Prijava

★MOD EDIT★

U dogovoru sa budućim dr Vukom, apdejtujem naslov teme i proglašavam je blogom, na kojem ćemo našeg Vuka pratiti, podržavati i, svakako, napušavati tokom njegovih studija....pa dokle traje. Autor Vuk će s vremena na vreme ovde kačiti svoje dogodovštine sa faksa a mi ćemo mu pomoći da što odgovornije studira i jednog dana, možda, postane i ministar zdravlja! Delite sa Vukom vaša iskustva sa visokoškolskih ustanova, poželjno je med.vrste...ali ok je i ako ste studirali/studirate FON:)

Pa ljudi moji ze nekih 7 dana krećem na medicinski faks i zato pitam neke iskusnije vukajlijaše koji su prošli kroz to da mi daju neke savete.

Надовезуј се на колегинице обавезно.

Pola vremena uci, pola pij na oci i ganjaj suknje, nikakva filozofija

Dr se pise bez tacke da znas, posto to ne uce na medicinskom

Читај Исповести обавезно

Budi spreman da zamrziš i medicinu i ovu državu i da ti bude muka od svega. Ali ako izdržiš, možeš poslije ići po Njemačkama i izgraditi sebi život kakav oćeš.

Aphōph
Pola vremena uci, pola pij na oci i ganjaj suknje, nikakva filozofija

Dr se pise bez tacke da znas, posto to ne uce na medicinskom

pre 11 minut

hahahahah, da, pa to sam naučio još u osnovnoj, nisam još zaboravio.

Zašto, Mujo, jesi ti zavrsio medicinu ovde?

надовезуј се

ponasaj se kao totalni cudak, tipa trpaj prste u usrani bunar pa mirisi prste i mazi se po licu

salim se, ali druzi se samo sa debelim ili bubuljicavim likovima da bi neke ribe mozda pomislile da si dobar u dusi

Jok, ali znam momka koji je na petoj godini, ima sredjeno da ide u Njemacku cim zavrsi, da nije toga, i on sam kaze da bi se odavno ispisao. A znam i ovako više ljudi koji rade kao doktori u ovoj drzavi, ali to je tek poseban horor, ovde se prica o fakultetu

brt ovde ako si doktor samo trazis da radis nocnu smenu, po ceo dan zurke i karas medicinske sestre

Ne slusaj druge studente lazu uglavnom za sve

Zavisi kako gde. U ovom jednom malom gradu gde sam zivio, ima neki dom zdravlja, tu je stvarno teska zajebancija. Radi se u smjenama, po 6 sati, jos ti malo i pauza pojede, i posto je mali grad, svako ko dodje s necim ozbiljnijim od prehlade biva proslijedjen u vece gradove. Al u bolnicama je vec druga prica raditi. Znaju biti dezurstva po 30+ sati. Da ne spominjem korupciju, stranacko ucesce, i mentalna oboljenja pojedinih medicinskih radnika na odgovornim funkcijama. Bolnica je Golgota.

Значи да си ти ово сад слагао? :)

velikiblek
Ne slusaj druge studente lazu uglavnom za sve

Upravo to. Isto kao i u srednjoj tako i na faksu, pretezno se kuka i kenja, ali nista ne slusaj to. Ja sam dva puta izbacen i vracen u srednju skolu, a manje sam kukao od onih koji su prolazili odlicnim. I danas kad me pitaju srednja mi je strava dobro iskustvo, dok druge poseća na patnju. Ne slusaj druge, samo redovno uci (posto je medicina inace bi mogao ucit samo kad zagusti) i sve ce biti okej.

1. Naruči odmah doktorski mantil pa se kurči na velikim odmorima. Napomena: nemoj da te vidi neki profa.
2. Žene iz administracije i sekreterijata redovno obasipaj komplimentima, ali onako diskretno,ne ko ljakse. Nepisano je praviko da ćeš pola školovanja završiti ako si dobar sa njim. Napomena: odnesi im sitne kolače kad slaviše Slavu...čak i ako ne slaviš.
3. Razgovaraj sa obicnim ljudima, razvijaj soc.kontakt i strpljenje u komunikaciji. Dobar lekar je onaj koji ume da sasluša obične ljude a ne onaj koi se kurči poznavanjem Guytonove Fiziologije, napamet.

Budi fin sa seljacima, davaće ti pare i alkohol i hranu pride.

stori kako učiš obavezno
spida guarane
gledaj da jebeš kolko možeš
obnovi prvi put
ubjedi svoje da ćeš biti bolji
obnovi drugi put
ubij se