Prijava

LOL sta imas protiv Zemunaca nemoj to

Napiši lepšu, Granjka. Sigurno patriotizam može dati snagu čoveku i nadahnuti ga da napiše lepe pesme. Ili nemoj ništa pisati, a ne uzmi ovu moju za ozbiljno, pomisli da iza svega toga stoji privremena, možda prolazna razočaranost čoveka koji ne nalazi svoj smisao u životu u crkavanju za otadžbinu. Ne znam kakvo je tvoje iskustvo, ali moje nije baš dobro. Nismo svi od patriotskog gvožđa, nismo svi na budžetu.

Taurunum_Skozer nisam to očekivao xD

Uostalom, evo ti jedne pesme Ivana V. Lalića, jednog od najvećih novijih srpskih pesnika, gde se osvrnuo na sličan način na Plavu grobnicu. Verovatno je i on bio izdajnik, samo opet je nekako u programima književnosti na tim čkolama visokim. Pa sudi sam.

PLAVA GROBNICA
Stojte, galije carske! Sputajte moćne krme,
Gazite tihim hodom!
Opelo neko šapćem u podne puno srme
Istopljene nad vodom.
Tu gde na dnu školjke, kako reče pesnik,
San umoran hvata, leži brat do brata,
Leže zlatne senke, znakovi udesni
Jednog davnog, nikad dopevanog rata.
Zar ne osećate kako more mili
Ovde gde se Sizif sa Sizifom grli?
Dok u podnevnoj sumaglici čili
Trajket što bez žurbe prema kopnu hrli.
Tu gde besposleni turist snima barke,
Sa slamnim šeširom spuštenim na čelo,
Hram nazirem, stvaran ispod letnje varke
Mora što treperi dok šapćem opelo,
Šapćem ga u sebi, da ne budem smešan
U oku vodića što rutinski brblja
O Nausikaji, sasvim neumešan
U moje opelo i hud udes Srblja.
Stojte, galije carske! I vi gliseri bučni
Vozite s pola gasa.
Misao jednu gorku hoću da razobručim,
Makar u pola glasa.
Sahranjeni tu su nekadašnji venci
I prolazna radost celog jednog roda...
Samo da unuci u njihovoj senci
Krvare zbog istog, nedohvatnog ploda.
Zato tu se Sizif sa Tantalom grli
Ispod vode, meni svete, kojom pluta
Pena od trajekta koji kopnu hrli,
Narančina kora, mrlja od mazuta...
I proći će mnoga stoleća, ko pena,
Kako reče pesnik u samrtnom znoju,
U vrućici rujnoj; al velika smena,
Koju sanjao je, još gine u stroju.
Stojte, galije carske! Slabo vas nešto vidim
U omaglici dana.
Pred nevidljivim hramom otvara se i bridi
Nezaceljena rana.
Hoću da kroz zvuke škljocanja kamera,
Odlomke bezveznih razgovora letnjih,
Provučem taj šapat; moja je namera
Da pošaljem signal kroz statiku smetnji
I kažem: ipak mirno počivajte;
Nije ovo podne ono što nas spaja,
Nego jedna povest koja dugo traje,
A vas usijava do crnoga sjaja,
Pa podnevno ovo sunce crno biva
Unutrašnjem oku putnika pevača;
Dok mi pogled klizi po ploči zaliva
Sa još svežom brazdom promaklog tegljača.
Stojte, galije carske! Nek mrtvima se pošta
Makar nesvesno oda.
Ne smem da ištem više. A istorija košta:
Krvi ipak nije voda.

Cek covek je stvarno napisao stojte galije carske i vi gliseri bucni ahhaha pa u tim se gliserima marlboro svercuje ako stanu oni staje ekonomija crne gore coce

Da Dio xd

Pa to je pisao čovek, znao je šta sada plovi tim vodama, nije ovo napisano u 19. veku, nego početkom devedesetih.

jednog od najvećih novijih srpskih pesnika

Валдемаре, да не знаш можда како се зове Лалићева песма у којој Смрт пребацује лешеве бродовима, али пошто је толико људи побијено, чак се и Смрт уморила? Смрт се не зове Смрт, зато и не знам како да је нађем.

LOL sta imas protiv Zemunaca nemoj to

Zemunci su kul, Pančevci su ... ono... suprotno od toga skroz.

Валдемаре, да не знаш можда како се зове Лалићева песма у којој Смрт пребацује лешеве бродовима

Nisam baš siguran, il da ujutru prekopam po knjigama, ili da pitam ženu, u stvari, bolje nju, ona voli Lalića više nego ja, znaće valjda. Pa ti pišem.

