Prijava

Jebo te led ni ovde ne mogu da blejim, a da ne naletim na proseravanja i mišljenja o CarGo zasnovana na serendanjima taksista i informacijama dobijenim na pivu ispred prodavnice. Te rade van zakona, te ne plaćaju porez, juče je vlasnik bio Ružić, danas je brat Brnabin...

Radim sa čovekom koji je tehnički direktor CarGo (američki rečeno CTO - Chief Technology Officer), to mu je usputni honorarni posao, u CarGo priču sam upućen od prvog dana kako je osnovano i od tada ih koristim. Znam za svaku priču i incident pre nego što je uopšte dospelo u javnost. Evo vam zato informacije iz prve ruke.

- Taksisti su još za Đilasa kao gradonačelnika izbunarili zakon da ima samo 4000 licenci za taksi vozače, pod izgovorom borbe protiv divljaka, u stvarnosti da bi zadržali monopol i zaklali svu konkurenciju. Licence valja onaj bradati govnar preCednik taksista. Ako hoćeš da budeš taksista od njega moraš da kupiš licencu za taksi. Cena licence je više hiljada evropske valute i možeš i da je dobiješ tako što se kod bradonje zadužiš pod kamatu, pa radom otplaćuješ licencu.

- CarGo je osnovan u Srbiji, dakle kao srpska firma, po zakonu i propisu (sada već starom zakonu). Na ideju se došlo kada je Uber trebalo da dođe, pa su se taksisti opet bunili i blokirali grad, jer će ih usrati konkurencija. Ne znam da li se sećate, mnogo sisa od mnogo pevaljki je objavljeno u Informeru od tada, pa vam je to sevanje skrenulo pažnju verovatno. Uber digao ruke, jer jebe im se pravo da se zajebavaju sa lobijima u državi koja ima manje stanovnika nego grad Njujork. Pa su ovi ljudi iz sadašnjeg CarGo došli na ideju da naprave firmu na isti fazon, ali su u startu zajebali tehnološki nepismene taksiste, jer je CarGo (isto kao i Uber) zvanično IT firma, ne autoprevoznička, pa nisu obratili pažnju dok nije bilo kasno.

- Kada su taksisti skontali da im CarGo uzima tržište sa gospođom ministarkom su opet seli da pišu novi zakon za klanje konkurencije. Jer po dotadašnjem zakonu CarGo nije poslovao kao udruženje taksista, već kao linijski prevoznik, kao oni ljudi što vozaju kombije i minibuse do prigradskih naselja. Zvanično se osnavala radna grupa od strane vlade i predstavnika prevoznika u koju je pozvano, o iznenađenja li golemog, samo par likova iz BG taksija. i naravno da je novi zakon napisan tako da samo taksistima odgovara. Zaklali su čak i tu sitnu sirotinju što je vozala kombije.

- Od tog trenutka kreće hajka na CarGo. Iako je kompanija uredno plaćala porez, kao i svi vozači koji su koristili aplikaciju, iako je sve elektronski tako da ne mogu da kriju profit ili deru turiste na crno. Od oduzimanja vozila, pokušaja gašenja servera od strane Neše Sline, pa su srećom dobili dojavu na vreme i ljudi jedne subote na brzinu izmigrirali sve servere sa jednog domaćeg provajdera (od novca za hosting opet išlo u budžet Srbije) na servere u Maleziji do fizičkih napada na vozače. CarGo firma zbog toga manjinski procenat vlasništva prodaje firmi iz u Sjedinjenih Američkih Država (primetili ste da im više ne diraju vozila), a u Srbiji se nalazi rupa u zakonu i CarGo se registruje kao udruženje građana. Po sistemu da ti mene povezeš i ja ti dam pare za gorivo. I DALJE CARGO VOZAČI PLAĆAJU POREZ NA DOBIT. I hajka ne prestaje.

Suma sumarum, za razliku od taksista CarGo vozači plaćaju porez, porez koji je firma CarGo plaćala se sada delom plaća u Americi, srpska firma CarGo pod istim sistemom radi u Beču, Cirihu i Sen Tropeu bez ikakvih problema (da ima ih i u Francuskoj, Švici i Austriji i to je srpska firma), nijedan političar nema veze sa CarGo, jedino što osnivači CarGo sada imaju partnera iz SAD, pa mogu i imaju leđa da se kolju sa našim govnarima, a da ovi ne smeju da ih ućutkaju kako su ućutkali sve druge. Jer su pametno radili na svakom koraku.

