Prijava

To nisu prave radničke penzije. Minimalna penzija za one koji su radili je 25000. To su ti penzije uglavnom nastale tako što samohrane majke dobiju penziju, socijalni slučajevi, oni što su jedva stekli uslove za istu. Od penzije sa punim radnim stažom može da se živi.

A socijala da crkne ko što treba lolololololo

Poljoprivredne penzije su 11 k dinara fazon

Od penzije sa punim radnim stažom može da se živi.

Ti si kompletan idiot ili trol.

Pod 1 kako može da se normalno živi od pune penzije?
Pod 2 kako dočekati punu penziju, kad se po nekoliko godina čeka posao?
Pod 3 i ovi što jedva ostvare uslov 25-30 godina drzavi daju pare a primaju maksimalno 15.

Rasni, ti si lud. Poznaješ li nekog penzionera da ima puni radni staž? Ne. E pa vidiš ja ih poznajem, brdo njih, i znam da imaju skroz okej penzije. Skroz okej penzija je ona od koje može da se plati smeštaj u domu staraca.
Te male penzije što se ljudi žale su ove što sam ja naveo i Bohor dodao poljoprivredne, to sam zaboravio i one su mizerne.
Ovi sa malim penzijama su mislili da će Tito da živi duže od njih pa ih bolelo dupe da rade nešto osim poljoprivredu, i ostvarivali su dobar profit jer sve se moglo unovčiti, danas je druga priča.
Da li ti misliš da ćeš dočekati penziju?

EDIT:
što se tiče tih sa 20-35 godina uplaćivanja državi na jednog koji uplaćuje ima njih dvoje koji ništa nisu uplatili a imaju penzije. Tako da penzioni fond pretežno zbog toga nije održiv a i zbog nekih krađa, da je to malo bolje regulisano moglo bi se i kraduckati.

lupaš, čule, troškovi lečenja penzionera ( sa uobičajenim dijagnozama) sjebu pola te penzije.
ako oće da bude bez bolova i gušenja i ako kupi lekove, nema za leba

Verujte Kosmi, Kosma zna

Kosmopolita, pola koje penzije? One od 11k da. One zarađene ne.
Znam ih dosta njih sa zarađenim penzijama koji se ne žale odu do doma penzionera cepe pivkana za 50 dinara igraju društvene igre idu u banje po popustima i milina, zato neki dožive i 30 godina u penziji.

Čekaj, Čule, da se vratimo mi malo na ove insajderske informacije: dakle, doći će novi lider iz demokratske stranke ili nekog od njenih derivata (ako sam dobro shvatio) koji će da uzme vlast, što, po definiciji koju si sam dao znači da ga je instalirao zapad, a plaćaće ga Putin i on će da pokušava da balansira. Ništa tu meni nije jasno.

Чуле, мислио сам да сам ја зајебан играч, али са тобом у тандему бих могао да пређем Соника и Супер Марија и то везаних очију!

Advokado, novi lider. Ne ova govnad. Veruj nisu ni svi prozapadno orijentisani kod njih imas i rusofila. Nemoj nista cudno da ti bude to sto Putin finansira, jer Putin je najjaci covek evrope (ako ne i sveta), Rusija je opet postala mocna i uticajna sila i samim tim vise se nece baviti samo svojom drzavom, uostalom videcete. Davno sam ja davao neke insajderske informacije kad sam bio ozbiljan i dobro raspolozen pa su se ostvarile, sve je to dokumentovano na forumu.

Granjka nisam ja nikakav igrač, bio sam, ali zbog nekih loših okolnosti sam izgubio status igrača za sad imam dedu koji me drži u igri kol'ko tol'ko.

EDIT: Po mojim neredovnim aktivnostima pa onda odjednom učestalim se može videti kad sam u igri.

Ajde ne lupaj, penzioneri životare jebeno. Osim ako nije strana penzija. Znači život penzionera je kritičan. Plus što sad starosnu penziju odgadjaju do 80 godina.
Penzija treba da ti bude uživanje.

Rasni, objasnio sam ti to što si još mlad da ukapiraš to je druga stvar.
To što tvoji baba i deda životare je zato što im je unuk još dete pa je red da mu daju džeparac pa onda nemaju za svoje osnovne potrebe.
Penzije koje su stečene radom su okej, problem je što je takvih penzija oko 30% u vr' glave.

Расни претерује. Са просечном пензијом наших пензионера не може да се животари, па не може чак ни да се животињари. Са таквом пензијом не би могао ни голубове честито да нахраниш, а камо ли људско биће чији се живот гаси, органи отказују, а будућност представља карту у једном правцу.

Мада, ја мислим да Чуле у свести има слику пензионера из Вучковог окружења - његови тата и мама су пензионери и он је поносно рекао да је и њима смањио пензију. Муче се људи... али трпе, зарад напретка!

Baba dok mi je ziva bila je imala punu penziju, radila je 40 godina.
Nije dobro živela.

Penzija ti je kao naknada za robijaše što prave koverte u zatvoru.
Koji kurac su ti ljudi radili tolike godine i ulagali pare u penziju kad sad žive kao kerovi. Bukvalno su poniženi na kraju života.
Druga je stvar što je njima lako manipulisati pa na izborima ispadaju glupi.

Ja pitao petoricu penzosa komšija kolika im je penzija. 40-45 hiljada. Mislio sam da su dosta manje.

Napravite razliku između onih koji su svoju penziju zaradili, i oni koji su svoju penziju dobili na drugi način (socijala, invalid, poljoprivrednik, samohrana majka, minimalni uslovi, nasleđena minimalna penzija).