Prijava

Kako najbolje da iskoristim paradajz pire?
znači nemojte fore skuvaj špagete, hoću neki dobar recept koji ukjlučuje paradajz pire
i još jednom paradajz pire

Staviš odokativno kilo vode posoljene da proključa, a za to vreme pomešaš malo mlake vode i par kašika brašna koje lepo ugnječiš kao kad praviš puding, smesa ne treba da bude testasta, nego tečna. Kada voda proključa, staviš svoju brašnastu smesu u nju i promešaš.
e sad, simultano sa tim treba da staviš malo ulja u tiganj, iseckani beli luk i paradajz pire.. kada je čorba sa brašnom gotova, tj. proključa, dodaš sadržaj tiganja, promešaš i skloniš sa vatre
nadam se da sam pomogla ovom lepom čorbicom

vidi je jos zna i da kuva
s kojeg si oblaka pala draga? :)

cenim nebitna, al mi nije jasnio šta je ovo? sos ili čorba? ovo je isto kao pardajz sos za ćufte samo što ide pire valjda zato ide tolko ovode da ga razblaži
ako ću čorbu onda tu mora povrća brda i neka kost da zamasti

sledeći!

ne ovo je čorba u koju se može i hleb zadrobiti, odlična je za kad imaš bajatog hleba
prilično sirotinjsko jelo je u pitanju koje su spremale naše bake, ali i veoma ukusno

a de bake nisu imale koju šargarepu glavicu luka i nogu od pileta

bake su to, one imaju špajz

Šta imaš od hrane u frižideru pored paradajz pirea? Možda mogu da pomognem.

VUČICE???????????????
ŠTA JE OVO, 2010???????

Ispričaj mi neki vic vučice, da me želja mine

Kuratore, paradajz pire može uz pljeskavice, ovako:

2 glavice ljubičastog luka; 2 kašike ulja
1 kašičica šećera; 1 dcl crnog vina,
1 kašika maslaca; 2 dcl paradajz pirea

Isjeckaj luk na kolutove i prži na ulju, na najmanjoj vatri, 10 minuta, da omekša, ali ne smije biti mekan kao pihtija.

Onda sve sastojke osim maslaca dodaš u preko luka i krčkaš 10 minuta, povremeno promiješaš; skloni s vatre, dodaj maslac i miješaj. Čim se maslac rastopi, prelij ovo preko gotovih pljeskavica. Ako ti ostane ovog ljubičastog soka, stavi u teglicu i pravac frižider, može stajati neke 2 sedmice. Evo slike, meni je ispadalo malo tamnije, ali je ukusno:

http://s11.postimg.org/awyvdwz6r/Pljeskavice_u_marmeladi.jpg

hmmm imam svašta ne znam
paprika, luka šargarepe šampinjona piletine mlevenog svinjskog
mogu neko meso dokupiti to mi fali

Kuratore, jepse , ja ti dam recept, samo što nisam i pljeskavice donio vruče gotove, ti se buniš. U kuhinji ne smiješ biti u dilemi, zacrtaj recept i ravno glavom kroz zid. Mislim, ne svojom glavom, ali ono, bitna je jaka volja.

U ulju ispržiš seckanog na sitno luka kao za gulaš, opereš šampinjone pa i njih izdinstaš sa lukom, dodaš paradajz pirea, sve to začiniš po ukusu. Ispržiš piletinu i preliješ tim sosom. Salata od šargarepa i paprika. Prijatno. :)

hvala selti, nisam video tvoj post. izgleda dobro stvarno, nego reci mi mogu vino da zamenim nečim? bujonom na primem ili sirćetom , imam balzamiko. nezgodno m ije da kupujem sad zbog jednog jela a ne držimo alkohol u gajbi.
vučice zaboravio sam da napomenem da imam i sperme u frizu, jel to bolje da izdinstam s lukom ili iskoristim kao garnirung?

evo selti zapisujem recept u svoj novi novcijati kuvar koji mi je poklonila draga. jel si ponosan? :)

Nisam ponosan, hoću da vidim teksturu novog kuvara :-)

Uzmes dve glavice luka iseckas i prodinstas, dodas kilogram iseckane junetine, dodas malo vode, dinstaa dok malo ne omekša, onda dodas mešavinu povrca, jos dinstas, dodas bibera, timijana, mamine dushice, persuna i origana ako volish, e onda jos malo pa dodas paradajz iseckan na kockice, a posto imas paradajz pire, mozes pire tadumesto paradajza i kuvas jos malo i eto ga

reci mi mogu vino da zamenim nečim? bujonom na primem ili sirćetom , imam balzamiko.

Umjesto vina može samo koprivin šampon za kosu.

ne držimo alkohol u gajbi

Huljenje!!!!

Namažeš se paradajz pireom po faci pa isprepadaš ženu.
I treba jako da se dereš!

Ali mora ravnomjerno namazati paradajz pire po licu, inače se žena neće ravnomjerno prepasti. Prije toga odredi koliki je prepadability.