske i tamo ostaju kao azilanti (što se i dešava). Time je na Kosovu oslabljena opzicija, a Mađari su nagrađeni za lupetanje o Rusima u poslednje vreme. Svi zadovoljni osim kosovske opozicije i Mađara

Неко је врло неупућен па је написао "шта мислите да ради државна безбедност, да је важно већ би се то чуло."
Не знам да ли су упућен, али велики број српских полицајаца је изгубило живот на Косову после 2000-те године, што се крије и не прича се о томе, ја лично сам упознао човека којем је кум погинуо тамо 2005, обојица су били на Косову, јер су обојица пандури, дошао је овде и пукао са живцима због тога што није могао да ћути толико, и обесио се. Ни један медији није преносио о томе, иако се знало, ал' то сад није важно.
Важно је то што се спрема, већ сам навео да је један наш генерал рекао својим најбољим војницима да нажалост могу очекивати свашта у скоријој будућности.
Ако нисте знали, шиптари већ извесно време праве срања по Македонији, Срби су највећи пријатељи Македонији на Балкану, па није ни чудо што су нас наводно Македонци пљували по њиховим билбордима.
Људи не беже због економске ситуације, него беже, јер им се не иде у рат, логично, а исис врбује и децу у своје редове, тако да није чудо што целе породице беже, проблем је што они то не смеју да кажу, пошто је исис веома добро заступљен и у тим земљама где иду, али сигурно их неће регрутовати одатле ако добију азил, тако да им је то једини спас, то је као што су нама Турци узимали данак у крви, одприлике слична ствар, не могу они да причају да су у лошој економској ситуацији кад наши превозници наплаћују 200 евра по особи до Суботице, народ кад бежи због лоше економске ситуације сигурно нема 200 евра у џепу, да не причамо о томе колико би их тешко дао да су то заиста његове последње паре, због чега медији не преносе лица људи који су побегли? Њима је живот угрожен, схватите то.
Да ствар буде још гора они већ месецима масовно напуштају Косово, напустило их је близу 90000 од кад је кренуло то бежање, с' обзиром да Косово има 2,5 милиона становника (није потврђена информација, јер не може тачно да се зна, пошто су одбили било какво пописивање) то је скоро 5% укупног становништа, што уопште није мала ствар.
Нажалост спрема се још један Балкански рат који ће довести до новог светског рата.

Ovo baš nema veze sa Maltusom.

Ja sam komentarisao njegov navod koji ITEKAKO ima veze sa Maltusom, ako ti je uopšte poznato o kakvom teoretičaru je reč. Dakle, samo taj deo koji je "citiran".

Daj čovječe, par autobusa socijalnih slučajeva manje će sigurno ozbiljno da utiče osjetno na ekonomsko stanje u državi?

Smiješno je ođe govoriti o masovnom... taj pridjev je pridodat ovoj migraciji da bi privukao pažnju ljudima na naslov jer jedan prosječan posjetilac "informativnih" portala vjerovatno nije pretjerano zainteresovan da klikne na objavu naslovljenu sa "Region: Albanci sa Kosova se sve češće sele u zapadnu Evropu" pošto ga ekonomske prilike van njegovog supermarketa i dragstora ne zanimaju i pošto to i nije neka tema o kojoj se može razglabati uz kafu ili pivo.

Ja sam komentarisao njegov navod koji ITEKAKO ima veze sa Maltusom, ako ti je uopšte poznato o kakvom teoretičaru je reč. Dakle, samo taj deo koji je "citiran".

Teško da oni koji stoje iza ove zajebancije imaju Maltusa i njegove zakone za inspiraciju.

Nisam ni rekao da oni koji stoje iza ove zajebancije imaju Maltusa u glavi. Boli ih kurac. Maltus je bio teoretičar globalne ekonomske politike a ne nacionalne, tako da je i tu demant toga. A ono što je izvedeno iz šireg pojma, što je kolega naveo, to je jedno od stanovišta i zapravo srž Maltusove teorije o prerasporedu resursa i manjem broju ljudi na zemlji, što je po njemu pozitivno. Samo što sam ja u ovom slučaju to primenio tj. uporedio sa navedenim migracijiskim kretanjima Šiptara i ekonomskim zaključkom autora.

Chule brate...
Vidiš ovaj tvoj post? Zamisli sad da je taj prostor koji tvoj post zauzima ispunjen rotirajućim gnjatinim glavicama. E, toliko je transfer brate...

clane,chule je bacio toliko gnjatinih glavica da se izbrojati ne mogu

Chule je dobar trol ja mislim... ako nije onda je gnjatin mlađi brat

Još da uključimo i Makijavelija u analizu i izgubismo i neki sledeći rat .
Znaš kako je pokojni Đinđić rekao : ˝Makijaveli je bio pametan čovek, samo u pogrešno vreme˝.

Zezam se malo, da se ne ljutiš. :)

Meni u ovoj bežaniji Šiposa samo nije jasno da li je to pokrenuto da Ameri malo podprtzaju Mađare, pa će da se zaustavi, ili se stvarno dole sprema neko sranje, pa hrabri Šiposi napuštaju rezervne položaje dok još mogu.

chule je bacio toliko gnjatinih glavica da u tihi okean stati ne bi mogle ni u akvatorujume sve

Tihi okean je tih jer u njemu plutaju uginule gnjatine glavice