Prijava

Dobra je Verona, centar grada, pivo jeftio a aosfera domaćinska topla

Она кафанчуга на крају Далматинске, јефтино као да си у Требињу а није толко лоше. Добар роштиљ имадувају

Bila je neka kafanica u Indjiji, nisam licno bio ali mi je jaran pricao prije neke 3 godine, pivo bilo 100 dinara, vinjak 60 ili 80 zaboravio sam, kafa 50, ljudi vuku lajne u wcu itd. Zaboravio sam ime, al neki sleng za kriv kurac, da li se zvalo kod Krivaka ili tako nesto

a indjija bas onako lagano mesto da kao stranac dodjes u lokalnu kafanu hahah....jos nisam cuo da postoji neko ko je izasao u indjiju, osim u plitvice i da se vratio citav

To stoji, zivio sam tamo nekoliko godina, i mogu reci da koliko god je Srbija u globalu primitivna i nasilna okolina, ovo se posebno izdvaja, divlji zapad jebeni. Toplo preporucujem svima da je zaobidju u sirokom luku

nikako ne mogu da nadjem racunicu kako se nekom isplati da za 130 dinara proda sve ono sto je tilmo nabrojao.jedinao ako kradu te stvari.ili je neko pranje kinte.
pominjao sam vec ovde kladionicu merdijan preko puta z stanice u bg-u.pivo je 100 din u limenci ,a sastav gostiju je od policajaca do komunalaca.svi piju pivo i kafu koja je ne mnogo vise od 20 din.i igraju onu tombolu svi.

Ako se kupuje na veliko:
3 jajeta - 25-30 din.
30 g stišnjene (ili barene slanine) - 15-20 din
lepinja - 20 din.
kugla pavlake - 10 din.

Ukupno 70-80 din.
Plus režija, plata radnika, harači razni...

Može da se isplati jedino ako je baš veliki promet.

A na Detelinari nema više kafane gde je pivo manje od 120. Prošle godine ih je bilo 2-3 za koje sam ja znao...

meni deluje da je neko pranje kinte.zaradis 4 dinara na porciji otprilike.
ako negde na detosu moze biti pivo 100 dinara,onda je to kafana na uglu veselina maslese i mislim koste racina.jedna jedina kuca koja je ostala u tom delu.bas je na uglu.rupa u zidu.preko puta nekog pederskog lokala gde dolazi sirotinja da tripuje da nije sirotinja.

Aaaaa, tamo sam svratio par puta pre jedno 7-8 godina. Jeste bilo super jeftino, ali osim toga nikakav šmek nije imala. Jedino ako se smrad ne podrazumeva pod šmekom. Radi još uvek, samo ne svraćam.

Zato mi je uvek bio merak (i nije mi bilo teško) da skoknem do Naselja u Familiju, kod gazda Mirka... Ali, ovog leta vidim da je zatvoreno, iako je radio u junu. Doduše, on je i otvarao tek u 5 popodne, ali sad sam dvaput naišao na katanac posle toga.

mislim da familija ne radi u letnjim mesecima.otvorice to cika mirko uskoro.nisam nikada bio u onim kafanama preko puta grasa.deluje mi da je cuga 70 dinara.

Radila je leti, imao čak i dva (nelegalna) stola u baštici... ;)

Taj kraj slabo znam.
A ima verovatno u ovim kafanama blizu pijaca jeftino piće, ali to su baš rupe pretežno. Mislio sam na neku ipak koliko-toliko pristojnu, poput Familije ili Kancelarije (radila do prošle godine u onoj pešačkoj zoni preko puta Univera na Detelinari, sad je otvorio neki drugi lik pod drugim imenom, ali nije to to).
Kod Čombeta do prošle godine Zaječarsko bilo 100, sad digao na 130.

mozda su pre radili leti.ili je meni pogresno preneta informacija.zvao me drugar da idemo jer je mirko opet otvorio,pa sam pitao da li radi leti,pa mi rekao drugar da ne rade.ili je to samo neki malo duzi godisnji.kod combeta je ok to sto ima rostilj pileci i svinjski meni.nisam bio da cirkam tamo.narucio sam par puta rostilj.pristupacno je i ok je meso.nisu ona sranja koja se baziraju samo na mlevenom mesu.ono tipa cevapi,pljeska,kobaje i ustipci.ovde ima vrat,bela vesalica i standardni mleveni program.
na dunavu tamo gde su oni brodici parkirani.iza studentskih domova.ima tamo nekoliko lokala uz dunav gde je pristupacna cuga,a lokali su ok.bude nekada i klope.nema tamo kupanja jer su brodici sve zauzeli,a i dunavac je to,pa kapiram da i zbog toga niko nece da se kupa.

