Prijava

Lično mislim da je skijanje aktivnost gde potvrđuješ da si skorojević.

A čak i na stranu aspekt društvene lestvice, predebilno mi je.

A) preskupa je oprema
B) preopasno je
C) prekratko traje, duže ti traje pentranje do destinacije s koje ćeš se spustati, skijanje aktivno 10%
D) krivulja učenja je prestrma
E) planina ima mnogo boljih sadržaja
D) globalno zagrevanje čini da je sezona sve kraća i kraća

Možda iz mene podsvesno govori zavist sto nisam kao klinja vodjen na takve stvari, mada već godinama ga sebi mogu priuštiti, i ni na kraj pameti mi nije da se okušam u tome.

оне моторне санке су до јаја скијање је геј

Kako sam stariji sve me vise privlaci da idem na planinu na zimovanje nego na more leti...a I uvek sam voleo kadrove u filmovima sa Aspena ili.tako nesto

Никад ме скијање и зимски спортови нису превише привлачили, на планине сам чешће одлазио лети него зими, скијање као такмичарски спорт ме ужасно смара да гледам. Али не мислим да је дебилно, контам да може да буде кул и занимљиво.

А ни да је нужно буржујски.

Planina šije more na milion stavki, ali skijanje mi je teeežak dejan cukić. Ne osećam ni odbojnost, nego evo sad kad sam krenuo da analiziram mnogo malo razloga vidim što bi to ljudi radili.

Pa to je lepo, nisi ni probao da skijas ali mislis da je sranje.

Kapiram da ima jos dosta sranje stvari koje nikad nisi uradio.

Ja skijam. Imam full rossignol opremu i boli me kurac sta pricate. Bas je kul zajebancija.

Ne znas kako je to lijepa vrsta adrenalina, pogotovo kada si usamljen na stazi mrtva tisina prirode, samo zvuk laganog kretanja skija i hladan planinski vazduh.

Skijam uglavnom vikendom, kod drugara u kaficu pa odemo do gvozdjare ili kucice da dzuskamo s djevojkama raznoraznih profila

Ma, plidu, ne trudim se da pišam previše po skijanju i vama što skijate, samo mi nije jasno zbog čega... jel tih par minuta spusta tolko vredno tog sveg cimanja i troška. Jel adrenalin, šta je. Možda je individualno ja generalno ne volim te adrenalinske zajebancije u globalu

Нисам никад пробао али кажу ми ортаци да је јако добар осећај. Али јебига деси се свако мало да неко заврши у инвалидским колицама због тог срања. На страну та опасност, скијање је једна од готивнијих рекреација. На Јахорини буде баш доста људи сваке зиме.

Mozda je dobro ali svakako nije vredno zavrsiti ko Sumaher.

Imao sam prestrasne padove na skijanju ali nikada nije zavrsilo lose. Full oprema kacige i zajebancije i nema straha. Uostalim, obozavam adrenalin i kako kaže Charles Lindberg "Smrt je profesionalni rizik nas ljubitelja adrenalina" (serem, bojim se za zivot ali jbg volim adrenalin)

A sto se tice opreme, stoji da je skupa ali ne mjenja se stalno tako da je okej. Jedino ako imas dijete pa raste, onda ne isplati se kupovati bolje rentaj

Imao sam prestrasne padove na skijanju ali nikada nije zavrsilo lose. Full oprema kacige i zajebancije i nema straha. Uostalim, obozavam adrenalin i kako kaže Charles Lindberg "Smrt je profesionalni rizik nas ljubitelja adrenalina" (serem, bojim se za zivot ali jbg volim adrenalin)

A sto se tice opreme, stoji da je skupa ali ne mjenja se stalno tako da je okej. Jedino ako imas dijete pa raste, onda ne isplati se kupovati bolje rentaj

Као да слушам једног мог познаника који је завршио у колицима. Исто овако је причао прије неких 5 година. Само опрезно баки. Тај адреналин је највећи зајеб код таквих работа.

Brate rizik je svuda oko nas. Izadjes na ulicu pijani klosar te udari 1.2 puntom i ostanes u kolicima. Svakodnevno smo izloženi riziku, jebes ga. Ovo je barem samo preko zime :D

ove spemerske teme su sve gore i gore ova ni stranu da napuni jbt

Mogu da se složim donekle da se na skijanje lože uglavnom buržujčići i wannabe buržujčići (Plidu se odma javio xd), što je i normalno jbg, sirotinja gleda da osoli muda 10 dana u Paraliji i još u decembru prelistava ponude agencija. Moraš da imaš višak novca da bi išao i na zimovanje preko toga.

Aktivnost kao aktivnost je sigurno do jaja čim se mnogo ljudi loži na to, ali ne znači da je za svakog jbg. mene ne privlači niti me privlače zimski sportovi i planine. Mrzim trontanje zimskom garderobom i sve što to sa time povlači. Padne sneg u selu i prošetam se malo po prirodi (i to je planinčina neka LOL), meni to dosta. Ako imam para da odem negde preko zime u inostranstvo da se nabijem u toplo pijem pivo i gledam guzice. Svakome njegovo.
Imam dobrog druga koji se baš loži na skijanje i koji me je smorio pričom kako je to najbolja stvar ikada omg kako moram da probam i omg ja nisam normalan što me to ne interesuje i omg što neću da spucam baš puno para bar da probam nešto što me ne privlači jer omg skijanje...

TL;DR ne verujem da je čisto pomodarstvo, skijanje je super stvar kog to privlači, samo ti Zapata verovatno ne spadaš u tu grupu kao ni ja.