Prijava

Da smo tog petog oktobra bili članica EU, nikad nam se ne bi desila pljačkaška privatizacija, a danas bi izgledali kao spejs šatl. EU je tržište od preko pola milijarde ljudi, sa slobodnim protokom ljudi, kapitala i ideja i to nije za zanemarivanje. Eto, možemo za Kosovo da istrgujemo da se i nakon članstva, sačuva neki vid našeg specijalnog odnosa u trgovini sa Rusijom

Sve je relativno, bombika, nemoj da si surov tako prema nama, a ti da si neki patriota ne bi radio za vekovne srpske neprijatelje Azerbejdžance nego bi ostao u Srbiji

Misliš da će EU da prihvati državu sa nedefinisanim granicama?

uvek se zaprepastim kad vidim da neko mladji od 80 godina koji usput ne zivi na staroj planini misli da su nedefinisane granice jedini problem naseg neclanstva u EU. Gde vi jebeno zivite, pogledajte oko sebe na sta mi licimo kao drzava....

Kad odvrnem slavinu, teče voda, kad uključim televizor u šteker, radi, kad hoću da kupim jogurt, ima, govna iz wc šolje idu u kanalizaciju, ne znam šta to fali... U Azerbejdžanu i dalje umesto parkinga postoje korali, da svežeš konja kad dođeš na posao/kod lokalnog vrača...

ma sta ti znas, dalje od svog sela nisi video

Plaža u Azerbaijan, inače, diskoteke, ludilo

Još nešto, bombaš, ja sam poreklom sa Kosova, a deda mi je bio blizak prijatelj sa Lekom Rankovićem... Mi smo sa našim komšijama Albancima živeli normalno i u miru, dok Beograd nije počeo da šalje divlju hordu iz Srbije na Kosovo da se iživljavaju... Jedino nas je Tito voleo i razumeo koliko se patimo pod srpskog okupatorskog čizmu

Kosovski problem je duhovne, materijalne/egzistencijalne, istorijske, političke, diplomatske i kulturne prirode.
Sve te probleme je nemoguće rešiti na brz način tako da sve strane budu zadovoljne, a da rešenje bude trajno.
Najbolje je negovati individualni duhovni odnos prema političkom i formalnom stanju koje vlada na Kosovu, jer što taj lični odnos bude zdraviji, realniji i pametniji – kosovski zavet će biti vredniji na metafizičkom planu koji trenutno možemo da razvijamo.
Kosovski mit nije nastao slučajno, tako da smo dužni da izvučemo ono pozitivno iz tog mita, ali po mom mišljenju mit je pogodan za kulturu i istoriju, politika zahteva racionalno razmišljanje i hladnu glavu.
Vojno ne možemo da učinimo ništa, politički smo saterani u ćorsokak jer želimo samo jednu stvar koju Albanci neće da prihvate ni u pismu – vraćanje Kosova u sastav Srbije.
Možemo da prihvatimo sve osim nezavisnosti, a Albanci su spremni da razgovaraju o svemu osim o povlačenju nezavisnosti.
Lične pozicije su isključive tako da ćemo teško naći kompromis koji zadovoljava interese svih.
Ja bih voleo da se Kosovo zahvaljujući mirnim sredstvima vrati u sastav Srbije, ali ne odlučujem ja o tako kompleksnom pitanju.
Iskreno ne znam kako će se sve to rešiti, a nemam ni predstavu o tome šta bismo mogli da radimo.

ozbiljno pitanje jedno: jeri mislite da vucicu moze da prodje referendum o priznanju nezavisnosti kosova

Najdemokratskije moguće. I lišava se lične odgovornosti. Dobra odluka

PO SISTEMU:

BRŽE

JAČE

BOLJE

ĐAMADANI VIJA VIJAAAA
youtube.com/watch?v=skpd7yb3HZU

mislio sam da ce da se razvlaci, al mi se cini da ce ubrzo do resenja: republika srpsko kosovo unutar granica kosovo rebubljika. za valutu ce biti evro recimo.

to ako dobijemo mozemo da se sutiramo nogom u dupe, ja mislim da su nam spremili kiturinu s masnicom

https://www.youtube.com/watch?v=V_79xTv5dhk

2:57 do 4:05 hahahaha kakav idiot ovaj milovan brkic

nisu, jebi ga, teze malo ide da imas vlast u delu u kom niko nece da postuje tu vlast, sa obe strane. to mi ne kapiramo btw sa svim ovim * je nase...

jedino sto nikom ne odgovara ono posteno i reseno, da se lepo postavi etnicka granica, sever kosova, za dole presevo statiznam, jer bi onda doslo i do pomirenja, zaboravi se sve zlo ko i uvek i ljudi bi se generalno teze manipulisali u buducnosti da rade gluposti zlunetrebalo. nego ostave ko u bosni da tinja.

Milovan Brkic pricao da je Vucic u prisustvu Rasima Ljajica presao u Islam