Pancevci zbog vazduha sig

Не мораш да се малтретираш, сад си ме асоцирао галијама, до сутра ћу заборавити.

Pancevci zbog vazduha sig

Kako ne, pa ja sam iz Obrenovca, ovde elektrana, zagađenje, ludilo, i sve mutant do mutanta. Ovde kad momak prvi put dolazi kod devojčine rodbine, oni odma gledaju da li ima dvadeset prstiju ukupno i da ne diše slučajno na škrge.

Господине Лимени, не бих ја да пишем песме, јер им нисам дорастао, а да ружим и блатим јунаке и величине пре мене - то ми није у карактеру.

Моје искуство је да никада нисам цркавао за отаџбину, јер мој патриотски однос према њој није као твој. Добровољац никада не "цркава", а чини ми се да се ти канда мучиш више од Рајса, Милунке и Путника. И чини се да ниси једини који има такав осећај самовредности. Прецењено и неоправдано, али очигледно присутно код многих.

Јел ти мене зајебаваш да и даље мислиш да радим у катастру и да сам на буџету? Лимени! Уозбиљи се!

ПС. Прочитао сам и овог Лалића. Малоумност и дебилизам. Разумем га, али ЧЕМУ? Сад је као паметан? Свака будала данас пише, а што пише ни по јада, него што пише будалаштине - е то је стотину јада. Ништа глупље скоро нисам прочитао.

Брате Грањка, ја сам можда овде на сајту писао о својим јадима и о мајн кампфу у служби Србије и српског народа, ако ниси читао, свеједно. Ако кажем да ме Србија јебе док покушавам нешто да урадим за Србију, не знам да ли ћеш ми веровати, свеједно ми. Да ли је прецењено, да ли није, то ти не знаш, јер не знаш, али, наравно, ту си да кажеш да је прецењено, јер какав би ти био добар Србин ако нечији труд не би омаловажио? Него, добровољац гине од непријатељских метака, а кад му пуцају у леђа своји, онда је проблем. О теби заиста ништа не знам, па не могу да тврдим. Могу једино рећи, на основу овог горе што си написао, да везе имаш са књижевношћу колико и антарктички морски пуж о структури галактичког језгра Андромеде, и то узевши инфрацрвени спектар у обзир.
Иначе, некритички однос према јунацима и величинама пре тебе... Не знам, гурај, можда стигнеш и до монотеизма кроз неколико хиљада година.

Granjka može tantum verde? Jer si ga upravo ISPUŠIO! Zezam se ne znam o čemu ste pisali previše je to slova za mene al deluje kao da te je izovnovao.

Kakve veze sve ovo ima sa smrću vukajlije da ja vas pitam?

Kakve veze sve ovo ima sa smrću vukajlije da ja vas pitam?

Никакве везе, дигресија. Ја по некаквом договору између Партизанке и мене поставио као одговор на Партизанкину песму "Остајте овдје" своју верзију песме под насловом "Ите одавдје", Грањкина патриотска осећања нашла се увређена поезијом, ја онда за разлику од моје лоше поезије окачио мало проверено квалитетне поезије, он и то омаловажио, и моје и ово квалитетно, и ето, шта ћеш. Неко више воли лирску поезију, неко више воли корачнице, све је то у осећају ритма, неки воле да марширају, неки опет да читају оно што им неће уздрмати ах патриотска убеђења, а неки једноставно само да читају, шта год је квалитетно, а неки не дај боже и да пишу што им падне на памет... Додуше, ти што пишу излажу се ризику да дежурни патриоти са скромним до никаквим знањем књижевности протумаче њихово писаније као опасно за нацију, па ударе по том писанију. Виђено кроз историју. Срећа је кад такви немају много моћи, лоше је кад се моћ и незнање удруже.
Ali, u duhu teme, smrti Vukajlije, tc-tc-tc-tc!
https://www.youtube.com/watch?v=6jMEvKtW2Yo

Kudi Granjka,
Valdemar kaže: "replika!"
Ostali se ubacuju
I bahato poprckuju.
Rasni za Srpsku gine,
Balije će u nebo da vine.
Udri, Kosmo, banuj, Kosmo,
Zaključaj mi temu.
Porpada sajt, kraj je blizu,
Biće bolje, malo sutra.

✝ ИС ☆ ХС ✝
✝ НИ ☆ КА ✝

kakva divna sintagma: PATRIOTSKO GVOŽĐE