Prijava

zanimljivo deluje prica ova sa uvodnog posta

Ima neka priča kako su dva zatvorenika negde u inostranstvu mnogo godina delila istu ćeliju. Jedan je ovom drugom stalno pričao priče o svom gradu Beogradu i domovini Jugoslaviji, o njenom narodu, istoriji, umetnosti, arhitekturi, gradovima, selima, reljefu, svaki detalj. Čak je počeo da ga uči jeziku, i za par godina ovaj ga je savršeno naučio. E onda umre ovaj što je pričao o Jugoslaviji, a ovaj drugi na kraju izađe iz zatvora i krene da poseti tu Jugoslaviju, o kojoj je slušao godinama. Doleti u Beograd, i ispostavi se kao da je pao s Marsa: onaj mrtvi lik sve vreme lagao, svaka reč koju je rekao bila je laž, izmišljao je na licu mesta sve, a i jezik je izmislio. Trol na duge staze, mogu da zamislim šta mu je bilo u glavi.

podsetilo me na nesto nije knjiga,ali prilog na rtcg,posetili prebradatog coveka na planini koji se izolovao od civilizacije,jos 50ih,60ih,nije video nikoga toliko godina,nema pojma sta se desava,oni ga obavestili o ratovima i svemu,on mislio i dalje sfrj postoji i sve,zaprepastio se vestima ahah,ima kesice chipsa one prastare,kesica chipsa i na njoj samo pise cirilicno CHIPS preko cele keswe hahhaahahh i nista vise

MOžda nije izmislio jezik, možda je bio Šiptar.

Sad sam guglao i mislim da ne postoji knjiga.

Ima isto jedna knjiga, a moguće i film da ima kada lik bude osuđen na zatvor, a bogat je i onda kopa tunel dugo dugo dugo, a jedan ortak tu mu umre i onda umesto da tunelom pobegne, on uđe u vreću umesto ovog mrtvaca ortaka i bace ga u more i tako se spase sa tog ostrva-zatvora. Mislim da se zvao Šošenk taj zatvor.
Moguće da sam spojlovao nešto, izvinjavam se.

@autor Count Zero:
Serem ti se u oči
stavio sam film u favorite na popkorn tajmu da pogledam po prvi put ovih dana

Ma nije ti spojlovao, to je grof Monte Kristo

Puštam film noćas, ako se ne poklope Monte Kristo i Šošenk, uputiću Kauntu jednu trol-čestitku xD

Ma to su Pirati sa Kariba

Sećam se sf priče iz Pol. Zabavnika, broj negde sa kraja šezdesetih ili početka sedamdesetih, Dva prijatelja se zvala, o čoveku i kiborgu na Mesecu. Ako neko zna ko je pisac, možda Plehani, znam da volišnaučnu fantastiku?

Odgovor na uvodni post:

http://jpg-kingdom.com/other/poucna-prica-trebace-vam-minut-da-ovo-procitate-ali-se-nadam-da-ce-vas-inspirisati-da-promenite-razmisljanje/2/

Ovde u komentarima neki lik u komentarima napisao da je to iz knjige "Mudrost Starog Ucitelja"

Lol al' ne neko istrolovo :)
Hvala na odgovorima, zanimljivo je i ovo

Valdemar
Ima neka priča kako su dva zatvorenika negde u inostranstvu mnogo godina delila istu ćeliju. Jedan je ovom drugom stalno pričao priče o svom gradu Beogradu i domovini Jugoslaviji, o njenom narodu, istoriji, umetnosti, arhitekturi, gradovima, selima, reljefu, svaki detalj. Čak je počeo da ga uči jeziku, i za par godina ovaj ga je savršeno naučio. E onda umre ovaj što je pričao o Jugoslaviji, a ovaj drugi na kraju izađe iz zatvora i krene da poseti tu Jugoslaviju, o kojoj je slušao godinama. Doleti u Beograd, i ispostavi se kao da je pao s Marsa: onaj mrtvi lik sve vreme lagao, svaka reč koju je rekao bila je laž, izmišljao je na licu mesta sve, a i jezik je izmislio. Trol na duge staze, mogu da zamislim šta mu je bilo u glavi.

krv ti jebem lol