Prijava

Kontam da je bolji profan koji zna da radi svoj posao, ali je zajeban od onoga koji ne zna a pušta da se radi šta god oćeš.

De pojasni malo.

Tipa matematicar koji nema pojma da nista objasni i zajebava se, drug je sa ucenicima. I matematicar koji sve objasni zajeban je, obara i ljuti se na svaku prozivku njega. I za 5 godina mnogo su bolji ucenici od ovoga uštogljenog nego od ovoga što se zajebava. Na fakultetu su se tako mnogi nasankali.

Pa da, u pravu si. Profa treba da ti prenese znanje, ne da ti bude drug.

Imas drustvo iz razreda pa se sa njima druzi. Ne treba se zajebavati sa profesorima i sabotirati stroge jer ćemo postati debilna nacija.

Najbolji profan je onaj zbog kog zavoliš određenu oblast i nauči te njoj, tako da istu razumeš. Može neko da te davi i smara sa strogoćom koliko hoćeš, a da ti posle polaganja ispita/dobijanja ocene od svega što si učio ne ostane ništa u glavi.

Imam tu sreću da imam par predmeta kod profana koji je sposoban ljudima da drži pažnju u osam sati ujutru, predajući gradivo koje, da ga ne predaje on nikog ne bi zainteresovalo. U osam ujutru se na njegovim predavanjima bleji i po prozorima i svuda, jer nema dovoljno mesta za sve koji žele da ga čuju. U 9:15 sam traži pauzu jer mu se osušilo grlo. :)
Predmet koji predaje je zajeban, ali čovek ga predaje tako da jednostavno ne možeš da ne voliš to gradivo. Pritom, ocenjuje strogo, ali korektno. Odeš na uvid u radove, priča sa tobom, usmeri te, natera te da sam zaključiš nešto, natera te da razmisliš i razjasni ti neke stvari i onda ti često i da bodove. Bez trunke izdrkavanja, čovek te jebeno nauči, i to nauči tako da njegovo gradivo nikad ne zaboraviš. I pritom, ne postoji student kom se neće javiti na hodniku i koji se njemu neće javiti.
Skroman, svestan toga koliko je uradio i koliko vredi, ispunjen čovek koji voli to što radi. Pritom, zna da ti da savet, zna da motiviše studenta, jebiga. Nije sve u strogoći.

Tipa matematicar koji nema pojma da nista objasni i zajebava se, drug je sa ucenicima. I matematicar koji sve objasni zajeban je, obara i ljuti se na svaku prozivku njega. I za 5 godina mnogo su bolji ucenici od ovoga uštogljenog nego od ovoga što se zajebava. Na fakultetu su se tako mnogi nasankali.

Greška. Nisu dobar ni jedan ni drugi.
Dobar je onaj zbog koga ne učiš gradivo jer ćeš dobiti keca, nego zato što si zbog njegovog predavanja zavoleo to gradivo.