Prijava

Zbog ogromnog interesovanja, a u dogovoru ni sa jednim moderatorom, odlučeno je da se održi tradicionalni vukajlijaški turnir u šahu. Prijave traju do danas u 20h (ako hoćete da ga ja organizujem, ali nije problem ni da traju duže, ionako je važno da se skupi bar 8 ljudi da bi mogao da se napravi kostur turnira, dodaćemo i sve naknadne prijave ako nije potpuno završena prva runda).

Igraćemo kup sistem, jedan meč, pobednik prolazi, ukoliko bude nerešeno, igra se i drugi meč, samo beli postaje crni i obratno. Nek gornja strana u svakom duelu dobije bele figure (osim ako se ne desi da igramo Apofis i ja, automatski je on beli jer sam ja bio beli češće u našim mečevima). Vreme trajanja partije neka bude po dogovoru dva igrača.
(Dodatak - ne mora ovakav sistem takmičenja da bude, ovako je bilo prošli put, ali ako ima zainteresovanih i za nešto drugo, neka predlože slobodno)

Nagrade (naglašavam da se nisam dogovorio ni sa jednim moderatorom i da nemam nikakvo ovlašćenje za ovo):
- prvo mesto na turniru dobija jednu odabranu definiciju;
- učesnici najlepše partije (glasaće svi učesnici po završetku turnira) mogu da odaberu, lupam, člana koji će biti banovan na tri dana? Nek bude neka druga nagrada ako je ovo previše, ali ne znam koje nagrade su moguće osim odabrane haha.

Apsolutno svi članovi su dobrodošli, koliko god da znaju ili ne znaju da igraju, žrebanje će biti bez nosioca tako da je uvek moguće da naletite na nekog ko ne zna ni kako se pomeraju sve figure. Ili da neku vašu partiju ničim izazvano izglasaju za najlepšu.

Zasad prijavljeni učesnici:

- Aphōph - zvanični šampion;
- александаркг;
- post scriptum;
- Džonimir;
- Zes,in medias res.;
- dusan;
- Маестро ♦;
- Zhajk;
- ShteffNK;
- lečki_mrav.

Ukoliko se kojim slučajem ne pojavim danas, tipa ako me zgazi autobus ili Psetov auto ako misli da sam mu prevelika konkurencija, može i neki drugi autor da napravi turnir na nekom od onih sajtova na kojima se pravi kostur. Kao što već rekoh, ako neko bude želeo da igra i nakon završetka prijava, dodaćemo da u nekoj predrundi igra protiv nekoga ko učestvuje, evo npr može uvek protiv mene, pa ako me dobije, zauzima moje mesto u žrebu.

Edit
https://i.postimg.cc/bJRKTjGr/turnir.jpg
Kostur turnira

post scriptum - dusan 1:0
Džonimir - post scriptum 0:1
ShteffNK - lečki_mrav 0:1
Aphōph - александаркг 1:0
post scriptum - Aphōph 0:1
Aphōph - lečki_mrav 1:0

Turnir završen, čestitke novom/starom pobedniku Apofisu, šteta je samo što se cela jedna četvrtina žreba nije odazvala. Odnosno Žajk se odazvao, ali niko iz njegovog dela nije, taman smo mogli nas osmorica da odigramo turnir, ali šta je tu je, to je opasnost kad planiramo da završimo turnir za dan ipo. Sledeća će biti liga, biće već otvorena neka druga tema za prijave ili može i na šahovskoj temi.

Pobednik traži da mu se odabere jedna od ove dve definicije

https://vukajlija.com/progledati/734625
https://vukajlija.com/masine-za-kundacenje/498313

Shvatiću upis kao prijavu za turnir osim ako se ne naglasi suprotno

odavno nisam odigrao neku kvalitetnu partiju, inače samo na ovom sajtu igram >> https://lichess.org/
ako se igra na nekom drugom, onda mi javite da znam da se i tamo ulogujem

Prijava. Koliko vremena?

Ubačen ShteffNK.

A i ja igram na tom sajtu, opet nek bude po dogovoru dva igrača gde će igrati. Mogu i uživo, ali da strimuju partiju

Koliko vremena traje partija?

Ja sam od onih što vole dugo da razmišljaju.

ovi šahisti sekta najobičnija setimo se samo pojedinih šahista sa vukajlije

Koliko vremena traje partija?

U pravilima pise, ne vidjeh ni ja.

. Vreme trajanja partije neka bude po dogovoru dva igrača.

Preteče me Štef.
10 minuta ja mislim da je taman.

Aj hoću i ja. Al ako.ima neki protivnik što isto voli duge partije. Ako ste svi na 10min onda nista.

E ja sam samo startovao ovo, evo nek glasaju svi učesnici za trajanje svake partije pa će predlog većine da pobedi (opet, ako i izglasamo nešto, a dva člana koji igraju jedno protiv drugog se dogovore za neko drugo vreme, neka igraju oni tako). Ja glasam za po 5min + 3sek za obe strane. Neću verovatno da budem ovde do 20h, slobodno pišite, nek se samo javi neki moderator ako će da aminuje ove nagrade.

Vidim da sam prijavljen, bravo lecki.

Za trajanje partije glasam za 5+3 ili 10+0 to je ono neko standardno vreme za amaterske igrace

Tilmo bi na 45 minuta zato ste ne zna ni kako figure idu pa pali neke endzine i programe i kurce

Kad ste mislili da organizujete, danas ili drugi dan? Oću i ja ako nije danas.

Za nagrade može svakako.

Ne dajte Zajku da igra kad mi nije dao nijedan poen a dobro sam odgovorio

Danas i sutra ako sam skapirao

Aj kafo jednu da se zagrejemo malo saljem ti link partije u pvt

Ma jbg danas ne mogu nikako, imam pun kurac obaveza, a i sutra je pitanje. Sl nedelje bih mogla, ako ponovite.
Onda vam se.pridruzujem naredni put, za sad sponzorisem nagrade :D

Pa poslao sam ti pvt alo