H1N1 BAKE PRASETA

  1. sns ima kontrolu medija kojim pristupa vecina glasackog tela, i koje koristi kao zvanicni izvor tacnih informacija pa zato su takvi i rezultati. dzaba bake prasici i uticajni twiterasi

    a cenis da nema bar 50% glasaca sns-a koji znaju podjednako kao i svi ovde kakvo je sns govno, i koje je verovatno sramota sto glasaju za sns, ali moraju zbog posla ili imaju neki drugi interes

  2. ima, ali procentualno je mnogo manje od onih koji su poverovali u pricu.

  3. nd lupaj,da mu banem na gajbu i kažem lepi ode poso ako ne glasaš Sergeja može ovaj na pinku da peni 3 dana

  4. Ima milion kanala na YT koji imaju gledanost po vise stotina hiljada, imaju drustvene mreze (nista od toga nije bilo do pre 10-ak godina), imaju N1 i Nova S, povremeno dobiju poziv u RTS, ima ovih par humoristickih emisija koje su dosta popularne i kriticki nastrojene prema vlasti (Kesic, Ivanovic), itd. Dal to znaci da je fer? Ne, otprilike je 90%-10% za Vucica, al kod nas je opozicija uvek bila u govnima do kolena.

    Колико год бих ја или било ко волео да није тако, ни Јутјуб ни кабловски канали се не могу поредити по утицају са РТС-ом самим.

  5. To je tacno care, al jos samo par godina ce biti tacno. Jutjub preuzima primat

  6. Колико год бих ја или било ко волео да није тако, ни Јутјуб ни кабловски канали се не могу поредити по утицају са РТС-ом самим.

    Ne mogu, al nije bas da je medijski mrak, jebemu nisu svi od njegovih 2 miliona i od 300-400k sps-ovaca zivotinje koje rade 12h dnevno i kad dodju kuci od zanimacije imaju seks, rts i pink

  7. Sve sto hocu da kazem, ne moze se cela prica svesti na medije i izbore; to su uzasno bitne stvari, al opoziciona Srbija mora da vidi sta ne valja u njenim redovima da bi uopste mogla da se nada da ce ikada prismrdeti Vucicu. Ili da ceka da ovaj nesto ultra gadno ne sjebe. A to moze biti eventualno priznanje Kosova, ali vrlo moguce cak ni to.

  8. Pa to samo znaci da ce se i politicari preorjentisati na to. Pritom Baka Prase i dalje nece imati ozbiljan uticaj u populaciji 20+ godina. U Americi je twitter vec ozbiljno medijsko oruzje u kampanjama, ali ce svakako prosecan glasac pre verovati liku u odelu za koga podsvesno zna da ima neko politicko iskustvo, nego uticajnom tviterasu koji koristi edgy humor kojim trigeruje ljude koje smatra krezavim segmentom svoje zajednice

  9. Pa to samo znaci da ce se i politicari preorjentisati na to.

    Hoce, ali mnogo je teze regulisati internet od rts-a, prirodno

  10. Hoce, ali mnogo je teze regulisati internet od rts-a, prirodno

    https://youtu.be/iaWSNeSQf34

  11. cenis da je uspeo? uspeo je kurac moj

  12. Мимујем ово задње, мада...

  13. Kardašijanka ima solidne šanse da postane prva dama amerike koja ima film za odrasle. Kanjeovi fanovi, plus insta, plus šta sve ne čine jedno solidno glasačko telo.
    Oftopik, but just saying

  14. https://www.populationpyramid.net/serbia/2019/

    aj vako. ispod 40 god, srbija ima oko 15% birackog tela (18+). 85% je starije od 40 god.
    kriticnije, 65% je starije trenutno od 50god. mrzi me da racunam, ali ako udaris medijanu, 50% glasackog tela u srbiji je verovatno starije od 55, 60 god.

    da li je internet neki faktor u srbiji gde je uz ovo sto +60 cini 50% glasackog tela, isto statistika da +65 u srbiji oko 3-4% ljudi nepismeno? ne kao funkcionalno, ono sto bi reko, ok ovaj nepismen, nego ne ume da cita.

    internet ce mozda zavladati, ali kod nas recimo za 10ak, 15.... mozda 20 god bude bio faktor koji prelomi izbore. da bi lomio sad, kao u drugim zemljama, prvo mora da se polomi biracko telo +60 god, a to verujte mi trenutno nije polomljeno.

  15. jel gledo neko onaj protest studenata kad ona kalaštura viče e kao sklanjaj zastavu Srbije nisu svi ovde Srbi... pa mater ti jebem koga vređa zvanična zastava države u kojoj studiraš

  16. kad odvojis decu do 18 godina, i pogledas demografiju koja glasa, bude ti jasno sto svi vladajuci trenutno povladjuju starijoj populaciji, a boli ih kurac da omogucuju neke programe za mlade, pomoci za porodice i statiznam.
    dosli smo do repa bejbi bumer generacije, i to tako izgleda. trampovi, desnicari, "make xxxx great again", nostalgije, vucici i tako to.

  17. celte, mislim da si nesto zajebo, po ovome sto vidim, populacija od 18-40 godina cini oko 30% ukupne populacije, znam da to niej isto sto i glasacko telo, al mi ne pije vodu da je takva razlika

  18. krajnje nerealna procena

  19. zapravo, po ovoj piramidi sto si poslao, populacija 18-40 je priblizno jednaka populaciji 55+

  20. jesam, izvinjavam se, gledam deo populacije po polu, a ova piramida tu daje procente od oba pola.
    duple su brojke.

    znam za podatak da trenutno medijana birackog tela mnogo matorija nego sto bi nam se cinilo, pa trazio da ilustrujem, pa sam zasrao.

    ovo ostalo sto proizilazi iz toga stoji.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.