Prijava

Postoje li zaista dve Srbije? Jedna urbana, što sluša Alice in chains, što ide po književnim večerima, edukovanija, a opet dekadentna, ušuškana, cinična, sa kompleksom više vrednosti i vrlo preka kad neko pokuša da ospori njen sistem. I ova druga, časna, tradicionalna, sa kariranim stolnjacima i miljeima preko televizora, jednostavnija, ali opet surova ako neko pokušava od nje da se izdigne, cesto sitnodušna i puna iluzija.

Lično mislim da je to jedenje govana.

Lično pohodim seoske litije vrlo cesto, licno sam se porastao na seoskoj zimnici, volim da stavim cackalicu u usta kad to ne bi trebalo, a opet se izražavam kao da sam iz kruga dvojke a ne iz dubokog juga Donjeg vranja, desničar sam i ne mirišem mnogo folklor.

Ko nas zavadi?

To samo ekstremiteti koji su ograniceni.Normalni ljudi se tako ne ponasaju.

Где је она Србија што гледа Парове, гласа за Вучића, слуша Расту и шмрче јефтини цигански спид? Такву виђам много чешће од ове две заједно.

opet se izražavam kao da sam iz kruga dvojke

Добро ти је ово.

Него, та културна подела обично одјекује само тамо где се култура трипује, “форсира” или тамо где је уопште нема.

Тај горњи талог је далеко непосреднија карикатура себе, по правилу, док је назови “маса” много разуђенија.

U duhu su većina Srba danas u manjoj ili većoj meri pozapadnjačeni gradjani, čak i mnogi od onih sa sela (slušamo zapadnu muziku, oblačimo se kao zapadnjaći, u mnogome se i ponašamo kao zapadnjaci, itd...). Takođe mnogima od tih građanera je draže sve što dolazi sa zapada od domaćeg. Samo jedni to otvoreno priznaju dok drugi to sakrivaju ispod plašta nacionalizma, rusofilije, itd... U suštini je to jedno-isto što se može videti i sad kad bi se bacio pogled na ove proteste u BG-u. Uopšte neću da govorim da li sam za ili protiv njih ali je evidentno da su ti protesti u suštini građanski tj. drugosrbijanski (pozivanje na nekakve evropske vrednosti, ljudska prava, mahanje LGBT zastavama, itd...), a na tim protestima učestvuju i oni koji su do juče kadili sa ikonama ulice i trgove posle završetka gej parada (tu pre svega mislim na Dveri i na one koji su ostali njihove pristalice i nakon ovog poteza učestvovanja na tim protestima).
Nego dosta o protestima, što se tiče tog kao praktikovanja običaja kod tog kao tradicionalnog dela našeg naroda to je manje-više sve jedna velika smejurija koja nema veze s onim kako su to obeležavali naši preci nekad. Danas ljudi slave slave po kafanama, ubijaju se od alkohola i žderanja taj dan, po crkvama se izmišljaju neki novi običaji koji nikad nisu postojali u našem narodu, po društvenim mrežama kače i dele "čudotvorne" ikone svetaca, za božić seku badnjake motornim testerama, lepe ih za automobile, itd... Mnogo duboko ide taj naš ja bih ga nazvao sunovrat jer se odričemo svojeg, prihvatamo tuđe, pa onda kada pokušamo to svoje da uklopimo u to što smo prihvatili od drugih, onda to ne liči ni na šta... Neki govore da su svi naši problemi krenuli kad nam je došao komunizam, ali ja se ne slažem sa tom tvrdnjom jer su o lošim pojavama u našem narodu tj. u tom građanskom sloju našeg naroda pisali još onda satiričari poput Domanovića i Nušića i mislim da baš u tom periodu i periodu pre toga treba tražiti korene kada sve polako kreće nizbrdo. Tada se i može govoriti o toj podeli u našem narodu i tada je građanski sloj bio u manjini, a onaj tradicionalni-seljački koji je dobio maltene sve ratove je bio većinski... Kako je vreme odmicalo građanski sloj se sve više povećavao, a za vreme komunizma u SFRJ dolazi do naglog prelaska u gradove sa sela i to je svakako ubrzalo proces građanizacije i pozapadnjačenja Srba ali smo za vreme te SFRJ bili dosta izolovaniji od zapada nego danas ali opet ne u tolikoj meri kao ostatak komunističkih zemalja tog doba. Padom SFRJ, kasnije dolaskom demokratije i ljudskih prava, zapadnjačenje Srba se još više ubrzava i evo nas ovde danas...

Где је она Србија што гледа Парове, гласа за Вучића, слуша Расту и шмрче јефтини цигански спид? Такву виђам много чешће од ове две заједно.

To ti je tzv 4. stalež i on će sve više rasti kako vreme odmiče. Ovaj klip ga dosta dobro objašnjava
https://youtu.be/5FJ-7CoMV5Q

Evo kad bih baš morao da napravim neku podelu društva kod nas pošto smo generalno svi mi u manjoj ili većoj meri pozapadnjačeni, to bi izlgedalo ovako:

1. Evropejci ili tzv. drugosrbijanci - oni koji se otvoreno zalažu za sve vrednosti koje nam se nameću sa zapada, oni kojima je Zapadno govno umotano u celofan draže od domaćeg kulena ili pršute. Za njih bi bilo idealno kad bi Srbija u potpunosti bila pretvorena u kopiju Zapada ili najbolje kad bi postala deo Amerike. Jednom rečju - otvoreni autošovinisti. Poznatiji primeri drugosrbijanaca: Miki Manojlović, Sergej Trifunović i npr. Marko Vidojković.

