Prijava

Svirala sam sintisajzer kad sam bila mala ali sam ne verujem da bi znala jer je proslo puno godina.

I ja sviram gitaru, ali sam početnik. Meganoob.

EDIT: Molio bih iskusnije gitariste da preporuče neku skalu za vežbanje prstiju. :)

Nadji na netu svih sedam pozicija A-mol skale i to vežbaj do besvesti. Kreni redom, pa ih kasnije menjaj po shuffle sistemu. To bi bilo dovoljno za prvih 6 meseci. :)

Џони, за почетак прво акорде савладај. Немој никад да прескачеш ствари. Значи прво акорди и интервали (терце, кварте и квинте), па онда мало за размрадвање прстију цепај хроматску скалу на прве четири позиције (сви прагови редом, горе-доле). Онда ово што ти каже Гамби, мало мол, дур и да уђеш у теорију, да схватиш шта је то теоретски и зашто је дур - дур, а мол - мол. Кад то савладаш, почни да вежбаш импровизацје уз неке блуз ритмове најбоље.
Ово је много битно за импровизације:

http://guitarsphere.com/wp-content/uploads/2007/10/minor-pentatonic-scale.jpg

То су пентатонске скале (црвена тачка ти означава тонику) и слажу се уз било шта, пошто садрже само главне интервале - терца, кварта, квинта, септима, октава. Нпр. ако је песма у А молу, а хоћеш да користиш први образац, наместиш да ти прва позиција скале буде на петој позицији врата гитаре. Или на седамнаестој, је л' те, то је за октаву навише. :) Додај онај један тон између кварте и квинте и добијеш блуз пентатонику која звучи до јаја. :)

Naučio sam dosta akorda, al' za ovo nisam znao! Fala i tebi! Pomenuću vas kao svoje učitelje jednog dana kad prevaziđem Santanu. :)

Sviram gitaru, mada ja u poslednje vreme komponujem pesme, a slabije sviram pesme drugih izvođača.

Уф био би трип, да одредимо 2-3 песме и да урадимо у Џи три фазону хахаха како ко уме...

Dolazim dogodine kad naucim malo da sviram :)

Уф био би трип, да одредимо 2-3 песме и да урадимо у Џи три фазону хахаха како ко уме...

Еј, ја сам скроз за! :)

Само одакле то да се почне хахахах
Углавном, од воље се креће.

Nego, ima l' bubnjara ovde? Nešto se ne javljaju.

Isti je slučaj sa basistima.

Бар по један бубњар и басиста су присутни на сајту.
Ако ништа друго, за бас би се приучили...

Ја сам чуо да бубњари и басисти не знају да користе компјутер. :D

Хитно на курс неки!

Sviram gitaru. Zajebat sam shrider i sviper. znam da lupam po basu.. mada sam malo batalio zadnjiJu mesec dana... mora da se uci