Prijava

Svaka scena neki vojnik sa cigarom. I u scenama malo malo pa aj zapali, pusis li prijatelju, aj zapalicemo kad ubjemo nemce itd..

Zasto je to tako?

vole ljudi duhanit, mada to je standard u ratnim filmovima

Jer su im đedovi bili poturice pa oni sad puše ka Turčini.

Ja msm da to dolazi iz vestern filmova koji su tada bili popularni a zbog marketinga tobako industrije

Nema veze sa komunizmom vec sa vremenskim razdobljem i mnogobrojnim eksperimentima iz oblasti organske hemije. Od 30tih do 60tih pa i kasnije se propagiralo pusenje da bi se laboratorije resile toksicnih hemikalija proizvedenih u mnogobrojnim istrazivanjima.

Eksperimenti su u ranim fazama ukazivali na kancerogenost tih molekula.I onda je izracunato da je za covecanstvo bolje da se pomalo kancera dodeli svima i tako smanji sveukupno dejstvo nego da se da mnogo kancera onima koji su zakovali tu corbu.

Ma kakvi, pušilo se iz istog razloga iz kog se puši danas.

Ako ti je lakse da verujes u to...

Autore Lembacojlo, vidi se odma da ste valjan čovek i humanista ali kao akademskom građaninu ne priliči Vam ovakav stav, molim Vas.

Još ćete da kažete da je atomska bomba na Japan bačena radi ubrzanog evolutivnog napretka azijskog stanovništva.

malo smara to potenciranje hirosime i nagasakija a mnogo je manje poznato da je tokio sravnjen sa zemljom bio zapaljivim bombama skoro pa 800 hiljada domova unisteno i preko 300 hiljada ljudi ubijeno tokom rata

ja se godinama pitam jednu stvar.zasto kad neko u filmu pere zube uvek pere nepravilno.do sad ni jednom nisam video da neko u filmu pravilno pere zube, a pranje zuba nije bas mnogo retka scena u filmovima.i interesantno je da u svakom filmu glumac pere zube pokretima kao da glanca cipele.nikad nisam video da neko pere pravilno, sto to.da li to znaci da glumci ne znaju da peru zube

Kako može da smara potenciranje Hirošime i Nagasakija? Valjda ne treba da ti objašnjavam šta je radioaktivno zračenje i kakve posledice ostavlja.

kako se zove onaj nemacki grad sto je bukvalno spaljen bombama, znaci ljudi se lepili za asvalt koji se topio, bukvalno nije ostala cigla na cigli....i to potpuno nepotrebno, tipa univerzitetski grad

Meni je labe mnogo jaka scena iz "Whole Nine Yards" (ili Ubica Mekog Srca na nasem genijalnom prevodu na nivou nejebane siparice) kada onaj Cendler kao zubar i pere zube i onda Listerinom ispira grlo umesto zube. Pa jebem ti americke zubare i zdravstvenu zastitu u toj zapizdini.

Vadio sam zub juče. Boli me.

Jeste Drezden. I nije nepotrebno, pravili kuglagere za kamione i tenkove, mosmisliti.