2. Samozvane patriote (neretko i srBske patriJote) - u suštini isto što i ovi prvi samo sve to zamotano u ogrtač nekog smešnog nacionalizma (poput recimo Vojislava Sešelja ili Boška Obradovića). Po pravilu su manje obrazovani od ovih prvih. Za sebe obično vole da govore kako su rusofili, prizivaju Ruse da nas okupiraju, a u isto vreme decu šalju na školovanje na zapad. Voze BMW, Mercedes, Audi, a ne recimo Ladu. Ne štede novac u Rubljama. Ruski ne znaju da beknu. Teško da bi iz glave mogli da nabroje nekoliko ruskih pisaca, a o čitanju knjiga tih pisaca da ne govorim. Od ruskih pesama znaju eventualno "Kaćušu". Patriotizam izjednačavaju sa uzvikivanjem jeftinih parola poput "Kosovo je Srbija" ili "Dogodine u Prizrenu!", a ne recimo sa tim što će pomoći starici da pređe ulicu ili počistiti đubre oko svoje zgrade.

3. Ljudi koji nisu ni u prvoj ni i drugoj grupi, ne žele da budu ni Zapadna kolonija, ni Ruska gubernija. Imaju određen stepen odbojnosti prema prve dve grupe, ubedljiva su manjina u odnosu na njih, itd...

Ovo su neke grube podele, naravno ima tu i onih neonaci, "White pride" klinaca i ostalih tipova ali oni bi se svi mogli rasporediti u ove prve dve grupe...
P.S. Vučićevi glasači takođe spadaju u prve dve grupe.

постоји само једна србија, ово друго је београд

Postoje 4 puta po dve podele.

Prva podela (nema veze sa IQ,vec nacin razmisljanja):
1. Razumni ljudi
2. Retardi i mediokriteti

Druga podela:
1. Posteni i casni
2. Lopurde i jajare

Treca podela:
1. Obrazovani
2. Neobrazovani

Cetvrta podela:
1. Kulturni/vaspitani
2. Bagra

Sad lepo kombinujete sve iz ove cetiri katgorije, napravite osobe sa po 4 osnovne karakteristike i dobijete koliko Srbija ima. Kombinacije 1-1-1-1 je nazalost najmanje. To se odselilo i jos uvek se polako odseljava. Kombinacija 2-2-2-2 je sve vise zastupljenija.

Jedna urbana, što sluša Alice in chains, što ide po književnim večerima, edukovanija, a opet dekadentna, ušuškana, cinična, sa kompleksom više vrednosti i vrlo preka kad neko pokuša da ospori njen sistem.

To ti je kombo 2-1-1-1 i 2-2-1-1

To ti je kombo 2-1-1-1 i 2-2-1-1

Svidja mi se ovaj način rezonovanja haha

Kako si se israo Momčilo, ko ja kad se najedem ljutog.

Šta je alternativa tom "zapadu", msm šta mu je ta polarna suprotnost od koje bežimo? Odnosno "istok"? Jbg, ja ne mogu nikad da istočno hrišćanstvo znači Rusija, Srbija, Bugarska itd. da shvatam baš kao trve "istok", nego samo jednu granu evropske hrišćanske kulture.
Istok ti je od Istambula pa nadalje, šerijat i jebanje koza, najniža kaljuga u kojoj se brčka ljudska rasa. Odatle smo grebali i rukama i nogama da pobegnemo. Onaj još dalji istok sa nama nema baš nikakve veze, a i Kina i Japan svoj uspon duguju u nekoj meri usvajanju (selektivnom doduše) zapadnjačke prakse.

Kad god neki idiot krene da peni o tome kako nam "sa Zapada ništa dobro nije došlo" setim se ove scene:
https://www.youtube.com/watch?v=uvPbj9NX0zc

Serete ode baš dosta vidim...

a opet se izražavam kao da sam iz kruga dvojke a ne iz dubokog juga Donjeg vranja

Sasvim solidan autošovinizam.
Ne znam zašto je govor mog dede iz svrljiškog kraja smešan ili loš, a nekog idiota sa Voždovca standard kome treba da težimo. Način na koji otežu beograđani mi je naporan i užasan iskreno do zla Boga, mogu da kažem 3 rečenice dok oni izuste jednu.
Ako si mislio na produhovljenost, ima biblioteka u svim gradovima, a i interneta bogami.

Neki govore da su svi naši problemi krenuli kad nam je došao komunizam, ali ja se ne slažem sa tom tvrdnjom jer su o lošim pojavama u našem narodu tj. u tom građanskom sloju našeg naroda pisali još onda satiričari poput Domanovića i Nušića i mislim da baš u tom periodu i periodu pre toga treba tražiti korene kada sve polako kreće nizbrdo.

Ala sereš za mealju momče

Hapsimo li Mila, Mesja?

"Gotov je! Još samo ovaj put!"

Две су Србије, заиста. Једна с ове, а друга с друге стране Дрине.