Prijava

poenta je, i meni idu na kurac ultralevicari kao i ultradesnicari kao i svi ti ljudi koji imaju samo jedan tip odgovora na svako pitanje. malo me nervira i cela ova prica oko grete, al ako drustvu treba to da krene da prica o necemu, i jebem li ga, pogura da se ture solarni paneli i statizam, ok sam sa tim.
jos vise, sto mi se cini da smo tehnoloski bukvalno na dohvatu svega toga, i da trenutno ono sto zaustavlja to da se ulozi u npr elektricno ovo ili ono nije tehnologija, pa cak ni cena na kraju nego drustvo ne daje jer im se ne svidja promena

Ma samo traže neku veliku temu koja će da pokrije neke prljave radnje. Nikakvo zagrevanje.

uvek su to 33% altruisticke namere, 33% zelja za slavom, 33% cisto jurenje moci. nema tu nekih smislenih prljavih radnji nigde.

jebem li ga, sto vise gledam sve to, to mi vise lici da cela ekonomija i organizacija funkcionise ko ona decja igra sto svi uhvate jedan obruc pa jedni guraju drugi vuku, a sve to ide negde nedefinisano, svi ga kontrolisu, a niko ustvari nema pojma kud cemo svi.

organizacija velikih kompanija funkcionise tako. cenim da je tako i sa drustvom i sa svim, mozda i jos gore

https://www.youtube.com/watch?v=YYLzss58CLs kad si kod solarnih panela evo jedan interesantan i lepo upakovan video

Poen za Cara, navuko me na ovaj visokoparni stil.

kad si kod solarnih panela evo jedan interesantan i lepo upakovan video

pa da, mora uvek da se balansira proizvodnja i potrosnja.
to u principu treba za bilo kakav vid proizvodnje energine (na primer, sto je jeftina struja nocu a ne preko dana?)

ovo nije tolko losa stvar za panele, ocigledno proizvode sasvim dovoljno energije, samo je poenta na neki nacin da se sacuva da je ima i kad nema sunca.
cenim da ce moci to da se ispegla vremenom, sto baterijama sto vise budu rasprostranjene, sto akumulacionim jezerima i tako to.

ovo za balansiranje proizvodnje i potrosnje, kad ispovezivani sistemi, dovoljno je da sa kosova krenu nepijavljeno vise da trose nego sto proizvode da dovoljno padne frekvencija da u nemackoj krenu da kasne satovi po sporetima :)
https://www.dw.com/en/clocks-in-europe-are-running-late-because-of-the-kosovo-conflict/a-42867061

isto ima i fore ovde da elektrodistribucija daje velikim industrijskim potrosacima da ponekad vuku veliku kolicinu energije maltene za dzabe (mislim mozda da nekad cak i placa), kako ne bi morali da gase generatore kad potrosnja iznenadno padne

Kelte ti si ajtijevac, pitanje za tebe:

Juce s kumom blejimo, ostalo malo kole u flasi, i ja iz zajebancije ubacim tri cetiri orbit bombone da vidim hoce li kao sa mentosom biti neka eksplozija lol nije bila jer je kokakola bila 3 dana stara nebitno.

Ono sto je bitno, nakon par sati uzimam fon (nisam ga cackao uopste dok bio kumara al stojao na stolu) 5 klipova mentos i pepsi mi jutjub preporucuje.

Slucajnost, pracenje od strane marketinskih kuca, posandrcali AI, creepy pasta?

nemam pojma, mada vise puta cujem to, o necemu razgovaras i dobijes reklame posle o tome, a nisi trazio na guglu ili tako to.
negde sam i citao da na androidu ako das aplikaciji pristup mikrofonu da moze da radi to. tipa slusa sta pricas, i onda targetuje posle.

