Prijava

znaci evo trazim o procedurama o razvoju vakcina i ostalo i sve sto sam naso je ovaj dokument:

https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/111548/9789241506892_eng

Imaj u vidu da je to WHO, ne postoji pristrasniji izvor na svijetu trenutno, skoro su cak mijenjali valjda i definiciju kolektivnog imuniteta na svom sajtu, da opravdaju nebuloze oko ove vakcine

Ovaj IFPMA link ti je iz 2019. znaci prije ovoga, plus tvoji su Svajcarci, znaci ako njima neces vjerovati ne znam kome ces :D

sve ovo navodi na to da ruska i kineska vakcina "bezbedne" na duze jer su bazirane na istoj tehnologiji kao i ostale

Recimo, mada i oni imaju nesto smuckano za par mjeseci, sto opet nije u skladu sa poznatim cinjenicama, al bar se ne igraju sa vatrom kao ovi, i imamo neki vremenski okvir u kom se nuspojave mogu javiti. Za RNA vakcine je cak i na Vikipediji do prije mjesec dana stajalo da su iskljucivo teoretski koncept, sad je promijenjeno naravno

nove vakcine su vec roknute ogromnom broju ljudi da se ispune koraci 1-4. ovo je uputstvo kad nije hica, pa mozes polagano da nalazis dobrovoljce

S obzirom da Fajzer treba da testira, te price o velikom broju ljudi i 95% efikasnosti, to je sve za kurac, Fajzer ima dugu istoriju ubijanja ljudi nedovoljno razvijenim/testiranim proizvodima. Plus imali smo daleko jebenije viruse u istoriji od korone, pa je procedura uvijek izgledala i trajala ovako, znaci nije bas da je to varijanta za lagan razvoj uz svijece i vino

a rnk bolje za starije, posto sa 75 god cenim da ti nije bas neka frka dal ces imas posledice za 20 god

Ne nuzno, u Norveskoj su ove nove vakcine podavile penzionere ko macice, odmah, pa su sad promijenili nesto uslove i zvanican stav

Ne nuzno, u Norveskoj su ove nove vakcine podavile penzionere ko macice, odmah, pa su sad promijenili nesto uslove i zvanican stav

Ovdje (https://www.bmj.com/content/372/bmj.n149) se pominje cifra od 23, nešto novija vijest daje 29 mrtvih starijih od 75 godina na 25000 vakcinisanih. 29/25000*100 = 0.12%

Evo Izrael je vakcinisao vec cetvrtinu populacije, za par meseci ce imati tih 60-70% i videcemo kako ce funkcionisati. Nije poenta s vakcinama da su zilion posto bezbedne i efikasne, svaki lek ima svoje nezeljene efekte, ovo je vise prakticno pitanje toga dal je bolja situacija:

1) u kojoj imas bolest za koju nemas leka, od koje masovno umiru matori, a povremeno i mladji ljudi, koja paralise zdravstveni sistem, tako da ne mozes da dobijes brzu i adekvatnu negu ako bolujes od neceg drugog (ili recimo slomis ruku npr) i koja ostavlja dugorocne posledice na nervni j respiratorni sistem onih koji je preleze

2) u kojoj imas nesavrsen lek koji drasticno redukuje opasnost od te bolesti, ali sa sobom povuce odrredjene nezeljene efekte kod jednog promila ili jednog procenta ljudi koji prime taj lek, a u vrlo retkim slucajevima kod vrlo starih osoba mozda i smrt

Ja ne znam za vas, drugari, al ne bih da mi mladost i zivot prodju u jebenom lokdaunu i pod maskama, tako da bih voleo da cujem sta zavrsava pandemiju, ako ne vakcina. Dosad jedini odgovor vredan razmatranja koji sam cuo je kolektivni imunitet, al dosad slaba vajda od toga

Ovdje (https://www.bmj.com/content/372/bmj.n149) se pominje cifra od 23, nešto novija vijest daje 29 mrtvih starijih od 75 godina na 25000 vakcinisanih. 29/25000100 = 0.12%

Moguce, nije akcenat uopste bio na statistici, samo sam se nadovezao na ovo celtovo da je ova bezbednija za starije jer se nuspojave mogu pojaviti dosta kasnije. A kao sto i tvoj link kaze:There is a possibility that these common adverse reactions, that are not dangerous in fitter, younger patients and are not unusual with vaccines, may aggravate underlying disease in the elderly*

Ja ne znam za vas, drugari, al ne bih da mi mladost i zivot prodju u jebenom lokdaunu i pod maskama, tako da bih voleo da cujem sta zavrsava pandemiju, ako ne vakcina. Dosad jedini odgovor vredan razmatranja koji sam cuo je kolektivni imunitet, al dosad slaba vajda od toga

Nema niko problem sa idejom da vakcina zavrsi pandemiju, problem je koliko su ove vakcine legitimne, s obzirom da su u sukobu sa otprilike svim ustanovljenim cinjenicama o istima za ovih 200+ godina koliko uopste postoje. Zelja/potreba da se problem rijesi ne podrazumijeva da je svako ko kaze da ima rjesenje automatski spasitelj i sigurno govori istinu i bezuslovno mu vjerujemo.

Mislim, nemojte me krivo shvatiti, nije meni cilj da ubjedjujem bilo koga u bilo sta, ko hoce da se bode s ovim sranjem, nek se bode, samo vidim svugde po medijima nenormalno krivljenje cinjenica i cijele price, i hvatanje na neinformisanost prosjecnog covjeka.

