Prijava

Ući će Vučela u istoriju sigurno. To će će biti dovoljan vremenski pomak, ta 2060. godina. Pitanje je u kom će smeru ići celi svet, ko zna?

E sad! Ovaj Vučić, koji funkcionalno pismenom čoveku izaziva svakodnevne transfere, zapravo jaše na neobrazovanosti i bedi naroda. Možda zvuči smešno, ali današnji Srbin ima teskobu misli, i svakako je u tesnacu morala, pa je samim tim manipulacija mnogo lakša. Što se tiče izdaje Kosova ili izdaje Srbije, morali bismo već jednom da shvatimo da se nas tu i ne pita mnogo. Odnosno, kad bismo hteli da nas se pita, dobili bi, za početak, vrv neke sankcije - bilo bi ponovo redova za hleb. Ovako, naši unutrašnji problemi, koji su začeti katastrofalnim nacionalnim politikama u prošlosti, iznova i iznova postaju aduti makro politika velikih svetskih igrača. Pored toga, "para buši đe burgija neće" pa dobijamo dodatne okolnosti koje običnom čoveku dodatno ogade život na ovim prostorima.

Nažalost, stvaranje iluzije o snazi srpske diplomatije, narodu je dodatno pomutilo pamet, te se na neki način podržava sedenje na dve stolice(ni Rusija, ni zapad, i Rusija i zapad). Nismo se opredelili, te smo prinuđeni da idemo čamcem bez vesala kroz kanal, i voda nas nosi, a mi udaramo od bajera do bajera (naziv za obalu).

Možda je vreme da shvatimo da su za radikalne promene potrebni radikalni potezi. Srbima jesu potrebne radikalne promene, ali kako vreme odmiče, meščini da mi nemamo ljudi spremnih na radikalne poteze, a ni političara koji su spremni da žrtvuju svoje karijere zarad boljeg života svih.

Dotad, opipavajući puls zatupljenih širokih narodnih masa, podilazeći prosečnom čoveku koji ne vidi dalje od sledeće plate, doživljavaćemo iznova sunovrate, a o jednom sistemskom podizanju moralnih vrednosti, koje je preduslov svega, možemo samo sanjati.

Vučić je baraba koja sve ovo pobrojano savršeno dobro poznaje i svestan je koraka koje mora vući da bi opstao na vlasti. Da se razumemo, na njegovoj poziciji je velika promaja, i pogrešni koraci mogu da te otresu kao krušku. Zato smo jadni jer će raditi sve što je potrebeno da ostane na vlasti, bez obzira koliko to bilo na štetu funkcionalno nepismenog življa.

E isto ovo, mi imamo u Republici Srpskoj, samo još triput gore, jer je, verovali ili ne, Srbija za nas ipak jedna u uređena država, a ne kaubojski filmm, kao što je slučaj u nas.

Djindjic = Vučić? Fejluješ, celte. Zaboravljaš na harizmu prvog i ljigavost drugog. Zaboravljaš na ipak kakvo-takvo poštovanje u Evropi za prvog i "kako se beše zove ovaj naš poslušnik sa Balkana?" momente oko potonjeg.

Zaboravljaš žar i srčanost prvog kada se 90-ih borio protiv šefa i uzora potonjeg...da, onog kome sada ne sme ništa da kaže kad ovaj pravi sranja. Zaboravljaš...

Ima dosta i do toga sto su ljudi u rep srpskoj 23,7 puta zatucaniji nego u srbiji. Bez da vas nesto prozivam

A srbi su zatucani ko kurac daj im da se napiju ko bulje petkom i da gledaju picke na instagramu i sve kul. Kod nas reno megan kod vas golf dvojka i blagostanje

Glavnom sam rekao

Pa zavisi sta ce da uradi sve dok je na tronu, ima vremena za svasta.

Otprilike je tako, jedino što je u međuvremenu golf dvojka postao golf četvorka, a vi ste još na meganu lol

Dobro ti si ipak shvatio kao prozivku ok je i to mada stvarno nisam imao nameru

hahahah, ma kakva prozivka, znam đe živim

Sve ti je u zivotu stvar momenta, i najveci ziherasi pogrese i najbolji planovi propadnu, a nekom jednostavno nije dato. Kao npr. Erdogan, sve su radili planski, sve je bilo na njihovoj strani, da su uspeli da ga ubiju to vece, Turska bi nastavila u pravcu koji su zacrtali, al sacuva ga bog njegov da im utera kurcinu.
Djindji nije bilo dato, jebiga.
A Vucic je idealan politicar za ovaj narod i ovu situaciju. On nema gram obraza, samopostovanja, integriteta, a o politici zna sve i jos ubrzano uci. Jedino sto me sme da uradi je da prizna kosovo, onda je gotov, i on to zna.
Sto se tice njega kao istorijske licnosti, ne verujem da ce uraditi nesto narocito, iz prostog razloga sto mi necemo biti glavni likovi u narednim istorijskim dogadjajima.

