Prijava

Jedna od stvari koje me najviše napinju kao pojava je revidiranje istorije. Kako smo od jednom odlučili da je Sloba opet kul, kako Rumuni plaču za danima Čaušeskua itd. Dok samo revidiranje mogu da razumem, politički poeni, itd, istu pojavu u umetnosti, ne.

Primera milion, popular kids sa twittera kažu za Pekića da je smarač, EKV je grupica pretencioznih narkomana, stare defke sa vuke su sranje lol, dajte neki svoj primer

Ne nazivam ljude koji to rade a priori cinicima, niti ne oduzimam prostor šansi da su čak i u pravu nego: zašto je analiza svega toga iz prošlosti negativna. Kritika preloša.

I ne samo to: nego se baaaaš potrudimo da se useremo tome na glavu. Ne dozvolimo samo da nam se ne sviđa.

Što smo kiseli, u prevodu?

Zar nisi otišao druže dragi ti?

Ја бих да упаднем да кажем само да не користите реч кисело у 2029. језа ми кроз кичму прође унапред захвалан
наставите

Ili bilo kad ukoliko nije baš neophodno

Dok je bijelo dugme doživelo hejt paralelno sa svojim stvaralaštvom, Bajaga npr... je morao da odleži i da bude sada popišan od strane svakog ko je rođen dok je Bajaga pravio relevantne pesme.

Kakvi čvorci jebeni o čemu to pričaš, Momčilo?

Kapirate šta hoću reći? Što ne mogu dozvoliti momčilu da mi se njegova muzika ne sviđa i da mislim da je loše ostarila.

Šta je to što me tera da serem po Momčilu?

Ma nije neko kiseo nego ljude smorila ta urbana propaganda, ljudi sami od sebe skontali da je npr. Milan EKV mrtvi narkoman a da je Dusan Spasojevic ozbiljna namazana lobanja. Mislim realno je tako. Nasa generacija konta da je Milance truli mrsavi narkoman od koje lerdiji zive i prave pare, i gledaju nesto u fazonu: kako ja da se snadjem pa da meni tako padaju para da zivim od narkomana, kako je Spasojevic to sve uspeo kako je poceo sta je sve radio itd, a ne gledaju kako da se bodu iglom i smisljaju neke nebuloze od stihova, mislim imas i takvih ali druga su vremena sad. Sve se gleda kroz pare a niko ne voli da se pomuci za dinar, pa su najinteresantniji likovi uvek oni koji sa minimalno truda i rada ostvare maksimalno bogatstvo, itd, spusio sam par buskni nesto neplanirano pa bulaznim sad bzvz ne zamerite

Da li, kao milenijalsi, smatramo da imamo pravo da se naše misljenje čuje, a negativno mišljenje uvek više edži, a ako sam edži odmah sam influenser.

Ima, ima nečeg moćnog kada se drzneš da pišneš na na nešto što su ovi pre tebe smatrali legendarnim. Jak je osećaj, priznajem

ДА БАЈАГА НИЈЕ ИЗБАЦИО АЛБУМ НЕ БИ ИМО ЧИМЕ ДУПЕ ОБРИСАТИ

Pa ako vidim nešto što je loše a svi to hvale normalno da će mi biti zabavno da se poserem po tome

Ali, autore Maestro, ipak je muzika nešto pozitivno a ubistvo premijera nije.

Što je taj skok uvek ka negativnom. Što se neko ne drzne od mladih i kaže. Ma taj Legija je debilko, idem da čitam Markesa i da budem rebel, debil ali rebel. I tu nema ničeg urbanog, mislim da tu malo projektuješ. Ovo je globalni fenomen.

Pa realno POLA srbije od 85og do 95og godista ili je u kriminalu ili sto se kaze glumi kriminalca, kao oblaci se nesto bilduje trudi se da izgleda zajebano iako se ne bavi kriminalom, ili se lozi na kriminal, pali se na tu pricu, gleda filmove serije dokumentarce, pa jebo mater ako u srbiji nema najvise procentualno ljudi tj ljudi po glavi stanovnika koji nzm na primer sisaju se na keca, ili nose kajle ili airmax ili najk majice dukseve, pa jebo mater od semafora da semafora prodji od 10 auta sto ti ide u susret 5 su neki nadrkani likovi sto su kao kriminalci ili samo pokusavaju da izgledaju tako.

за пар година ће се појавити још ивичастији монглоиди који ће се усеравати по овима што се сад усеравају по свему што је некад било популарно

Tako evolucija funkcioniše jbg

Mislim da je to samo izraz duboke nesreće. To što ne možeš da dozvoliš da ti je Oasis samo sladunjav i da ti ne prija uhu. Ne, ti moraš da osporiš celokupnu njegovu zaostavštinu i relativizuješ značaj koji je imao. Oasis je samo fragment primera.

Što se neko ne drzne od mladih i kaže. Ma taj Legija je debilko, idem da čitam Markesa i da budem rebel, debil ali rebel.

pa zato sto to npr nema veze s mozgom gde ces za legiju upotrebiti tu rec, bas ne prilici nikako. Kakav si kurcev rebel sto citas ta sranja, nisi rebel samo si picka asocijalna, rebel si bato upravo kad prkosis zakonu, odbijas da radis za platu u firmi, radis ono sto drugi ne smeju. A da uzme knjigu i da cita moze svako bulvalno, nista opasno rizicno ni buntovno ne vidim u tome.

Najsmesnija prica kao neko je buntovnik slusa rok muziku. Sine pa budi buntovnik pusti 1000e pod kamatu 20% pa uzmi 200 evra svaki mesec ni iz cega, a ne da radis u firmi za 200 evra 8 sati dnevno. To je buntovnik jebem mu mater a ne citalac marksa i gebelsa

Overkill pravimo u mržnji.

Meni Legija nije rebel jbg, kako neko ko je s drzavnim vrhom na prs' u bulju može biti rebel

Vas metalike streberkoe studente ne mrzi niko realno nego ste presmesni za neke ljude sto prozive u danu vise nego vi za godinu

Haha koja sirotinjska spika jebote, da ti si veliki rebel dok hrabro pljuses drzavu iz svoje fotelje preko svoje tastature, bas si rebelcina jebalo mater, vidi se da vodis opasan stil zivota, nema zajebancije s tobom

Sport je jedina grana gde je ovaj proces obrnut. Sve novo je smeće, a staro taboo. Pa poplava tih stranica o fudbalskoj nostalgiji, vide komičnog Zolu u dresu koji mu ne stoji, lavina emocija.