Pa zato samo ocu da malo izreklamiram i drugu stranu price, onu koja se trenutno sakriva i ignorise, iako je tehnicki zvanicna i ima vise dokaza iza sebe.

Pa ispitane su ove vakcine,nisu ih pustili tek tako.

Dobro, kada se onda moze reci "da, ovo je prava vakcina koja resava pandeniju, a ne neki buckuris"? Uvek ce biti skeptika, zato je potrebno da drustvo ima neke ljude koji se time bave duze i ozbiljnije od obicnog coveka koji ce reci "ovo moze, ovo ne moze". Sad treba deset godina da disemo u maske i zivimo poluzatvoreni i odbacimo 10 razlicitih vakcina koje su se pokazale efikasne u testiranjima da bi 11. mogli da aminuju ljudi koji o tome znaju +- koliko i ja (a ja znam vrlo malo).

Dobro, kada se onda moze reci "da, ovo je prava vakcina koja resava pandeniju, a ne neki buckuris"?

Rekoh ranije, po mojoj slobodnoj procjeni bar 4-5 godina. Ako uzmemo da je rekord neke 4 godine, a i za taj slucaj (kao sto se tamo moze procitati) kazu da ne bi bilo moguce da nije bilo podataka iz decenija prethodnog istrazivanja, al s druge strane uzmemo u obzir danasnju tehnologiju i sve to pa jos malo budemo optimisticni.

Al ja svakako nisam osoba koju treba pitati. Ima hiljade biohemicara, molekularnih biologa itd, koje niko ne placa i koji se ne slazu ni sa jednim dijelom ove zvanicne price, kontam da bi procjene takvih ljudi bile neuporedivo znacajnije.

odbacimo 10 razlicitih vakcina koje su se pokazale efikasne u testiranjima

Rekoh gore, te price da su se pokazale efikasnim vrijede koliko i Vuciceva predizborna obecanja, Fajzer je jedna od najozloglasenijih kompanija na planeti, i bez pretjerivanja drzi neke svjetske rekorde u iznosima koje su placali kao kazne zbog svojih neispravnih proizvoda i smrti uzrokovanim istima, lobiranja, potplacivanja strucnjaka i cega sve ne.

MUJO OTEBE MAJMUN BOLJI NEMA NITI CE DA BUDE

U norveškoj samo fajzer vakcina, nema izbora ko kod nas.

Ne znam dal se u razvoj ijedne vakcine ikada ulozilo priblizno isto resursa i truda kao u razvoj vakcine protiv korone. Kinezi dignu solitercinu za 24h, iako i dan danas to obicno traje mesecima. Jos jednom, poenta nije da je fajzerova ili bilo koja druga vakcina savrsena, poenta je da smo u kurcu iz kog treba sto pre izaci. Ja mislim da je pogubno za jedno drustvo da zivotari 5 godina ovako samo da bi imalo pouzdaniju vakcinu nego sada. Koliko ljudi ce poludeti, kakve bi ekonomske posledice bile, koliko bi trebalo vremena da vratimo normalnu socijalnu interakciju kad bismo 5 godina ziveli ko krtice?

Da pretpostavimo da je sve tacno sto si rekao za fajzerovu ili bilo koju drugu vakcinu, ja bih i dalje surdukno u sebe to, pa sta bude, nego ziveo ko pacov jos 5 godina. Mogu da skontam da neko drugi ne bi to uradio, al ne mogu da skontam da taj koji to ne bi uradio istovremeno truje sebe svakojakim govnima na dnevnoj bazi i to mu ne smeta, a od ovog se usro. Ne kazem da to vazi za tebe, al ima mnogo onih koji ce staviti u usta cigaru koja je pala na pod na koji se ispisalo pola narkomana iz kraja, a nece vakcinu jer brinu o svom zdravlju.

Znaci glavni argument je da je prebrzo dosla vakcina? Da je dosla za tri godine onda bi bilo ok?

Legitimno je biti antivakser ako si dosledan u brizi o sopstvenom zdravlju. Onda procitaj od cega se sastoji bilo koji lek koji uzimas za bilo sta, pa istrazi. Ili gledaj od cega se sastoji hrana koju kupujes u supermarketu, kako i gde je proizvedena, pa istrazi i to. Vecina ljudi to ne radi i boli ih kurac, ali kad je vakcina u pitanju svi se zainteresuju jer je neko pustio buvu da ces da postanes autistican i sta sve ne.

Zato mi je trifors drazi od vecine antivaksera, on je dosledan u svom kritickom pogledu. Zavije se u foliju, ne pije lekove nego muze magareci kurac kad se razboli, jede samo alge i ne cita nista sto ima vise od 17 pregleda na netu. Dal je u pravu, po svemu sudeci nije, al ne mozes da mu kenjas nista, izabrao je da tako zivi. Al ovi koji ce na basketu da piju iz flase iz kojr je pilo 25 ljudi i da podignu salamu sa plocica na koje su gazili prljavim nogama kad krenu da budu puritanci sa vakcinama, ne znam sta bih rekao.

Al na sve to, radite sta hocete, ja sam protiv prisilne vakcinacijr u svakom slucaju. Samo je glupo i neprincipijelno

Pa sta ako je brzo napravljena,ispitana je i to je bitno.

A vi cekajte jos 5,6 godina.

Cela decenija nek prodje usrano jer je brzo dosla vakcina.

Ja cu uzeti sigurno, ali za par meseci, da vidim malo posledice i efikasnost. Kad budemo imali neku bolju statistiku, onda moze

Kad sam mogao da budem krtica 9 meseci, mogu jos par, jebes ga

Ionako ne mozes sad,ti si mlad,medju zadnjima smo.