Prijava

ako ovoj zeni ta zlatna ribica znaci onda nisu bacene pare

ovo što kaže flips

Moj hrčak je tako bio slomio nogu i hteo sam da ga nosim kod veterinara, ali mi je jedan poznanik rekao da će veterinar da kupi novog hrčka za 150 dinara i da mi ga podmetne i zato nisam to uradio, molio sam se za Njušku i ozdravio je bogu hvala, ali bio sam spreman da ga lečim

Malo sam slagao: ja sam mu u stvari slomio nogu, ali ko mu je kriv, kad hoće u špajz, a to je zabranjeno

Najgluplje bačen novac je novac koji se daje na video igrice. Mogu da razumem klince, ali poznajem ili sam čuo da ne mali broj ljudi u mom okruženju koji imaju 25+ godina i dalje daju novac na video igrice. To zaista ne mogu da razumem.

Ejduse šta je tu loše druže, evo ja sam dao preko milion evra na stripove i keva mi svaki dan kenja ne znajući da će u budućnosti to vredeti 100x više znači 100 miliona evra

Ejduse brate, dam ja sad u januaru nekih 25€ na 5-6 igara na Steamu po onim sniženjima... i od tih igara izvučem zaključno sa danas blizu 300 sati gameplaya...

Znači 300h/25€=12h/€

Aj mi ti reči koji je to drugi način da se sa jednim eurom sprdam 12 sati?

Ono, kad imam vremena, a ne mogu ništa drugo da radim (ili nemam volje) mogu da igram igre. Ne vidim što je problem.

Stripovi su u redu, ima istine u tome što govoriš. I opet strip ima neku vrednost, čitaš i edukuješ se, na neki način može se reći.
Ali video igrice su kao bacanje para sa prozora.

Кад сам игро тикет на Борац БЛ

Stripovi su u redu, ima istine u tome što govoriš. I opet strip ima neku vrednost, čitaš i edukuješ se, na neki način može se reći.

A to što ja naučih engleski i dosta japanskog preko igrica, nije nikakva edukacija?
I što dosta igara pruža solidan pogled na duh vremena u kom se stvaraju. Da ne pričam da ima igara koje su jednostavno opuštajuće, pa neke bih čak rekao da imaju i umjetničku vrijednost (mislm pogledaj samo genijalnost iza FEZa ili npr soundtrack neke od Final Fantasy igara na kojima im i filmovi koji dobijaju oskare za najbolju muziku itekako mogu pozaviditi).

Osim toga, neke igre imaju dosta dobre priče... možda nijesu na nivou onih koje stvarao Dostojevski ali jesu bar na nivou boljih stripova... plus su interkativne

Nekad glupo bacim pare jer kupim nesto sto mi se posle ne svidja (odeća, obuća) ali izvučem odličan deo para prodajući ta sranja sirotinji na lalafo

Za engleski, ajde da kažemo da to može da prođe. Za japanski ne, jer ako se ne susrećeš stalno sa jezikom, nećeš ga znati. Pa čak i da se sa engleskim samo susrećeš u igricama, opet ga ne bi dovoljno savladao. Svakako da je industrija video igara vrlo uticajna i da ima tu i neke umetničke vrednosti. Ali i dalje davati novac na nešto virtualno, od čega nemaš zapravo ama baš nikakve koristi, osim možda nekog osećaja važnosti u samoj zajednici te igrice je meni neshvatljivo. Mislim šta, daš novac i tvoj karakter ima novu kapu? :D