ђинђић да је жив нико га се не би сећао као ни тадића ни коштунице ни наташе мићић, или би водио политику као вучић данас али не овако сељачки

Djindjic = Vučić? Fejluješ, celte. Zaboravljaš na harizmu prvog i ljigavost drugog. Zaboravljaš na ipak kakvo-takvo poštovanje u Evropi za prvog i "kako se beše zove ovaj naš poslušnik sa Balkana?" momente oko potonjeg.

Zaboravljaš žar i srčanost prvog kada se 90-ih borio protiv šefa i uzora potonjeg...da, onog kome sada ne sme ništa da kaže kad ovaj pravi sranja. Zaboravljaš...

pa reko to, secamo ga se kao romanticnog revolucionara a ne kao svakodnevnog vladara koji mora da podilazi raji kako bi ostao na vlasti i bio bi kao Vucic danas. Mislim da je Djindjic imao to u sebi za razlku od ostalih oko njega.

Mislim, mozda ne bi to, al onda bi bilo ovo sto kaze Marko, potrajao bi 4 god i to je to. Kao sto i treba u normalnom svetu.

Emotivno ljudi gledaju i na Djindjica i na Vucica, tesko se razumno bilo sta diskutije kad se pomenw bilo ko od njih a to je maltene ista emocija samo obrnuto usmerena (kao kad navijas za ove a ne za one, a pricas o istoj stvari samo razliciti dresovi). harizma za jednog je ljigavost za drugog i obrnuto. ista je to emocija.

Najbolji politicari za narod a ne za sebe su oni koji su dosadni, ili cudaci (otvorene sociopate, iskreno ludi). Ne cegevare i putini.

Adlai Stevenson, dvostruki kandidat za predsednika Amerike, pametan covek, na jedmom mitingu neka zena mu je rekla - svaki covek sa trunkom mozga ce glasati za vas. Da gospodjo, ali to mi nije dovoljno, treba mi vecina.

Meni bi bilo logičnije da Vučić ostane upamćen kao Čaušesku, obojica su se hvalili namještenim ciframa od preko 50% glasova, obojicu narod mrzi i ne može očima da vidi itd. A još je uslov za ovu raspravu, kao što piše, da Srbija još uvijek postoji. Ovi kako su krenuli, dovode sve gore i gore, ali je fol u tome što ako dovedu nekog goreg od Vučića, čak i njega da preživimo, sledeći će razjebati Srbiju potpuno, neće kamen na kamenu ostati. A ako hipotetički pričamo o realnosti gdje Srbija postoji u toj 2060. godini, znači da bi morali neki bolji političari poslije Vučića doći. Tako da ne može Vučić biti upamćen ko dobar da jebe rak raka.

Mujane, Causesku je bio diktator i generalni sekretar komunisticke partije Rumunije, ne znam o kakvim glasova ti pricas kakvih 50%?

Covek je bio true diktatorcina, nemoj da ga poredis sa ovom nasom placipickom i diktatorcicem u pokusaju

kakvih 50%?

Bile su neke njegove izjave da ga preko 70-75% naroda podrzava itd. zaboravio sam vec detalje. Naravno poslije se pokazalo da nije bio bas toliko voljen od naroda.

A to da je Vucic kurac za njega to stoji, nego je i onako celt ga naveo u prvom postu kao primer nekoga koga pamte ko loseg, pa sam zato ih uporedio

Vučić ulazi u istoriju kao veliki srpski državnik ili ne?

Улази као као највећи Доктор Џекил и Мистер Хајд не само наше него светске политике. Мисли да је и краљ Александар, и Тито, и Слоба, и Ђинђић, све заједно.

ђинђић да је жив нико га се не би сећао као ни тадића ни коштунице ни наташе мићић, или би водио политику као вучић данас али не овако сељачки

Ако ми је због нечега жао што је Ђинђић мртав, то је управо ово. Да је остао жив, завршио би на сметлишту историје. Сви би га пљували као Драшковића, не би било његове глорификације и не било оних дегенерика који га сматрају за месију, који шетају за њега, цитирају његова просеравања, држе некакве беседе у његову част.

чаушеску>пичкоусти монгрел

celt
djindjic bi bio isti kao vucic da je ostao dugo kao vucic na vlasti. isti potezi, ista politika, samo drugacije zapakovano.
vucic poprilicno dobro nastavlja tu politiku, ne znam sto njih dvojicu razdvajate. ako si bio za djindjica, sta je problem sto je ovaj a ne onaj, ako im je ekonomski program i politika ista?

U nekom političkom svetu ovo je za šamar Celte jbg

Zoran Djindjic, bio je u pravu.