Prijava

Dobar je Džordan, ne slažem se sa njim po nekim pitanjima, ali u moru debila danas, ističe se racionalnim rasuđivanjem i uglavnom ispravnom retorikom

sad što je idol ovim mnogim debilima raznim, nije njegova krivnja jbg

čovek na mestu, mada je postao previše popularan, nadam se da neće uskoro početi da promoviše neku priču za pare, to se obično dogodi jbg, valjda će ostati dosledan svojim stavovima

ima 3 ishoda uglavnom: prvi i najbolji je da nastavi da iznosi samo cinjenice i da vremenom postane zaboravljen osim u tim krugovima sto citaju te knjige. drugi je da pocne da u stilu svog razmisljanja krene da pise i da prica slikovite price sa najboljom namerom da ga kao vecina razume, a to ce onda da neki retardi uzmu, procitaju i onda pobiju ljude u njegovo ime jer ne kapiraju sta znaci hiperbola ko x puta u istoriji, ili da proba sve ovo a ne uspe mu pa pocne da zvuci glupo (gle ga ovaj, prodao se).

meni je cudno, jer mi se uglavnom slazu stavovi sa njegovim stavovima, a nisam desnicar kao vecina fanova nego valjda neka bezlicna sredina (nisam ponosan na to). mada to je mozda i zato sto bar ovo sto sam video, on i ne prica neke svoje stavove nego iznosi cinjenice bez puno zalazenja u zasto, a to moze da ti se svidja ili ne, ali recimo ne mogu da kazem ovo mi se ne svidja, dakle netacno ne - sto rade ljudi. mozda je i zato.
tu i fejluje ova novinarka, pokusava da na cinjenice odgovori stavom, a u isto vreme da bude objektivna. mogla je i da krene sa onom standardnom pricom "ali znas li da to sto pricas povredjuje ljude" i onda da sve skrene na emocije i "lako tebi ti si beli covek", ali nije, i zato mozda i ne bi trebali bas toliko da je kude, pokusala je neku objektivnost, jbg.

recimo da se ne slazem sa jednim od retkih zakljucaka da je covekov mozak prirodno povezan da ga obaveza i rad nagradjuje. cini mi se da je previse iz ugla protestanskog coveka, da nesto sto je ipak nauceno pokazuje kao prirodno. pogledaj indiju samo, ocigledno je do kulture.
sad dal hocemo svi da zivimo kao indija/afrika, to je druga prica.

mislim da mi ovo najduzi post ovde jos od 2010

Svako ko kritikuje mesiju je zmija koja remeti hijerarhiju majmuna na svetom drvetu!

moram da izvadim par vrlo opasnih, nacistickih izjava. nije mi jasno kako ovo prolazi napisano bilo gde:

2. Povezano: Nikada ne pokušavaj da objasniš ženi šta je feminizam. - ti jednostavno ne razumes, drz se svoga ja cu svoga to je najbolji nacin da nekome pokazes nesto...

8. Veruj ženama. Kada ti nešto kažu nemoj odmah da proveravaš da li su u pravu. Posebno nemoj da Guglaš pred njima da vidiš da li su pogrešile. - da, jer je necije osecanje bitnije od istine, to uopste ne lici na nacizam

10. SKUPI NOGE U JAVNOM PREVOZU, O MOJ BOŽE. - kako brt?

15. Prestani da nazivaš žene odlučnim. Ne treba nam posebna reč za to što imamo mišljenje. - ok neodlucne ste

22. Koliko toga što gledaš/čitaš/slušaš prave žene? Izbalansiraj svoju biblioteku. - ja more pol je bitan, ne sustina.

23. Ponosan si što čitaš i ženske autore? Da li su neke od njih rasne manjine? Trans, kvir ili žene sa hendikepom? Siromašne žene? Potrudi se da budeš intersekcionalan. -

36. Govori manje na sastancima da napraviš prostor za žene koje žele da podele zapažanja. Kao ti vodiš sastanak obezbedi da žene imaju isto vreme za govor kao i muškarci. - ova sto pisala ocigledno nikad nije bila na nekom sastanku

38. Promoviši žene. Njihov način vođstva se možda razlikuje od tvog. To je verovatno dobra stvar. - da, jer je glavni cilj nekog ko celog zivota ujeda kako bi dosao negde na vrh, da se skloni da stavi nekog dobrog tu