Okej?

iz nsa se uplasili,pa protestvovali i pre nego sto je neko i planirao da im ubaci konkurenciju.nesto se vozikali i pravili guzvu popodne.tolika guzva bude i sa njima i bez njih u 3 na bulevaru.na kraju odustali jer kao jebi ga,daj da vidmo sta ce vucic da kaze.ustvari su odustali jer je masu boleo kurac.u ns da sve zatvoris i da masa crkava u gradu,svi bi rekli jebi ga,sta sad.ovde masa letargicna i jebe im se za bilo koji vid protesta.prica se da super zaradjuju kada prevoze (da kazem na fin nacin)odredjene supstance u zamenu za novac.pogodili ste.krompir sa pijace.taksisti su govna.prosto.uvek ce i biti.jebes ti drzavu u kojoj govnari taksisti sjebu ceo grad da bi sjebali online taksiste.ako taj cargo nisu govnari,postace vrlo brzo.tako to ide unas.

jedina stvar sto je meni zapala za oci je da su taksisti kad voze, a ja sam u drugom autu, deluju jako bahato i kurce se, a kad se vozim taksijem uvek bude neka prijatna prica ili ako mi se ne prica onda ispostuje i cuti i on

Neka stručna analiza tima doktora čiji sam i ja član kaže da Srbin najlakše svoj mentalitet ispolji kad je sam u sobi za tastaturom i sam u kolima za volanom.

Dok sam još raspoložen da pišem, da vam dam primer koliko smo u kurcu kao zemlja.

Muž koleginice moje žene je do skoro bio u Kobrama, vozio je Baticu Gašića. Kao što rekoh, do skoro, pa mogu da pišem. Svakog dana je posle smene seo u svoj auto i dodatno vozio za CarGo par sati. I izlazio svoju mesečnu platu dodatno.

Jebem ti zemlju u kojoj specijalac, lični vozač šefa BIA, mora da taksira par sati dnevno i izađe svoju platu. I to kulturno, vozi narod, ne mora da trpi pijanog Gašića, Dačića i Drobnjaka koje vraća sa Guče (jedna od najjačih i najnadrealnijih priča koje sam čuo). Normalno da je čovek sve napustio, ode da radi za onu plaćeničku firmu Blackwater da vozi neke biznismene i belosvetske bogataše.

Jebem ti zemlju koju napuštaju vojnici pripadnici specijalnih snaga koji su prinuđeni da idu trbuhom za kruhom, da se tako arhaično odrazim. I jebem ti taksiste kojima je malo što imaju plate veće nego ti specijalci koji su se zakleli da će da poginu za ovu zemlju ako treba. I treba da ih jebu i CarGo i Uber i svi redom.

kolko prosecan taksista recimo zaradi u ns?

hahah da pokrije troskove taman toliko

Van Beograda zarade kurac da ga metnu gde ne treba. U Smederevu za 200 dinara te vozi sa jednog kraja grada na drugi. U Kladovu mene i kolegu covek u subotu u sred noci vozio u krug da pijani vidimo Kladovo za 250 dinara. U Bgu start 170 ako se dobro secam. Od mene sa Nbg do Londona mi uzme 1000 dinara. CarGo 480 i isplati im se. Kako?

U Smederevu za 200 dinara te vozi sa jednog kraja grada na drugi.

У Прибоју за исту ствар наплаћују 80 дин. А у бг јебеном неки дан кад сам ишао с Палилуле на Врачар износ 500 динара, ејјј. Па ту багру треба гњечити по улици кад их већ није срамота да протестују.

uzmu i ns kintu.ljudi rentiraju kola za 2,5 soma dnevno,sipaju goriva,plate jos neke dazbine i jos da im ostane.ako bas neces da radis,uzimao bi vise nego kod nekog privatnika u nekom magacinu.tipa da ides danju da vozas i da se ne cimas uvece.

Drug mi pričao skoro, ja pojma nisam imao
U Mladenovcu moraš pare na kamatu da uzmeš da bi se vozio taksijem
7 km 1000 din to sam zapamtio, 8 je 1400
Sjajno

U Somboru kad sam bio u vojsci u taksiju nisi mogao da potrošiš više od 175 dinara osim ako ti taksisa ne puši ili slično
Džabe jebeno
Mi na vikend išli Sombor - Bg taksijem nas troje fazon i duplo jeftinije od Busa

a brate priznaj sad samo da flexujes kako si bio u vojsci

Bio svega mi 2008 3 meseca u Somboru 3 u Pančevu

U Nišu taksisti uzimaju oko 40k mesečno, znam par njih. Al ne znam koliko rade, jer je tu sve na procenat, pa mož da zaradiš 20k il 50k.

Al u Nišu najskuplja vožnja 400din. Cenim da u Bg-u dobro zarađuju.

Vozio sam se letos od doma omladine do juge i izaslo me malo preko 500. Inace, taj taksista poceo da prica kako je bilo slucajeva da je prevozio gudru i da su likovi imali cuku na zadnjem sedistu za istu

Бохор
Bio svega mi 2008 3 meseca u Somboru 3 u Pančevu

Sombor i Pančevo su bili centri za pešadijsku obuku.
Ako si imao pešadijski VOJ, onda si tamo ostajao 90 dana umesto 45 osnovne obuke.

Posle 90 dana, neki odabrani vojnici (ulizice) su ostajali da drkaju mladu vojsku, dok su drugi premešteni dalje u objekte za "stariju" vojsku.

To da je tebe neko iz jednog pešadijskog centra bacio u drugi gde je uvek po pravilu ostajala samo starija vojska iz tog centra za obuku, ne pije vodu.

Ako ćeš već da lažeš, onda pričaj kako posle Sombora bio potrčko po generalštabu, to zvuči realnije.