Prijava

reklama treba da prikaže ljude koji su srećni

Zašto onda najčešće prikazuje ljude koji su mentalno oboleli? A i takve reklame teško da nagone na prodaju, naprotiv, debilna reklama samo može da ostavi utisak neprofesionalne i podjednako debilne firme, i da natjera potrošača da se okrene konkurenciji. Mada opet napisao si i da se tu gleda ciljna grupa, možda se zato prikazuju degenerici, možda računaju da će se većina stanovništva najlakše pronaći u takvima....

Grešiš debelo. Značajno se, na godišnjem nivou, poveća prodaja nakon upečatljivog reklamiranja.

Zašto su onda i oni snimali ona sranja sa očima i mozgovima koji pričaju jbt?

Ubedljivo najveci krindz je ona Vipova reklama gde sirotinjska porodica repuje, posle toga igraju kao daunovci i na kraju rade ono sa rukama u stranu

Ta abominacija od reklame me je i inspirisala da otvorim temu. Daleko da je jedina retardirana, ali je baš teški krindž ko što si rekao, digne mi pritisak na 200 čim je vidim, a danas je bila na TVu dok sam ja bio ovde, i tako se rodila tema...

I eto npr to - koji je imbecil pomislio da je to dobra ideja za reklamu i pustio je u promet? Jebeno daj ciganima ispod mosta 10 din i napisaće ti i snimiti 100000 x bolju reklamu od te...

Mali mujo, hteo sam da identicnu temu otvorim zbog te reklame, ali sam onda shvatio da sam nubina i da nemam pravo na forumu da otvaram nove teme

Jebote kakva prodaja poraste. Poraste jer je ljudima potreban proizvod, ne zbog reklame.

Malboro jebeni je tata reklama i to je reklamiranje, eventualno bih ubacio kokakoline reklame

Ovo je reklamiranje, a ne baka prase dens

Koka Kola je imala i dobrih i loših reklama, ali nekako sam uvijek mislio da se oni namjerno zajebavaju, šta ih boli kurac i onako svi kupuju Koka Kolu, međutim Drug Raja upravo reče da nije, da i kod njih utiče reklama dosta na prodaju.

Šta je "baka prase dens"? Po nazivu već zvuči debilno.

Najjača reklama ikad je jedna od prvih za Laki Strajk tamo pedesetih, ide svejedno ćete umreti, bar da crknete sa stilom - laki strajk od duvana sušenog na suncu

Inače su proizvođači cigareta često bili kreativni po pitanju reklama, ko što reče Firexov video.

I sad eto 50ih se mogla napraviti kvalitetna reklama, a danas ne može...

Ne znam, burazer debil prati, tu sam video to sranje sa rukama, dab se zove.
Ne utice kokakolina reklama kod nas mnogo,ali u americi imas hiljadu proizvida koji su bolji od kole.
Cockta da izbaci kampanju inostra na 2 godine, pojrla bi kokakolu

Zašto onda najčešće prikazuje ljude koji su mentalno oboleli? A i takve reklame teško da nagone na prodaju, naprotiv, debilna reklama samo može da ostavi utisak neprofesionalne i podjednako debilne firme, i da natjera potrošača da se okrene konkurenciji. Mada opet napisao si i da se tu gleda ciljna grupa, možda se zato prikazuju degenerici, možda računaju da će se većina stanovništva najlakše pronaći u takvima....

Upravo tako, cilja se na debile. Šalu na stranu, ne branim ja retardirane reklame, već sam samo odgovorio na Stevčinu tezu da su reklame nekada bile takve da se svide publici.

Što se tiče uticaja na prodaju, naravno da utiče. Ne u nekim velikim brojkama, već na nekih 3-5 odsto npr. Pa ta kompanija koka kole ima ljude koji su zaduženi isključivo za to da analiziraju šta i koliko doprinosi prodaji.

De sk rajo ša ima tebra? :)

Ovo za 3-5 posto ti je glupost bas. Napravili ljudi nauku od marketinga i daju milijarde dolara za isti, najjace da bi se cimali za 3 posto. Pitaj dormeo recimo ili durex ili red bul.

5 posto kokakoline prodaje je mnogo vise milijardi dolara

Pa ne od jedne reklame jbt
Imate naše ljude, da se držimo samo ovih prostora, poput Istoka Pavlovića, Džamića, koji su radili za gugl, fejs, ništa tu nisam izmislio tek tako.
Marketing je daleko od nauke, samo se mnogo para obrće, pa su ljudi kivni u fazonu "šta ovaj prodaje maglu i zgrće milione".

ima tu raznih caka recimo muzika iz reklama se pravi da trigeruje korisnicku grupu, ako je lek neki za demenciju recimo stavljaju neku muziku iz 50-60 godina proslog veka jer uglavnom su stariji ljudi oboleli pa ih to asocira na mladost i nesto prijatno

negde 2060 ce recimo postojati lek za proliv starijih ljudi i svirace Maja Berovic, za sizofreniju i podeljene licnosti ce cepati pesme zvezdinog severa, a kod veterinarskih lekova i lecenja tezih oblika imbecilizma ce Rasta svirati

Poyyy profe, evo šljaka se nešto

gde da kupim donji ves vecita dilema da je lep i udoban ma kao da ga nema jos i da je kvalitetan i da modu prati, donji ves za mali kes svrati u bonatiiii

ekstra pesma ostala mi je u usima zauvek

FRIZERSKI SALON BOBA!
FRIZERSKI SALON BOBA!
FRIZERSKI SALON BOBA!