Prijava

ne znam, ali ovo je neki moj zakljucak iz cele price
sve izgleda kao neki od najboljih skeceva monti pajtona, sve do detalja, gledam i nije mi smesno. zao mi ljudi. i tih lekara, verovatno i medju njima ima ljudi koji nisu blesavi, znaju sta se dogadja, nije im prijatno sve to, al opet stoje 2 metra razmaka jedni od drugih, nose maske svesni da smanjuju dotok kiseonika i udišu sopstveni ugljen dioksid nazad u pluća sa sve mikrobima, razmisljaju se verovatno za sta su ucili imunologiju i to ide tako i niko ne ume ili ne moze da kaze, stanite malo bre.

trifors verovatno nikad nije video ili cuo da hirurzi nose maske pola dana. isto i auto lakireri. isto i zimi kad navuces sal.
sve to cini da udises sopstveni ugnjendiloksid i polagano umres.

tebra, nosenje maski u bolnicama normalna stvar tipa od neke 1890 ili kad vec kad provalili sta su bakterije i kako se prenose. al ne, sad su ljudi otkrili da zemlja ravna i maske ti polagano unistavaju mozak

znaci bukvalno udjem u prodavnicu ovde i turim masku na nos, i izadjem i idem po ulici ko debil sa maskom posle jer zaboravim da je skinem. cak sad kad zahladilo provalim da mi fino i toplo preko lica.
jbt celu proslu zimu sam biciklom isao na poso, navucem onu masku preko usi, vrata i usta i vozim biciklu 15km tako, a kao ako stavis masku u prodavnicu kao ce te ubije nedostatak kiseonika oce se ugusis.

mislim, ne menja to cinjenicu da su maske kerov kurac za prenosenje virusa, i onako se 99% ljudi pozarazi po kucnim okupljanjima, al bar ostali kurci ne cirkulisu.

a i od kad korona, udju ljudi u kucu, pa operu ruke. and I think this is beautiful.

mozda i ostane ponesto narodu od ovoga, tipa osnovna higijena i da ne ides na posao polu slinav i da peres ruke.

nevezano za nosenje maski danas dolazim ja do shop&goa i vidim 2 lika ispred s obe strane vrata stoje reko mozda cekaju nekoga unutra korona i to sta znam
i ja otvaram vrata kao da provirim u prodavnicu i kaze mi ova ogranicenje je danas na 10 ljudi ja reko ok i kaze mi kazite sledeci kupac da udje iz reda i ja kazem nekom frajeru udjite oslobodilo se mesto
i on se maksimalno izdrkava na mene kaze mi TI HOCES PREKO REEEEEDA AJDE STANI U RED i ja se tu zalecem na njega kazem mu sta hoces ti sta je bilo i odmah je ustuknuo znaci namunjio sam se da ga po onom betonu vucem krvavog ionako sam nervozan bio slava mi je bila a piva nestalo

a i od kad korona, udju ljudi u kucu, pa operu ruke. and I think this is beautiful.

Ahahahah ovo mi je najjace od samog pocetka, sto se normalne stvari poput pranja ruku i ne diranja usta i nosa prljavim rukama navode kao mjere za suzbijanje epidemije.

I sto je najgore opravdano je, jos u martu sam nailazio na forumske postove gde ljudi pisu kako peru ruke, kao da je to neki dozivljaj lol

I jos uvek samo trljnu sapun isperu i u peškir sve gotovo za 7 sekundi

Meni je bilo poprilicno iznenadjujuce saznanje da ljudi generalno racunaju u nesto poprilicno posebno to da kad udju u kucu od napolje, operu ruke prvo.
Tipa, kao kad bi krenuli sad da pricaju kako treba da se zubi peru svako vece i jutro, a odrasli ljudi krenu “A JEEEELTE, to sprecava bolesti zuba???”
Nekako kapiras, oko 4-5 god nateras decu da rade to pa posle u zivotu i ne preispituju razloge zasto to rade. Ili ne rade, jebem li ga.

neka, u nadi da ostane za druga sranja.

