Фантастична бића - писање дефиниција

  1. tražim podanike za pretvor u japanske gobline, molim te da me ne uznemiravaš

  2. Zato su i korisna ova takmičenja, pisanje definicije zahteva pripremu, preturanje po raznoraznim izvorima... Kao i pisanje seminarskog uostalom.

    Pa ne ne ja ne mogu sta je ovo da li je ovo moguce

  3. Joj nisam zapamtio komenrar je na stevcovoj definiciji

  4. Tako neko kratko ime

  5. Eto jocko, nisam video da je stevxo napisao

  6. Komentari se ne brisu i ne edituju XA XA STA SAD

  7. Ko kaže da se ne brišu?
    Edit: Kosmopolita je

  8. Moja definicija je najveće smeće od svih definicija na ovom takmičenju, mogu li kao nagradu da dobijem nedeljno izdanje informera, čisto da pročitam malo pravog štiva?

  9. 90% definicija sa ovog takmičenja sam dao plus bez čitanja. Sledeće takmičenje nek budu kratke definicije, il' mogu opet duže al' neka zanimljivija tema.

  10. Добро, биће кратко, биће кратежи. Неће смети више од 5 речи да се користи.

  11. Добро, биће кратко, биће кратежи. Неће смети више од 5 речи да се користи.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.