sta vam je bitno kad birate kafanu?

u mojoj zimi bude furuna loze se drva, ima raspali bilijar i dzuboks, zadimi se unutra ko magla bude ako se ne otvore vrata, i ulaze par lokalnih macaka i pasa da spavaju unutra kad je zima i gazdarica koja dan noc prica o jebanju

i bar jednom mesecno il u dva meseca se potuce bas na pesnice sa nekim, il se napije pa razlupa kafanu

i sad pre jedno mesec dana je lik posteno iznabadao pesnajama

a druge dve konobarice sto rade imaju ukupno 5 zuba u glavi....vidi se da su bile zgodne nekad al sine propale, a ova jedna i kad radi i kad ne radi uvek je na boci pelina, a posto nema zube onda joj donja vilica onako guta gornju pa izgleda ko da sama sebi zvace facu non stop

Ok je Čombe, samo je alav na paru, tako da je to već prešlo u lokalnu zajebanciju, obrnulo krug pa je više simpatično nego odbojno.

Prava kafana mora da ima toplu atmosferu, gazdu s kojim u svako doba možeš da razmeniš koju pametnu o sportu, ženama i politici (konobarice poželjne, ali to je prolazna kategorija), čiste čaše i čist WC (ništa nabudženo, samo da je čisto). I ne sme da ima staklene ili metalne stolove i stolice, da se gosti ne povrede. A i izgledaju hladno to staklo i metal. Muzika ne sme da bude glasnija od gostiju, a gosti treba da su umereno pijani, a ne mortusi, i da na svakih 5 muških dođe bar jedno žensko.

a ko je combe i kako je alav?

uh kod mice bas ima svakakva plejada likova, al zna da radi, skoro redovno obrne turu nije stipsa, samo omatorila, manje pije pa smara vec, al zimi je uglavnom bolje zakuva se vise, bude puno od matorih pijanih konja bez zuba u usranim gacama pa cak ima i jedan ekipa solidnih ribica koje redovno dolaze
al ako joj sutnes macku racunaj da ce te udariti pepeljarom u glavu

nesto gledam, tako ti bircuzi i kafancuge, to moze da donosi veci profit od ovih fensi gluposti, koje troskove ima neko ko sredi top kafic, pa kirija pa ovo pa ono, pa sto sranja na meniju, a cene realno nisu sad preterano vece, ako je pivo u kafancugi 120, ovde je 140, 150...skoro isto, a kad saberes sve troskove...

i cesto te kafane imaju tako neku klopu, al bukvalno kako se kad kuva gazdi, daj pasulj, e nema danas bolelo me uvo da ga kuvam po ovoj vrucini....a po ovim fensi mestima ne mozes reci gostu da nesto nema ako je na meniju i onda se tu baca i baca namirnica

Čombe na novoj detelinari drži porodičnu kafanu-restoran. Sve ok, al kad vidi da neko nosi klopu iz drugog restorana, ne može da suzdrži emocije. Omalen, vredan, uvek tu kad treba, ima solidnu klopu (roštilj, riba, čorbe, kuvana i pržena jela, kolenice, pice) i cene, ali ako vidi da u susednoj bašti ima više gostiju nego kod njega, kipti od besa. Ovi što stalno dolaze namerno ga lože: "E, Čombe, vidi onog nosi picu iz Kancone, a kod tebe bolja i duplo jeftinija", a on se živ pojede.

Ta Mica me podseća na gazdaricu kafane u Janka Veselinovića, zaboravio sam kako se zove, od pijace prema Rumenačkoj. Slična klijentela opisanoj.

ahaa sujetan i ljubomoran, kao andjela u pezosu, ima prilicno dobar rostilj i indekse i to, al ne trpi da bilo ko drugi prodaje hranu odma salje inspekciju, jedno vreme preko puta nje otvorili neki momci profi kuvari fast food, bila odlicna hrana, onda ona tako stoji i izviruje ko ulazi i tamo i komentarise ahaaa vidi ga ovaj sad ide tamo kod njih znaci neka neka...

ili picerija pored nje sto je otvorena, bukvalno joj nije konkurencija jer ona nema pice, al ne moze da podnese da neko jede kod njega, oce svi samo kod nje da jedu non stop