Prijava

Ili kolege novinare lololo

Hahaha, stvarno poznanik 5 i jeste penzos i radi u autokući kod Miška na crno-belo.
Kako god okreneš, to je njegova plata, reko mi čovek. A to što je prethodnih 40 godina radio nešto drugo i ima penziju 0.9 sns, to mu više dođe kao alat za podjebavanje nas, koji to nikad nećemo ni videti ni dočekati...

ma ne lazu, to jeste proscna plata za one sto rade...

e sad, sto se svuda uzima median plata a ne prosecna to je druga prica. jer na prosecnu platu utice mali broj direktora sa ogromnim platama, ili malo region sa velikim platama ponisti ogroman region sa malim, a na median ne, to je pravi prosek.

sobzirom da je ipu srbiji stanje kakvo jeste sa regionima i sa disparitetom prosecna plata jeste 60000din, ali median nije, nego je onoliko koliko vam se cini da je prosek - 30 do 40000

malo matematike.

Јок Псето, то су ти реалне плате у ИТ сектору, програмер у страној фирми, разни курци палци и тако даље. Профани дељу по 5-6 Станија константно, само од факса, притом примања са стране и пројекти. Нико не зарађује мање од 10 Станија.

Hahaha, stvarno poznanik 5 i jeste penzos i radi u autokući kod Miška na crno-belo.
Kako god okreneš, to je njegova plata, reko mi čovek. A to što je prethodnih 40 godina radio nešto drugo i ima penziju 0.9 sns, to mu više dođe kao alat za podjebavanje nas, koji to nikad nećemo ni videti ni dočekati...

PSETO RASKRINKAVA

Сантјаго Коровјов
Особа 1: 7 Станија на сат
Особа 2: 5 Станија на сат
Особа 3: 5 Станија на сат
Особа 4: 4 Станије на сат
Особа 5: 3 Станије на сат
Особа 6: 2.5 Станије на сат (четворочасовно радно време)
Особа 7: 2.5 Станије на сат (четворочасовно радно време)
Особа 8: 2.5 Станије на сат

vidis kako su lepe plate ko je ucio skolu

According to the U.S. Census Bureau, the average or mean household income in the U.S. was $73,034 in 2012, the most recent figures available at the time of publication. The median income, meanwhile, was $53,046. The typical household would find more meaning by comparing its income to the median, since that shows where it stands in relation to the halfway point, rather than the average, which is significantly influenced by the massive incomes at the top of the scale.

Read more : http://www.ehow.com/info_8092419_difference-median-income-vs-average.html

Sprdam se reme jebe mi se za plate tbojih poznanika samo sam primetio da sijes ostale navedene po broju stanija tj ti sijes moj kurac, ti tvoji siju

Kelte ziva istina, u surcinu mali broj stanovnika jos manji broj zaposlenih pa 10 direktora jata i aerodroma plus jos 10 iz drugih preduzeca digli prosecnu platu na 80-90k a najvise ljudi sljaka za 30

ma sad u SAD strajkuju retosi iz meka hoce minimalac 15$ po satu pa vi racunajte koliko je to mesecno

ma sad u SAD strajkuju retosi iz meka hoce minimalac 15$ po satu pa vi racunajte koliko je to mesecno

Da, ali njihova država ratuje po svetu zarad boljeg standarda

Daj i ja da isproveravam:

Poznanik 1: 3 SNS/računovođa u uvoznoj firmi.
Poznanik 2: 1 SNS/neprijavljen radnik kod gazde radi betonske blokove
Poznanik 3: 1 SNS/neprijavljen radnik na pilani

Ne mog se setim više.

Edit: A znam jedno 50 ljudi koji su nezaposleni.

ali opet prosecna cena kuce u npr. chicagu( proverio sam za CH) je 200-250k $ , al opet je prelepo, zamisli svojima uz pristojan posao saljes lagano soma dolara ovamo

E da, brat je ortoped, primarijus i tako to ima oko 6 stanija...

sestra radi u agenciji za korupciju 2,5 stanija..

a ova druga što je u nisu ona 5 stanija...

ćale i keva 1,5 stanija penzija...

To su svi čije plate i primanja znam

u LA prosek 500-550k kirija prosecna oko 2500$
san francisco milion ne verujem jbg, kirija prosek 4000$

Celt je bas bogat, koju si skolu zavrsio Celte?

P1: 6 Stanija po satu - dve godine u stranoj IT firmi
P2: 6 Stanija po satu - riba genije, matematičar/statističar u IT firmi, tek počela da radi
P2: 2.3 Stanije po satu - poludnevno radno vreme, veb developer
P3: 1.4 Stanije po satu - pica majstor s deset godina staža u toj istoj BREND NEJM piceriji
P5: 1 Stanija po satu + 0.8 Stanija po satu za bakšiš - raznosač pice na skuteru xD
P4: 2.7 Stanija po satu - režija u jednoj manjoj televiziji(al računaj režija + potrčko + kafe-kuvar + šofer + animator)
P5: 2.3 Stanije po satu - jedva punoletni kuvar pripravnik u relativno poznatom restoranu u bulevaru
P6: 0-6 Stanija po satu - frilens dizajner, ovaj nekad sklopi nula Stanija za tri meseca, a nekad šest komada mesečno

Svako od vas zna one koji imaju pešes Stanija, i one koji imaju pola Stanijine dojke. Tako da je tema nepotrebna. Ta prosečna plata koju spominjete je bruto plata, ti ne dobiješ sve to, odbije se za penziju, zdravstveno i sl. pa ti se čini previše.

Znaš i onu likušu što radi u trafici, što nema ni 20 000, znaš i onog na viljuškaru što ima >80 000 dinara, i onog što ga otac ubacio pa gura i preko 1000e, i onog što ne radi ništa u državnoj firmi, al opet dobije četrdesetak.

Bolje da si otvorila temu: "KOL'KO STANIJA DRŽAO GAJBI BI?"

ma ne lazu, to jeste proscna plata za one sto rade...

e sad, sto se svuda uzima median plata a ne prosecna to je druga prica. jer na prosecnu platu utice mali broj direktora sa ogromnim platama, ili malo region sa velikim platama ponisti ogroman region sa malim, a na median ne, to je pravi prosek.

sobzirom da je ipu srbiji stanje kakvo jeste sa regionima i sa disparitetom prosecna plata jeste 60000din, ali median nije, nego je onoliko koliko vam se cini da je prosek - 30 do 40000

malo matematike.

Ovo je što celt kaže! Prosek se računa kao aritmetička sredina, dok medijana pokazuje drugo i realnije stanje stvari.
Neka na primer imamo 5 ljudi koji zarađuju respektivno: 10, 50, 70, 150, 200 novčanih jedinica ili SNS, oni u proseku zarađuju znači 96 SNS, s tim što kad vidimo ko koliko pojedinačno zarađuje, samo poslednji i pretposlednji imaju iznad toga, ostali su ispod. A medijana je središnji podatak u ovom slučaju, znači 70 SNS. Opet, ne pokazuje realno stanje stvari, jer je ovaj prvi daleko do toga, a poslednji daleko iznad, ali je verodostojnije od proseka.
Na kraju, prosek ispadne oko 37% veći od medijane.

P1 - 12 SNS (špedicija)
P2 - 5 SNS (lekar specijalista)
P3 - 1.2 SNS (parking servis - adjutant)
P4 - 2 SNS (radnik u lokalnoj STR)