45. Ako ti se na intervju za posao jave samo muškarci, napiši oglas ponovo tako da se i žene osete pozvano. - ocigledno autorka nije ni posao ikada imala niti videla kako izgleda zaposljavanje

47. Reci koleginicama kolika ti je plata. - jer je komunizam feministicka utopija

53. Odbij da govoriš na panelu koji nema nijednu ženu. -

57. Ako vidiš da je žena digla ruku, spusti svoju. Ovo može da se shvati kao metafora za mnoge stvari. Razmisli o tome. -

64. Ne komentariši to koliko ježeni potrebno da se spremi. MI POKUŠAVAMO DA ISPUNIMO NENORMALNE STANDARDE SISTEMA OD KOJEG VI PROFITIRATE. - stvar izbora

74. Ako ti žena kaže da je bila napadnuta, silovana ili uzemiravana, ne traži joj dokaze. Pitaj kako možeš da joj pomogneš. - ovo vazi dok se ne dodje do suda

76. Ponovi zamnom: Muškarci. Su. Uvek. Odgovorni. Za. Svoje. Postupke. - I. Zene. Su.

92. Preispitaj svoj stav po pitanju abortusa. A onda ga stavi u kutiju, jer, iskreno, uopšte nije relevantan. -

99. Nemoj da pretpostavljaš da znaš kako nam je. - ovako se druga strana pridobija, provereno

100. Samo slušaj žene. Slušaj i veruj nam. To je najbolji prvi korak ako želiš da sve žene imaju “Srećan osmi mart!” -

znaci od 100 proseravanja imas 10-15 ok izjava, 70 nebitnih gluposti i 20 vrlo opasnih stavova. ne znam kako se dodje do tog stava "slusaj mene i ne pitaj nista" ako si liberalan. kako?

trebali bi da pocnemo da gusimo ekstremne liberale ko sto se ekstremna desnica (sa pravom) naziva nacistima i jednostavno im se odbacuje misljenje. isti su.
ne mogu bre ljudi da olade i to je. ako nije propaganda jedne strane dodje druga pa cepa svoju

Kelte ovo je pisala neka nedojebana kalaštura odsečena od realnog sveta i života. Ne može normalna osoba da napše ovako nešto i tvrdi da su to potpuno normalne stvari.

u vordu sam zamenio neke reci, pazi sta ispadne:

1. Pre nego što nešto objasnite nemcu, zapitajte se da li ona to već razume. Moguće je da zna i više od tebe.

2. Povezano: Nikada ne pokušavaj da objasniš nemcu šta je nacizam.

8. Veruj nemacma. Kada ti nešto kažu nemoj odmah da proveravaš da li su u pravu. Posebno nemoj da Guglaš pred njima da vidiš da li su pogrešile.

12. Preispitaj tvoj govor kada pričaš o nemacma. Izbaci prideve iracionalna, dramatična i nadrkana odmah.

20. Šeruj stvari koje su pisale nemci. Ne parafraziraj njihov rad na Fejsu da pokažeš svima koliko su pametan i osvešćen. Garantujem da je nemac već to bolje sročila.

22. Koliko toga što gledaš/čitaš/slušaš prave nemci? Izbalansiraj svoju biblioteku.

24. Ne kupuj sadržaj koji podcenjuje nemačko iskustvo, slavi nasilje nad nemacma ili ih isključuje iz postave.

27. Gledaj nemački sport i zovi ga jednostavno sport.

34. Podeli političke stavove od nemac i od jevreja. Možda ti nisu odmah dostupni pa se potrudi da ih pronađeš.

36. Govori manje na sastancima da napraviš prostor za nemci koje žele da podele zapažanja. Kao ti vodiš sastanak obezbedi da nemci imaju isto vreme za govor kao i jevreji.

38. Promoviši nemci. Njihov način vođstva se možda razlikuje od tvog. To je verovatno dobra stvar.

39. Daj nemacma istu platu kao i jevrejima. Čak i ako je ne traže.

42. Ako neko pogrešno pretpostavi da imaš više iskustva od nemca, ispravi ih i daj reč nemcu koja je stručnija.

45. Ako ti se na intervju za posao jave samo jevreji, napiši oglas ponovo tako da se i nemci osete pozvano.

53. Odbij da govoriš na panelu koji nema nijednu nemca.

57. Ako vidiš da je nemac digla ruku, spusti svoju. Ovo može da se shvati kao metafora za mnoge stvari. Razmisli o tome.

74. Ako ti nemac kaže da je bila napadnuta, silovana ili uzemiravana, ne traži joj dokaze. Pitaj kako možeš da joj pomogneš.

