ŠAH

  1. evo jedna lepa partija sto sam malopre odigrao
    https://lichess.org/mBmaQTkE

    aj ocu ja protiv nekog jakog

  2. za jedno 20 min...

  3. https://lichess.org/Tu8Zhzyr

    Aj celt, ili lecki ako hoces dok ne dodje kelt

  4. Postavite link od partija. Neki savjeti za poboljsanje: ucenje otvaranja? Zavrsnica? Samo klepanje partija?

  5. Odigraš partiju i kad završiš analiziraš i vidiš gde si pogrešio ili šta si mogao bolje da odigraš. Tako barem kažu da je najbolje da napreduješ

  6. ma šta ja serem, reći će ti to bolje ovi jači igrači :)

  7. Kakve smo partije odigrali ja i lecki, trebali smo nas dvojica na Olimpijadu. Opra me.

  8. Aha, al na specijalnu olimpijadu, ne zna se ko je bio grđi :) Ne znam što tako loše igramo jedan protiv drugog

    ShteffNK, šta god da ti je interesantno, možeš da radiš. Otvaranja, završnice, neke taktičke zavrzlame (ono tipa nađi potez koji dobija, nađi potez koji uzima figuru, to imaš na gomili šahovskih sajtova). Oni najbolji treneri, kad savetuju na čemu najviše da radiš, kažu da treba da se koncentrišeš na završnicu i na tu taktiku, ali neke posebne stvari oko završnice ti svakako neće trebati u početku (ili i dalje od početka, u mom slučaju recimo :) ).

    I ovo što Dušan kaže, najviše ćeš da naučiš na svojjim greškama, igraj i vidi gde grešiš pa se trudi da praviš neke nove greške. :)

    I da, dosta sam slobodno procenio ovo Dušanovo "reći će ti to bolje ovi jači igrači" čim sam se osetio prozvanim :)

  9. skim sam igrao ove dve?

  10. Sa mnom si igro celte lolo nemam pojma digram

  11. оће дигра неко?

  12. hocu ja da igram, jel tu neko?

  13. Ajde ako si tu, jednu dopičimo. Baci link ovde samo

  14. E jebemumiša, ček malo

  15. Je l ti stiglo nešto tamo?

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.