recimo da je dobar savet: prelepi kameru preko laptopa ili tv-a ili sta vec imas sa tim, i budi svestan da postoji mogucnost da telefon slusa/salje dalje sta pricas. verovatno nije tacno, al ako ces oko necega da budes paraniocan, ovo je verovatno realnija opcija nego kemtrejlsi i harp i statiznam

skoro na poslu gledam, neki exe drka procesor pomalo, da ne primetis, al konstantno, i salje nesto preko neta. pitam ove u ajtiju sta je ovo koj kurac: "big brother my friend". dobili striktnu naredbu da ne sme da se iskljuci, instalirano negde globalno, fora kao anti-virus pa kao ne mogu korisnici da ga ukinu jer stiti neki kurac.
prelepim kamere i laptop i imejl za poso je za poso. nema druge

ova firma, njihovo: https://www.fireeye.com/

ovo za balansiranje proizvodnje i potrosnje, kad ispovezivani sistemi, dovoljno je da sa kosova krenu nepijavljeno vise da trose nego sto proizvode da dovoljno padne frekvencija da u nemackoj krenu da kasne satovi po sporetima :)

Pa jbg, evropski sistem je tako ispovezivan.
Fazon, u šest popodne lupam, naglo skače potrošnja jer se ljudi vraćaju sa šljake, u Đerdapu se zakrilca na brani više otvaraju da puste više vode, veća količina vode pada => pravi se više energije. U slučaju da se u Đerdapu nešto zasere, neće cela Srbija ostati bez struje, nego će automatski početi da vuče (kupuje struju) iz evropskih elektrana, ako oni nisu spremni u tom trenutku to da isprate, više se troši nego što se proizvodi, pada učestanost i jbg uređaji nakačeni na manju frekvenciju ne dobijaju "dovoljno" struje za normalan rad, pa počinju da kasne. To se desilo sa Kosovom koje vuče pun kurac struje, a ne proizvodi, jer imaš više stotina hiljada domaćinstava koja "parazitiraju" na evropskim sistemima, što sjebava snabdevanje u Evropi, pitanje je samo odakle vuku.

U suštini, solarni paneli i bilo koji čistiji oblik energije su do jaja i samo ljudska inertnost i govnarstvo sprečava taj način funkcionisanja.

Koliko zlo izvire u toj devojci auuu druze moj ne samo to nego kroz nju neko mocan prica , jer sto bi neku klinku stavio na tv da prica o tome, bole klince kurac iskreno za globalno zagrevanje,sto mene ne stave u UN da pricam kako se protiv omladine celog sveta medijski ratuje od strane svetskih satanista, da rade na tome da u svest i percepciju mladih pumpaju nemoral , narkomaniju , sodomiju , odvracaju od Boga generalno i od nekog morala kodeksa i pravih vrednosti decu jos od malena , pa eo i ja sad u ovim godinama (17) vidim plodove tog rata svuda oko mene i u skoli i na ulici i medju drustvom ,jer cilj sotone jeste da odvrati od Boga od Bozije sile sto vise mladih i da ih povuce sebi da im uzme dusu kroz upravo te stvari koje se danas medijski odobravaju i propagiraju kod omladine , koliko slinavo upisanih klinki vidjam kod mene u ckole koje su bukvalno demonizovane , ona gleda kako da nadje lika sa kesom koji ce da placa njene hirove i bahanalije da joj on trese picku, a to sto treba da bude jednog dana supruga i majka za to im se jebe, takvih je danas mnogo,koliko sam cuo prica a i sam sam dobio blajv u wc, koja sa istim tim ustima treba da poljubi dete jednog dana ili nebitno bilo kog , sve to treba motkom jednom da se podandari

Tywin Lannister
Kelte ti si ajtijevac, pitanje za tebe:

Juce s kumom blejimo, ostalo malo kole u flasi, i ja iz zajebancije ubacim tri cetiri orbit bombone da vidim hoce li kao sa mentosom biti neka eksplozija lol nije bila jer je kokakola bila 3 dana stara nebitno.

Ono sto je bitno, nakon par sati uzimam fon (nisam ga cackao uopste dok bio kumara al stojao na stolu) 5 klipova mentos i pepsi mi jutjub preporucuje.

