Prijava

procitaj postove bombas, ovaj zakon ne sprecava to. danas mozes to lagano da uradis i sahranis coveka i sve u redu.

sutra ce mozda i malo teze da bude: ok, bubrezi tu, pluca tu. cekaj gde je jetra koj kurac?

zakon nije ok, al cinjenica je da iz licnog straha razvijate teorije zavere

Upravo si u neznanju sam sebe demantovao. Ovo bi mozda imalo smisla kad bi svaki organ odgovarao svakom, a nije tako. Sta mu vredi da rokne nekog ako ne sme da mu uzme organ, sto je sada slucaj, ne kapiram sta zelis reci?

Sada nije dozvoljeno da se uzimaju organi bez odobrenja donora, tacka. Sutra ce smeti i to uveliko menja stvari. Zaista ne razumem sta zelis reci...

i treci post za redom, ako ne smes da nekog kasapis, nemas motiva da ga roknes osim ako nisi psiho, a to se ne moze zakonski regulisati.

znam da ne kapiras, sama cinjenica da si me nazvao korumpiranim, nemoralnim i alavim misleci da si bolji od mene i gomile srba bas ti mi i kaze da nikad neces ni da ukapiras sta hocu da kazem tako da nema veze.

Ne stvarno, u pravu je Bombas, jednom.

bombas
ne povlacim nikakav argument, samo zelim da kazem da srpsko bice nije na nivou da ovo prodje onako kako je zamisljeno. Korumpirani smo do srzi, nemoralni i alavi.

a sta pricam je da ovaj zakon nece ni da spreci ni da promeni trenutno stanje sto se tice korupcije i slicnih sranja, sto moze posle zakona moze i pre zakona jer svejedno krsis zakon.
pozitivna posledica ovoga ce ipak biti sto ako ti zakazu bubrezi ili jetra ipak ces imati sanse da budes izlecen, kolko god psovao srbiju i zdravstvo, a negativna posledica zakona je sto je moralno izopacen, u rangu zabrane abortusa na primer.

gde ja nazva celta korumpiranim i nemoralnim nije mi jasno...

al braniti ovo argumentom kako su doktori govna i samo cekaju da dodje ovaj zakon pa da pocnu da ubijaju ljude je govnjivo samo po sebi.

Po meni je jos govnjivije dati pojedincima zakonsko pravo da uzimaju milione necasnim radnjama i uzdati se u karakter. To moze samo duboko naivan ili zlonameran sistem. Ne zna se sta je gore.

brate, nema niko, niti ce ikad imati zakonsko pravo da ubije drugog zbog organa odakle ti to?

ajoj, ako zelis u skolu spina nekoliko casova cu ti omoguciti besplatno...

covece bre, tvrdis da ce zakon bez obzira na to sto je nemoralan, da izazove masovnu koljazu po bolnicama, o kakvom spinovanju pricas jbt.

priznaj brate sebi da se plasis, da si kukavica u dusi, pa kreni odatle. svi smo.

ne znam sta je gore SNS ili ovi sto misle da je sve moguce sto postoji u Srbiji trulo i da nista ne moze da se promeni jer smo govna u dusi, al to oni drugi govna nisam bas ja.

jbt sa takvim poverenjem u drustvo i pesimizmom, SNS ce biti milion godina na vlasti dok se svi ne pretvorimo u SNS i detoniramo se ko fuziona bomba

celt
priznaj brate sebi da se plasis, da si kukavica u dusi, pa kreni odatle. svi smo.

ne plasim se, prestravljen sam. Kao uostalom i dosta ljudi ciji je ministar zdravlja po svedocenju mnogih cekao da overi zrtvu ako slucajno prezivi.

Kakve veze ima strah jebote, naravno da se svako buni protiv necega zbog straha, ovog ili onog, ne razumem sta si hteo reci. Kakav drugi motiv osim straha moze biti razlog neslaganja sa bilo cim?

da, ali ti se plasis smrti, i plasis se da nemas kontrolu nad svojim telom, i onda to pravdas time sto ce neko drugi da ti naudi sad. a osnovni tvoj strah nije to, nego ti je mnogo gadno da potpises da si sebican dok ti neko broji organe i gleda te kao rezervne delove.

to nije ok, nije ok terati ljude na to, to je komunizam u najgorem smislu. ali nece to da izazove masovnu koljazu, isto je i to realnost, umreces kad ces i bez tog zakona.

zato je i bolje to reci porodici, zeni, deci, "e nije mi ok da imam u novcaniku potsetnik da sam rezervni delovi, al ako umrem, znas, nema veze".
isti efekat je uz malo obrazovanja, da ljudi kapiraju da je to dobro, i da doktor uvek pita porodicu. e to je sranje sto nema nego uzmu ovako na silu ko tito i ostali i onda jedni podrzavaju a drugi naprave buku kako su oni to resili sad da ubijaju.

al da se napravi ovo, onda bi bilo pu nevladine organizacije promovisu da dajemo bubrege.

Ne plasim se smrti, negde u 16 sam skapirao da se umreti mora.

Upravo o tome i govorim, nisam protiv doniranja organa, ali sam protiv ovog zakona ovako kako je zamisljen i bice usvojen. Previse se uzdamo u etiku, a svako ko je Srbin i ima iq veci od broja cipela zna da to bas i nije pametno.

Ја се на пример уопште не плашим. Само сам бесан, али ми никада нећемо имати нормалну власт. Да је остао ДС или било ко други они би исто то донели. Људи се ту уопште не питају. А то што нам је министар Лончар члан криминалног клана је прича за себе.