koronavirusom, kolko se cini iz trenutne slike po evropi, gro zaraza je na kucnim okupljanjima, gde vise ljudi sede na malom prostoru bez ventilacije duze vreme i razgovaraju medjusobno. na poslu, na sastancima i tako to. prenosi se vazduhom i kapljicama/parom iz pluca.
drugim recima, prenosi se ko jebena prehlada zimi, sto i jeste. samo sto uzme pa ubije svakog 10. matorog, pri cemu, sto stariji, to ti je manja kvota. a i ponekog mladog sto je pokupi. i to ako ih lece na vreme. mora se pripazi malo narod samo da svi ne budu bolesni u isto vreme, cisto da bas ne guras upalu pluca bez icega, i da matori, ako im se ne svidjaju ove sanse dobiju vakcine.
deca je po svemu sudeci ipak ne sire.

Bruh celte pa u normalnim okolnostima i lekari nose maske u radnom okruženju samo ponekad kada je to neophodno, npr ako su u zoni lake kontaminacije ili ako vrše operaciju nad nekim ne nose je sve vreme koje provedu u bolnici jebeno kad izračunam koliko npr radnica u kiosku dnevno provede vremena sa 15-30% manje kiseonika (to je u fluktuacijama pa ću računati 20 % da ne bih sad preterivo) znači

The average adult, when resting, inhales and exhales about 7 or 8 liters of air per minute. That totals about 11,000 liters of air per day. Inhaled air is about 20-percent oxygen.

To bi značilo da: 2200 litara minus dvaesposto od toga je 440 iznosi 1760 litara kiseonika dnevno i to na nedeljnom nivou ako ne nosi masku subotom i nedeljom jer ne radi znači puta 5 = 8800 litara, na mesečnom nivou je to nešto više od 35000 litara.
Računaj kolika je na mesečnom nivou redovna konzumpcija kiseonika i oduzmi ovo od toga pa proveri tačnost ove informacije kad posle trećeg talasa popadaju svi ko mušice

Oxygen is also a particularly important part of our immune system. It is used to help kill bacteria, and it fuels the cells that make up our body's defenses against viruses and other invaders.

japanci i ostali zutaci nose maske vec xy godina na svakodnevnoj bazi, u gradskom prevozu, cak i na otvorenom, pa su dobili mange, nuklearku i dlakave picke

jer im ne dolazi dovoljno litara kiseonika u glavu po mozdanoj celiji

I znam da mi matematika nije baš u bocu jer moram računati radno vreme radnice pa nije da je celi dan u pitanju ali ja sam ovde izvukao prosek jer ne mogu da se jebem baš nemoj mi to trljati na nos ako vidiš da sam malo pretero, maska nije jedini faktor zbog kog se gubi na imunitetu tu su i medijsko stresiranje i socijalni pritisak, a ove faktore koji bi normalno trebali biti relevantni a sada su marginalni tipa da li je neko pušač, da li pati od nekih genetskih predispozicija, da li je polivao stejk burbonom itd to neću ni računati jer to bih računao samo i isključivo samo onda kada ovi gorenavedeni faktori ne bi postojali pa kad bi stanje gorelo jer svi imaju neke sporedne efekte onda bih se možda i zabrinuo ovako mi vrište jaja

dnevno provede vremena sa 15-30% manje kiseonika

prijatelju, ti pojma nemas kako fizika i gasovi funkcionisu, il si trol ili budala. slazem se da ne bi trebalo terati ljude da ceo dan nose maske, ne zbog kiseonika, nego nije brate lepo, usi ce da otpadnu, i da ako vec radis negde gde moras da nosis, da bude sistem sa pauzama gde ljudi skinu malo maske i odmore usi i sve ostalo.

ali brate 30% manje kiseonika ispod hirurske maske...

Btw keva moja se onesvestila jednom prilikom od nošenja maske tako da toliko o tome

malopre doso sa snimanje pluca/7 sati sam cekao.samo ja jedna baba i jedna lepa violinistkinja izlazili na pljugu,baba mnogo voli da prica, ne staje.kaze da hitna ne dolazi na adrese gde su pozitivni od korone.dal je to moguce?