Slucajnost, pracenje od strane marketinskih kuca, posandrcali AI, creepy pasta?

Slusaju tebra. I snimaju. Zato ja na privatnom kompu nemam kameru i mikrofon. Od drustvenih mreza imam samo LinkedIn. Nije paranoja, samo necu da me smara sa reklamama i govnima ili da mi Gugl prilagodjava rezultate pretrage jer sam pjan sa kumom blizu kompa raspravljao dal je bolja pepsi ili koka kola. I vazda brisem kukije posle nekog vremena.

Apropo solarne, vetro i ostale energije iz obnovljivih izvora veliki sam pobornik toga. Jebem ti vise fosilna goriva i cudesa. Sto zbog zagadjenja, sto zbog sto neko rece Arapa. Ali realno je da uzevsi u obzir globalnu situaciju mi ljudi jako malo doprinosimo globalnom zagrevanju. Doprinosimo, ali max 5-10% u odnosu na sve ostalo. Da treba smanjiti dozivljaj, treba, ali je jebeno arogantno predstavljati da smo mi glavni uzrok i jebeno licemerno da zapad koji i dan danas najvise truje kenja sada nesto kada su se namlatili love na grbaci drugih. Pa se odjednom setili klime sada kada su i drugi poceli da zaradjuju lovu. Prvenstveno na gramzivosti zapada, kada su ih uzimali kao jeftinu radnu snagu ne razmisljajuci da ce im time dati tehnologiju, znanje i trziste. Najgluplji primer, ako izuzmemo Kinu, bi bio Iran i sankcije Iranu radi nekog "nuklearnog programa". Koliko ljudi zna da je Iran jedan od glavnih igraca na trzistu industrijskih metala, pre svega litijuma (za baterije) i volframa i hroma (za celik)? I da su najveci biznis pravili na relaciji Rusija-Indija-Kina-Zapad? Oko 40% "prve ruke" ide preko Irana. Nije oduvek bilo, jednostavno su uleteli u pricu cim su im Ameri onomad skinuli sankcije. Naravno, uz debela ledja Rusije i Kine.

za te spijunaze slusao sam nekog amera iz neke statijaznam koje sluzbe koji je pricao koje sve nacine moze da se prisluskuje....aman...ugasen ti telefon, dzabe moze i da vidi na kameri i da cuje sta pricas, onda tipa u kolima ako imas radio isto znaci moze da te prisluskuju, a najjace sto npr nemas u kolima nista bas nikakve elektronske uredjaje, i pricas u kolima, preko satelita prate vibracije koje tvoj glas ima na staklo i tako slusaju sta pricas, ili uu kesice one aluminijumske od cipsa i tih sranja i preko toga mogu i sto nekih sranja, samo sto to normalno nece da rade za svakog coveka na planeti haha....al ovo da ti nesto detektuje glas pa da onda idu posle toga bombardovanje reklamama to je zato sto sve moze da se slusa...i vidi....samo da mi je znati ko drzi arhivu onih faca likova dok drkaju i svrsavaju dok gledaju nesto na lap topu kakve tu face sve imaju....kolko sam ja puta cvileo drkajuci na lap top i znam da neko to moze da gleda al jbg

Preko stakla od auta, ja mislio ti se zajebavas, koje proseravanje
Nema tu arhive mozda statisticke ne sme niko da cuva tudje podatke nemojte biti bombasi sad
To je samo sredstvo za lansiranje odgovarajucih reklama jedino ako neko zloubotrrbi od "zaposlenih" ali ne verujem da su to srpske kompanije
Jedino u svrhe samozadovoljavanja npr one sto im lizu kerovi pastetu sto su zavrsile fakultete te mozda gledaju tvoje kadrove

Ja sam cuo da moze i preko vazduha da se prisluskuje ako si u blizini meteoroloske stanice

Ovi podaci stvarno zabrinjavaju. Da li smo bezbedni ispod zemlje? Ili i tu moze preko plemenitih metala da se hvata i gelera.