Prijava

Чуј да се извињава доктор. Шта има ту некоме да се свиђа или не свиђа, је л' чујеш ти себе уопште? Кад год је наука имала предност у односу на емоције, цивилизација је напредовала. И сад треба сви да се претварамо да је у реду да неки лик уђе у женски веце само зато што мисли да то што има у гаћама није курац него мало већи клиторис.

ahahahah izgusio sam se na radjardovog ortaka

mene ove stvari zestoko iritiraju iz razloga sto zene/devojke u mojoj okolini ne da nisu potcinjene nego totalno suprotno....i gde radim zenskim osobama se dosta povladjuje, gleda kroz prste, mnogo lakse dolaze do promocije na poslu itd, tako da mi jako grebe oci da slusam ovakve stvari, a onda dodjem i uzivo gledam totalno drugaciju sliku

kod mene u firmi isto disproposcionalno puno zena ima na nizim r&d "sefovskim" pozicijama u odnosu na broj zena u samom r&dju.
po meni, to je cak i bolje, uglavnom zene bolje kapiraju od vrlo logickih inzinjera sta je bitno a sta ne u sredini koja je relativno zasticena - gde svi manje vise primaju jednake i dobre plate, bili sef ili ne, i nema straha sad ako ne uradis nesto da izgubis ili svi izgube posao.
puno puta mom grup "lideru" pokusavam da dokucim da je nesto nebitno i da radimo samo da zadovoljimo osecanja i formu nekom tamo menadzeru, al ne moze da prevali preko glave to jer je preveliki streber. ne mogu da mu kazem, i pokusavam na milion nacina da ga motivisem, al ne ide.
sa jednom zenom sto je njemu sefica cas posla razjasnim ovo tako da uglavnom preskacem prvog sefa.

inzinjere treba da vode zene.

jer to su uglavnom pozicije gde ne mozes da dajes direktne naredbe (odradi ovo) jer to ako kazes programeru napisace nesto sto ce da radi pa ce da se sjebe sa svim sto je dotaklo za mesec dva, nego moras da tupis motivises ko decu, i bilo ko ko nema zivce bi popizdeo za mesec dana od slusanja inzinjerskih jadikovanja (gle sta mi reko) :)

jel ima neki feminacisticki forum nas da se infiltriramo, specijalna vukajlijaska 48. brigada kopnene vojske

sad se razmisljam i ovo sto sam reko bi bukvalno rastrigerovalo feministkinju sto ne slusa sta je receno "dakle kazes zene mogu samo da budu vaspitacice?" potpuno zanemarujuci da te "vaspitacice" na sefovskim pozicijama i primaju debele pare za to, i uz to su zavrsile tehnicku disciplinu, i da kazem da to treba tako i da je dobro ako neko voli to da radi, dakle sve ovo sto se sa druge strane kazu da trenutno ne valja.
plus sam za sve programere/inzinjere reko da su ko deca, iza cega cvrsto stojim.
al to ne bi bilo bitno.

de ces na anurs to ti je ono sto bi trebalo da bude anti-feminizam

Ljudi ovde često imaju stav: "a dobro ovo su neke izolovane ludače baš, ne dižimo frku", što jeste i dalje tačno ovde. Ali ne biste verovali dokle je ludilo otišlo u Americi i kolko je rendom ljudi u ovom preludom liberaškom fazonu. Nije ni tamo većina, ali baš ozbiljna manjina. Ne znam sad procente, ali bukvalno je najnormalnije da osoba ima radikalne feminističke stavove, a o nekim ublaženim da ne pričam.

Hoću da kažem treba zatući zmiju dok je bjeba.

https://cdn.pbrd.co/images/Hj0qWIt.png

ako oces da ti cerka bude inzinjer i sve ono sto bi feminstkinje htele da budu, ovo bi trebalo da ide na parental block.

Da li je po tom pitanju gora amerika ili zapadna evropa?

Amerika, osetno. Sa njom može da se meri možda samo Kanada. Zapadna Evropa je kao i svemu, pa i u liberašenju blaža, uljudnija od Amerike. Tamo je i dalje onaj ljubazni EU zonfa ko i uvek, kolko ja kontam. Mislim i to je đubre, al je bolje nego Amerika. Tamo se skupljaju da pale i biju one koji im se ne dopadaju, zagoravaju najbukvalnije orvelovske mere itd.

amerikanci su "religiozniji" kad se dohvate necega od zapadne evrope, tako da su ekstremniji (bar javno) skoro u svemu

Mislim ta Amerika je seljački valov

ovo sto sam ziveo svajcarska-irska, poprilicno liberalne, ali uglavnom se ljudi ne loze toliko da se okupljaju za gluposti.
sto se feminizma tice, na povrsini su ok, ali mi se cini da su sustinski gori od nas sa poimanjem zene kao domacice koja odgaja decu. svajcarci pogotovo.

Pa u Švajcarskoj je žena dobila pravo glasa valjda 1974 lolo :)

to u apencelu, tu nije bolje ni danas

Evo čitam, 1971 za federalne izbore dobile pravo glasa, a u moćnom Apencelu za lokalne izbore 1991 haha