Prijava

Ovo za 3-5 posto ti je glupost bas.

Okej, pogrešio sam zato što sam gledao uopšteno, više se fokusirajući na jednu običnu, glupavu reklamu. Naravno da nisam mislio na ceo marketing plan, kao ni na reklame tokom super bowl-a npr.
Evo, imaš primer delfi knjižare koja je izbacila reklamu za knjigu na manje popularnim kanalima. U tom slučaju nije značajno porasla prodaja.

Najneprijatnija mi je ona Durexova reklama sa "dragi" i "da ljubavi", sta koji kurac pijem kafu sfamilijom smorim se momentalno. Bolja reklama bi im iskreno bila:Plav ekran i belim slova poruka:"Vise ne naplacujemo 300 jebenih dinara komad jebenog latex ,vec 150" i u donjrm desnom uglu Durexov logo. Em nije neprijatno,em da spuste cenu na 150 svi bi kupovali.

Je l znate koliki su 5 posto za jednu kokakolu gahahaha

Uzevsi da je zanimanje marketinskog gurua česće od prodavačice na trafici čudo da nismo dobili insight od nekog pro-a ovde. Samo pseto, al on je stručnjak za sve, najvise za zongliranje simultanih felacija

Šalu na stranu, ne branim ja retardirane reklame

Ma jasno, pa ja i jesam postavio pitanje, ti si odlično objasnio

 ako je lek neki za demenciju recimo stavljaju neku muziku iz 50-60 godina proslog veka jer uglavnom su stariji ljudi oboleli pa ih to asocira na mladost i nesto prijatno

Ovo je potpuno ok, to bih i ja radio da pravim reklamu, ali ČEMU se stavljaju one debilne pjesmice ko za djecu u reklamama proizvoda za odrasle? Vraćamo se na onu našu teoriju da su im ciljna grupa mentalno zaostali? xD

Uzevsi da je zanimanje marketinskog gurua česće od prodavačice na trafici 

Kad spomenu zanimanje, jebote sad se sjetih, imam ja rođaku koja je studirala marketing, i znam da je bilo neko takmičenje kao podijele se u grupice i svi prave low budget reklamu za isti proizvod, pa ko pobijedi dobije nešto. Odnosno vjerovatno dobije kurac, studenti su to ipak. Ali uglavnom čak i na tom takmičenju, prvo mjesto je bila dobra reklama, drugo (grupa u kojoj je rođaka bila) i treće su bile solidne, sve ovo ostalo je bilo zakurac. A takmičenje ljudi kojima je buduće zanimanje jebeni MARKETING. Znam da sam se i tad čudio....

Najneprijatnija mi je ona Durexova reklama sa "dragi" i "da ljubavi", sta koji kurac pijem kafu sfamilijom smorim se momentalno. Bolja reklama bi im iskreno bila:Plav ekran i belim slova poruka:"Vise ne naplacujemo 300 jebenih dinara komad jebenog latex ,vec 150" i u donjrm desnom uglu Durexov logo. Em nije neprijatno,em da spuste cenu na 150 svi bi kupovali.

Oni su, u sklopu projekta, pravili content reklamu, bez jasnog naglaska na prodaji. Cilj je bio informisati javnost(drugi deo reklame) povodom neželjene trudnoće.
A što si tiče drugog dela, nije to pijaca jbg

Nije problem ni cena kondoma koliko je problem u osveštavanju. I dalje će ljudi jebati bez i rizikovati što je u jednu ruku i opravdavajuće. Ali isto kao i sa cigaretama što moraš postaviti upozorenje "Pušenje ubija" i slično, tako i sa kondomima moraš konstantno napominjati javnost. Iako je zapravo profit glavni cilj kompanije, jebe im se da li ćeš ti praviti decu ili u prazno svršavati ali u suštini kondomi će se uvek kupovati. Jasno treba diferencirati tu vrstu promocije u odnosu na neku koka kolinu ili nestleovu

A Durex je kompanija koja je u tako dobrom položaju iz više razloga:
1. Ide im u korist ova konstantna kampanja u cilju upoznavanja sa problemom HIV-a i AIDS-a koja, budimo realni, neće prestajati.
2. Najpouzdaniji su na delu tržišta na kojem je pouzdanost najbitniji segment.
3. Brend su koji je svugde zastupljen pa čak i u najzabačenijim delovima sveta (gde se reko ko odlučuje za kondom ali ako već mora uzeće durex)
4. Postali su jebeni sinonim za kondom, njihov brend se identifikuje sa kondomom.

To sto su sinonim ih ne opravdava. Gillette je sinonim za brija je, pa kupis bicov brijac i obrijes se kao gospodin. Nego kapiram da reklama vuce cenu, cena reklamu i tako ukruf

ja sam uvek bio vise za trojance nego durekse

Tu dolazi do fejla, ne fali nista ni romedu koji u proseku ima gresku za 0,001 posto vise od dureksa a jeftiniji je 10 puta ali nema 70 velicina i ukusa kao dureks ali do izrazaja dolazi marketing. Verujem da ne znate ali eto taj romed je jedna od najvecih svetskih kompanija sto se tice laboratorijske opreme recimo lancete njihove kostaju 6 dinara komad a becton&dicinson-ova kosta 23 dinara komad jer je nasminkana. E sad oni se ljudi ne fokusiraju na sminki nego proizvodu kao proizvodu i funkcionalnosti pa su skrajnuti sa trzista jer su ljudi debili i eto to je marketing i zato je dureks pljusnuo 2 milijarde dolara na oglasavanje.

Mislim pozdrav za dekoka zapatu izvinjavam se sto objasnjavam ali stvarno nije do mene neko dobije lose karte pa je fold, neko dobije lose karte pa blefira a neko samo ima dobre karte

a jeftiniji je 10 puta

Koliko je romed?

Koristio sam romed, maltene je dzabe a radi posao

Pa nemam pojma tipa 20 dinara

Pa nemam pojma tipa 20 dinara

Au, to je skoro dzabe. Pogotovo u odnosu na one od 300-400 dinara jebote, ko da ga od zlata prave

U mojoj apoteci Romed je 15 kinti, još bolje xD

Stevčo nemoj drkati u kondome, maramice koristi

Sad ce kao moderator da omasti brke. Neka će da mu tetoši Kirjosa

Mylycu sad može jebati sig