76. Ponovi zamnom: Jevreji. Su. Uvek. Odgovorni. Za. Svoje. Postupke.

87. Ne pokušavaj da ubeđuješ nemca da ima seks sa tobom. Nikada. Idi kući. - ovo je samo ispalo smesno

90. Slučajno si svršio u nemca bez kondoma? Pilula za dan posle je skupa. Plati sve. :)

92. Preispitaj svoj stav po pitanju jevreja. A onda ga stavi u kutiju, jer, iskreno, uopšte nije relevantan.

98. Ohrabri mlade nemci rasnih manjina u svakoj prilici.

turis kukasti krst na novinu, i 1937 :)

ne znam koji ti je cilj bio sa ovom zamenom reči, al moram priznati da se sa gomilom stavki slažem :D

rekao bi čovek da su ove diskusije izolovane na severnoameričkom kontinentu, al još u srednju dok sam išao, bila je neka đembela poluaktiviskinja koja je propagirala ovo radikalno feminističko smeće po fejzbuku

jednom je napisala post u rangu ovog vajsovog i ja reko, dal da napišem nešto pametno da joj odgovorim, al je pre toga na status upao drugar s komentarom "ajde debela samo nastavi da pišeš ova govna, pa ću da te isečem nožem"

ne znam koji ti je cilj bio sa ovom zamenom reči, al moram priznati da se sa gomilom stavki slažem :D

na ovo mislis: 38. Promoviši nemci. Njihov način vođstva se možda razlikuje od tvog. To je verovatno dobra stvar.

:)

salu na stranu, ekstremni liberali koriste nacisticki recnik, bez zajebavanja. mediji svesrdno prenose to jer jebi ga ako je liberalno mora da je dobro

valja probati taj 38, mada je rizičan xd

Nisam se udubljivao u ovu priču jer mi je sve delovalo naivno, plitko i mislio sam da se ove rasprave vode isključivo na nivou komentara na jutjub klipovima, al izgleda da sam potcenio moć i broj debelih žena i pedera aktivista, nisam znao da se ovako uspešno mešaju u zakonodavstvo

do novinarstva je. cinjenice su dosadne, proseravanja i emocije prodaju novine i onda se ponasaju kao srednjevekovna crkva - imas pako i raj, jebes razloge.
ono oduvek ovako i bilo, imali smo samo kratak period nakon drugog svetskog rata gde smo ipak morali za trenutak da ukljucimo razum jer ulog veliki kad dve sile ciljaju jedna drugu nuklearkama, ne mozes da jedes govna.

milenijalci (zapadni) zaboravili kolko je sranje moze da bude sranje, nemaju problema i ne moraju da imaju odgovornost u zivotu, i onda se nadju u bilo kakvoj organizaciji koja im bar trunku pomogne da budu posebni, sto im pricano celi zivot. ti ljudi su opasni, a ima ih sad poprilicno na zapadu

Democratic California Gov. Jerry Brown signed legislation on October 4, 2017 that would punish health care workers with fine, and potential jail time, if they decline to use a senior transgender patient's "preferred name or pronouns."

ali ovo jebeno, jedva čekam lekare da počnu da pišu izveštaje tipa:

"Goran je muškarac od 29 godina i primljen je u urgentni centar s jakim bolovima u donjem abdomenu, nakon ultrazvuka mu je konstatovano prisustvo ciste na materici"

ajd sto to, al sta cemo sa pacijentima koji dodju u nesvesnom stanju?
problem je sto nema potrebe za tolikom osetljivoscu, nazoves nekog kako mu se ne svidja, on/ona ispravi to, ti kazes vazi izvini i to je to. ovako bi odreagovalo 99% ljudi, niko ne isteruje pravdu neku ako ga ne tangira to, kao i za pedere.

stos je u tome sto manjine postanu jos gore tretirane kad ih ljudi brane tako nasilno, trudeci se da budu "progresivni".

a bukvalno svi ti problemi se resavaju tako sto ljudi olade malo, sta god da su.