Prijava

A što, misliš nema metalki dobrih riba? Ima svakakvih, ne znam zašto bi one bile ružne. Ima baš dobrih, dođi na neki metal koncert. A muškarci jesu stvarno malo ružniji, ne znam.

mnogo boljih pičaka ima među pankerkama.

Da. Ali većina ih je pozerčica, koje znaju tri pank benda.

Što naravno nema veze sa njihovom ženstvenošću.

Retko da se zadesi neka dobra, bas reeetko. Bio sam na metal svirkama imao sam u okruzenju metalike i jedino sto mi je bilo ok je sutka

+mnogo na skocimisa pankerke su vec tru tako da medju njima ima svakakvih jer se ne odlucuju da slusaju pank jer su ruzne kao metalke. Pankerke doduse vesto umeju da sakriju zgodnocu al kad skines izneverujes

Eto vlade ni ovde se ne slazemo

Lego kraj neke metalke kae probudio se ono kurac u tegli s turšijom.

Pre nekih mesec dana na Gardijanu, ja se nabio u prvi red naravno a neka prelepa plavokosa devojka pored mene isto u prvom redu. I svaki put kad hedbenguje i dodirne me kosom po licu ja dozivim minijaturni orgazam. Jako lepo secanje, voleo bih je da je moja :(

A kad sam bi omladji i retardiran isao sam i po pank koncertima, pankerke smrde.

+ pankeri su toliko retardirani da se gomila njih zaista zalazu za anarhiju i tako te gluposti a ne znaju da svet tako ne moze da funkcionise pizda im materina glupava

+ pankeri su toliko retardirani da se gomila njih zaista zalazu za anarhiju i tako te gluposti a ne znaju da svet tako ne moze da funkcionise pizda im materina glupava

Pa nije mogla ni demokratija da funkcioniše u starom Egiptu :) To da većina pankera zna da izbacuje samo parole, istina je. I to da ti znaš kako svet može da funkcioniše u ovom trenutku, i to je istina. Samo je problem što ti misliš da svet treba da funkcioniše po principu po kome trenutno funkcioniše, da je to jedino moguće, i da je to sasvim ok.

funkcionise anarhija, pogledaj somaliju raj na zemlji.

mozda cak i ova islamska drzava moze da upadne kao primer ispod definicije anarhije

e ne ne
oni imaju samoproglašenog kalifa

ma znam, sad su postali organizacija, ali recimo u pocetku...

generalno, anarhija se pretvara u najopresivniju vlast vrlo brzo. bioloski zakon reko bi.

Primećujem da ima mnogo ljudi koji pojam anarhije shvataju prilično banalno, tipa, ajd sad da ukinemo državu i policiju i svako radi šta hoće. Naravno da ne može tako. Takvo društvo ne bi moglo da postoji u ovom trenutku, što kaže Kelt, bila bi Somalija. Samo, ako neko hoće ozbiljno da razmišlja, neka razmisli: ideja anarhije pre svega počiva na prevlašću društva nad državom, pojedinca nad kolektivom, uz svest pojedinca da pripada tom kolektivu i odgovornost koju oseća prema njemu, a ne na ideji nesputanog individualizma koji hoće da uništi sve živo jer mu je tako se diglo. Ideja dobra i plemenita, udaljena stotinama ili hiljadama godina od mogućnosti da se ostvari, ali ako nešto nije sad moguće, zašto ga a priori odbacivati? Uostalom, čitajte negde drugde, ko ima literarne navike... Šta se o tako komplikovanom pitanju može napisati u jednom postu na Vukajliji. Pankeri smrde debili, anarhija biti loše? Super.

svajcarska je blizu toga sto opisujes u principu.

i nekako pre neka vrsta idealne direktne demokratije pase tvom postu od anarhije :)

kad si kod toga, i ja primecujem da ljudi pojam fasizam shvataju prilicno banalno, npr. ubijanje jevreja

i nekako pre neka vrsta idealne direktne demokratije pase tvom postu od anarhije :)

Nisam upoznat mnogo sa švajcarskim sistemom, znam da je liberalan i da glasaju malo-malo za ovo i ono, ali da je društvo konzervativno po prirodi. Ne znam. Šta misliš da bi trebalo da bude anarhija?

kad si kod toga, i ja primecujem da ljudi pojam fasizam shvataju prilicno banalno, npr. ubijanje jevreja

Pa to glupi ljudi. Kakve veze imaju Arapi sa fašizmom?