Prijava

npk - nitrogen/phosphorus/kalium

anglosaksonci/amerikanci: What do NPK stand for?
NPK stands for "nitrogen, phosphorus, and potassium," the three nutrients that compose complete fertilizers. You may encounter these letters when reading the contents printed on bags of fertilizer.

jebene debilcine sa svojim razlicitostima

srbijanac i bosanac su geografske odrednice.

eno i ceda prelezao koronu. kakav meme od virusa.

To su nacionalne i kulturološke odrednice, kao što je i činjenica da si ti bosanac i mi smo sa tim okej, pozdravlja te G-Unit

To su nacionalne i kulturološke odrednice

Мораћу да издвојим мишљење.

Cito sam na tviteru, mora da je istina.

Pa dobro, to je bila očigledna taktika od starta.

Danas ne 11 dan, kad planiraju te astronomske cifre da objave?

Sad vučić cupka i čeka četrnaesti dan da kaže ESAM VAM REKO!

Al biće smešno ako sa konstntnih 300-400zaraženih i 10-15 mrtvih ode u neke astronomske cifre.

Mada on je psiho, cenim da ne može da oprosti narodu što su mu sjebali odluku o policijskom času.

Sad vozim dva ponija

Kako mi je romantično ali i motivišuće ovo što je Predsednik upisao faks, svaka čast Predsedniku objasnio je neke stvari. Verujem da će svojim predanim radom, za samo par meseci uspeti da diplomira! Ostalo je DOKTORIRAO

Rekordan broj novozaraženih u svetu drugi dan zaredom

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je da je drugi dan zaredom zabeležen rekordan broj novozaraženih koronavirusom, s 259.848 slučaja u poslednja 24 sata.

Vidite da izbori nisu krivi, virus je ojačao na celoj planeti. Leave Vučić alone!

ovaj grafit ne vredi kurcu jer:

1) postoje ozbiljne sumnje da su podaci lazirani
2) imajuci u vidu da se na rezultate testova ceka i po vise dana, grafik ne prikazuje broj zarazenih tog dana, vec broj registrovanih slucajeva tog dana
3) broj zarazenih je, po svemu sudeci, visestruko veci od broja registrovanih slucajeva - licno znam nekoliko ljudi koji imaju snazne simptome i 99% su zarazeni, ali nisu otisli na test iz raznoraznih razloga
4) grafik sam po sebi ne govori nista o tome sta je/gde je bio izvor zaraze, to sto nakon odredjenih dogadjaja dolazi do naglog porasta ili smanjenja broja slucajeva jeste indicija koju treba ispitati, ne konacna potvrda teze
5) grafik se moze citati na vise razlicitih nacina - s jedne strane, moze se reci da su izbori doveli do naglog porasta slucajeva, s druge strane ostaje pitanje otkuda najveci broj slucajeva u momentu kada su najstroze mere uveliko na snazi?

ovo je skolski primer medijske manipulacije, malo manje ocigledne od one koja se servira na pinku ili informeru

ovaj grafit ne vredi kurcu jer:

Ovde si već mogao da završiš, bilo bi aferim što se mene tiče

I danas 300 i kisur zaraženih i desetak mrtvih. Koja konstanta jbt.

Il kriju brojke kao pred izbore, ili čekaju da ih astronomski nabudže i okrive đilasa.

ako moze neko da rastumaci

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar objasnio je odakle razlika u broju obolelih u zvaničnim podacima i prostim sabiranjem po gradovima.

"U tim brojevima imate ljude koji su došli u stadijum da bi trebalo da su u bolnici ili da su u kućnoj izolaciji, a da je isteklo to vreme ili se poboljšala klinička slika i da moraju da urade PCR test da vide da li su negativni da bi mogli da izađu iz bolnice. Imate jedan ogroman broj tih ljudi. Imate još jedan broj ljudi, manji broj - ali ih imate. To su ljudi koji su u jednom danu tri puta testirani. Odu na tri mesta jer se plaše da će negde biti neki zastoj. Ako je pozitivan on vam se na tri mesta - u tri laboratorije pojavi kao pozitivan. To je jedna stvar, a druga stvar je da imate ljude koji u međuvremenu nisu postali negativni, nego pozitivni, a ne možete njih da računate u nove slučajeve"