Prijava

Jedino mi jasno za ove što se testiraju na 3 mesta. Al to je takva nebuloza jer se na jednom mestu čeka u kilometarskim kolonama, a ne da posle toga ideš na još dva mesta.

Al da je zajebana situacija, jeste.

U onom prvom talasu, nisam skoro nikog iz bliže okoline znao da ima koronu, a ne da je umro.

Danas, iz jednog objekta mi kažu da im umro kasir. Još dvoje na lečenju. U još par objekata dosta ljudi fasovslo koronu.

Zovem jednog poznanika, iz drugog grada je, kući je ima koronu. I on i žena.

Nije naivno ovo sad.

Al kolko sam skapirao, najgore su prošli oni koji dobiju temperaturu u neke blage simptome i ne odu kod lekara. Tj hoće na nogama da preleže, nastave sa normalnim životom. U mnogo slučsjeva sam čuo da ih za par dana korona razbuca na sastavne delove.

ako moze neko da rastumaci

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar objasnio je odakle razlika u broju obolelih u zvaničnim podacima i prostim sabiranjem po gradovima.

"U tim brojevima imate ljude koji su došli u stadijum da bi trebalo da su u bolnici ili da su u kućnoj izolaciji, a da je isteklo to vreme ili se poboljšala klinička slika i da moraju da urade PCR test da vide da li su negativni da bi mogli da izađu iz bolnice. Imate jedan ogroman broj tih ljudi. Imate još jedan broj ljudi, manji broj - ali ih imate. To su ljudi koji su u jednom danu tri puta testirani. Odu na tri mesta jer se plaše da će negde biti neki zastoj. Ako je pozitivan on vam se na tri mesta - u tri laboratorije pojavi kao pozitivan. To je jedna stvar, a druga stvar je da imate ljude koji u međuvremenu nisu postali negativni, nego pozitivni, a ne možete njih da računate u nove slučajeve"

Др. Смрт хоће да каже да локалне болнице објављују број свих позитивних резултата у претходних 24 сата, а кризни штаб број новооболелих. На пример, човек је позитиван на корону већ недељама, лежи у болници, боље му је и хоће опет да се тестира да види дал је прележао и да изађе ако јесте. Тест покаже да је и даље позитиван. Болница урачуна тај резултат у укупан број позитивних тог дана. Кризни штаб то не рачуна јер није нови случај. Други пример који је дао: човек се тестира на три различита места јер хоће да буде сигуран. Три различите болнице га рачунају у свој дневни извештај, кризни штаб рачуна само једном.

Ово што је рекао теоретски може да објасни разлику у бројевима, али имајући у виду од кога долази, као и неке нелогичности практичне природе, не вреди курцу. У ситуацији општег расула здравственог система, где постоји велики диспаритет између званичних бројева Батута и кризног штаба, где лекари и медицинско особље цркава од посла, баш неко води евиденцију о томе дал се неко тестирао једанпут и дал је већ био позитиван на корону. Једење гована, глупи су ко курац и не умеју да ускладе бројеве које дају народу да пасе. Ови не умеју да лажу и не труде се много да то сакрију. Да су мало бољи лажови, можда би све ово и било трпељивије.

ni sam ne verujes u to sto pises

Бомбаш брате, стварно ти саветујем да некад прочиташ цео пост, а не прве три реченице и изведеш закључак о томе шта аутор поста верује или тврди. Некад у другом делу поста буде доведено у питање оно што се каже у првом делу, као неки вид реторичког алата.

ni sam ne verujes u to sto pises

pa vidis da ti potvrdjuje to sto si napisao. stavio si cinjenicu kako kazu, a onda posle napisao kako ne verujes u to.
bombas = cptn obvious.

ja celta nista ne razumem sto je iznenadjujuce

Dečko lepo i kulturno objasnio. A ne da ga nazivaju lažovom a otac mu umro.

https://www.facebook.com/293271104377513/posts/1192039317834016/

Izasli su i doktori i potvrdili i jos uvek cute ko mutavi i furaju istu pricu

Dok ne izađe Gambi lično i zatraži pravdu, dečku je sav trud uzaludan

30:33 - 31:33

У Србији је стање презрело за говњиву мотку, рекао бих.

To se priča ovde poslednjih 200 godina, Sevaste

чекај бре, ми смо тестирали преко 10 посто становништва.

hahaha ubijaju s ovim derbijem

Dado sukiju da se ne kurci da mu ne bi izjebao celu porodicu mamu ti jebem nesposobnu ti ces meni da lomis picku aj dodji ovde u moj kraj ako smes da te izlomim pred celim svetom ovde picko jedna bre majmune jedan te oderem da te slomim bre da te nokautiram da te ubijem od batina bre picka ti materina jedna aj ako smes dodji vamo jedan na jedan djubre jedno . Nemoj da mi se kurcis mamu ti jebem i sam znas da te je ostavila zbog mene i sam znas da si glup i sam znas da si ruzan i sam znas da si glup ko kurac tako da dovidjenja prijatno nemoj da mi se kurcis ovde da te ne bi polomio aj dodji ovde u ovaj kraj da ti jebem mater jel ti jasno

hahaha ubijaju s ovim derbijem

Занимљиво је да се нагли пораст поклапа и са бежањем Микија Мећаве из болнице, али о томе медији ћуте.