Prijava

ladno su broj ostavili za komsije da prijavljuju ko slavi slavu
1984 propo

meni nije jasno kako kad ljudima kazes sa jedne strane "mozete izgubiti razum", a sa druge strane "u teoriji moze da te neko gleda/slusa dok drkas" da ovo drugo jedino postane bitno.

lagano se to resava, brisnes alkoholom posle svakog ljubljenja xddd

A i da jeste tako, to sa smokijem, patikama, gledanju istorije na webu, plasiranje takvog personalizovanog sadrzaja, msm sta je toliko alarmantno u tome? Softer ti ponudi ono sto sam trazis/izgovaras, prema tvojim preferencijama. I da me neko uhodi kroz to, mislim da je bolje imati bol u kurcu nego opterecivati se ovim merama koje je celt naveo. Izgleda mi to kao neki dodatni, nepotreban stres za organizam

Kako ste glupi jebem vas usta, svako ko se zapravo razume radi i misli ovo sto vam kaze celt, koji je jebeni doktor nauka it-ja, ali tilmo i kirkegars ne kontaju u cemu je big dil. Da li mislite da ljudi koji se u to zapravo razumeju misle da je to big dil bez razloga?

pitanje je vremena kada ce te mogucnosti koje imaju ljudi poceti da se upotrebljavaju od strane vlade JAVNO, uveliko znamo da vec koriste

Verujem da je celt u pravu, ne sporim to, samo ko ce da se cima, ako zele da te ujebu, ujebace te i uprkos svim merama zastite

Pa niko te i ne tera da se cimaš, samo treba biti svestan toga

Al šta sad nešto mistifikujete to.

Gledao sam gostovanje nekog od tih likova, lepo rekao čovek da facebook i slične platforme nisu besplatne. Sakupljaju informacije od vas i prodaju ih.

I rekao je da dosta tih aplikacija sluša sta se priča, i ako pomeneš neku reč iz baze oni ti ponude oglas. Čak odvajaju i pozadinski zvuk, da l si sam ili u nekom društvu.

nije fora da neko zeli konkretno da te ujebe, nego ovako zbog sebe, bistrije ces gledati na stvari ako imas u glavi ideju da ne pratis sve sto ti se nudi.
ne treba puno, bukvalno da na tel ne instaliras instagram/fejs (bolje neka brejnded igrica, ozbiljno) i da budes pazljiv generalno sa citanjem vesti, tj da ti uvek bude u glavi misao "ovo je mozda reklama" za stagod. ne mora da bude proizvod, moze i da bude necija promocija ili statiznam. ustvari najbolje da se zajebe sve to, i onako ces da gledas samo ono sto se slaze sa tobom, nema niko posteno da te otera u kurac, da se ne slazi i slicno, ko ovde na primer.

isto na jutub, cisto primer... ako odgledas jedan video dzordana pitersona, zizeka, o globalnom zagrevanju tj kako cemo svi da pomremo od vrucine, koroni, cemu god, koji ti izgleda razumno, da svesno ignorises sve ostale koji ce da izlaze i budu vrlo zanimljivi/logicni nastavci price i totalno promenis temu.
to ulazenje u rupu je meni recimo slaba tacka, i zato tu posebno pazim. a svako ima neku, uglavnom je ova nekom ko se racuna u pismene.

Mislim, i hoću da mi izlaze reklame za ono što me zanima. Koj kurac da se cimam, pa valjda mi je to dobro. A ako ce fbi ili cia da gledaju kako neko drka, nek izvole.

ma tilmo nije problem u tome sto izlaze reklame za ono sto te zanima, problem je sto postoji nauka, dosta vrlo pametnih ljudi, koji ulazu puno energije i novca da promene ono sto te zanima. ne sa nekim zadnjim ciljem, nego eto, puste AI da polagano lomi deo po deo, da reklame bolje prodju. to se radi.
ko zna, mozda sve to i nije lose, al dobra stvar da si svestan svega toga, ogadi ti ponesto od svih tih stvari pa si srecniji posle u "neznanju".

nego ne rece mi, kako se po tvojoj definiciji gubi dusa, i sta je to. cisto da vidim kolko sam izgubio i jel je to nesto puno lose.

Pre dve godine ostao posle radnog vremena nešto završavao i ušo na fejs prvi put na poslu.Sutradan mi u rekomended izbacio kolegu sa kojim nisam imao nikakve zajedničke prijatelje i nikakve veze generalno.Jedina stvar zajednička je verovatno ip adresa sa koje smo se logovali haha
A nemož ništa protiv toga ggeneralno ako nekom baš smeta kupiš telefon iz 2005 i piči jbg
Privatnost pojedina polako ali sigurno prestaje da postoji čak i kao mogućnost

Ali to se svuda radi.

Pa znaš li koja nauka i milijarde eura su uložene da kada ti uđeš u Tempo ili Špar nrp, da ne odlučuješ svojom glavom nego da kupiš milion stvari koje nisi planirao.

Serem vam se i na Patrijarha i na Srbiju.

Ova serija uskoro više neće biti naučna fantastika jbg
https://www.imdb.com/title/tt1839578/
ako je i sad naučna fantastika

Komp i telefon treba koristiti samo kad ti treba ili za zabavu. Koliko sam samo vremena proveo za kompom na glupostima koje niti su korisne, niti su mi nesto zanimljive bile, ali to je moc navike. Iskreno, radije bih se resio tog zla nego ove opasnosti da moji podaci budu zloupotrebljeni, mada kapiram da moze i ovo drugo da bude vrlo zajebano, samo srecom nisam osetio to na svojoj kozi.

Svuda se to radi, u svakoj industriji se ulažu milijarde da se obmane potrošač.

Evo par nekih sitnica iz moje branše. Kad kreneš u Tempo, ti već imaš u glavi šta ćeš da kupiš. I kad stigneš gledaš što ore da udjes i završiš. E zato su stavili ona automatska vrata, koja se presporo otvaraju. Pa onda ona mala vratanca na senzorima, imaju lag od par sekundi. To je namerno da te uspore na ulazu, nema da jurcaš, polako da vidiš šta sve ima.

Pa ti odmah na ulazu bude sezonska roba, da zastaneš tu, opet usporiš i onda si njihov.

Kod nas su ulazi uvek sa desne strane a izlaz levo, jer se vozi desnom stranom i prirodno ti je da tako kružiš kroz objekat.

Sve ono što ćeš sigurno da kupiš, meso, mleko, je na kraju objekta, da bi morao da prođeš kroz ceo Tempo i usput kupiš šta nisi hteo.

Imaš i mix match aktivnosti, gde ti je tipa zejtin imaš zakačena ona postolja. Kod vina uvek zakačeni otvarači, kod piva kikiriki.

A posebna nauka je kako je poresjana roba u rafu, tu postoji ozbiljan softver koji to odredjuje.

I to je tipa samo jedan deo. A svuda je tako sigurno, ko zna šta nam tek rade farmaceutske kompanije i slično.

Što bi fejs ili instagram bio drugačiji.