Prijava

Ne znam dal se u razvoj ijedne vakcine ikada ulozilo priblizno isto resursa i truda kao u razvoj vakcine protiv korone.

Da, al nije gradjevina u pitanju, pa da je broj ljudi i para obrnuto proporcionalan kolicini vremena. Naucni procesi zahtjevaju vrijeme, ko god radio na njima.

I ok ako si svjestan rizika i opet oces da se uspricas tim pa sta ti bog da, al svakako su vec rekli da ce i maske i sve mjere biti tu dok se ne postigne kolektivni imunitet. A nema boga da ce se 60-70-80% svjetske populacije vakcinisati nekim otrovom sumnjivog porijekla, cak i oni koji nisu izricito protiv ce opet sacekati koju godinu da vide sta je bilo sa ovim prvovakcinisanima. Tako da ti svejedno se ne mijenja mnogo sta u tom pogledu

Znaci glavni argument je da je prebrzo dosla vakcina? Da je dosla za tri godine onda bi bilo ok?

Za rusku i kinesku, recimo, jer svaka pojedinacna faza razvoja traje dyze nego sto je ovde cijeli proces. Plus cinjenica da se ovaj virus nije ni priblizno dovoljno istrazio, kao i to da je po zvanicnim podacima prirodno stecen imunitet (koji je po zastiti uvijek superiorniji u odnosu na imunitet stecen vakcinom) kratkog vijeka. Sto znaci da bi se spricao turbo zbrzanom vakcinom za nepoznat virus da bi u najboljem slucaju bio bezbedan mjesec-dva. Rizik nadjacava potencijalnu dobit.

Za Fajzerovu je spisak argumenata predugacak, jer su im tvrdnje u domenu SF, njihov tip vakcine je bio iskljucivo teorijski koncept, par obecavajucih zivotinjskih testova je najdalje sto je ikad dogurala. Potencijalne nuspojave nemaju apsolutno nikakvo vremensko ogranicenje kao sto je slucaj kod tradicionalnih, tako da tu ni bukvalnih 100 godina istrazivanja ne bi bilo malo, i prijavljivanje za istu je prijavljivanje da budes laboratorijski pacov.

Onda procitaj od cega se sastoji bilo koji lek koji uzimas za bilo sta, pa istrazi. Ili gledaj od cega se sastoji hrana koju kupujes u supermarketu, kako i gde je proizvedena, pa istrazi i to.

Pa ja to i radim uglavnom, mislim zivimo u zemlji gde se sav svjetski otrov koji ne moze proci testiranje iskrcava, al to su druge teme. Ova vakcina ne dolazi od strucnjaka vec od kriminalaca, i ne smije se stavljati u istu kategoriju sa ovim regularnim koje smo svi orimili i kojima vjerujemo, tako da je svaka sumnja u nju opet dobra stvar.

ispitana je i to je bitno

I mi smo ekonomski tigar, za koji mjesec prosjecna plata 900 evra

Ja cu uzeti sigurno, ali za par meseci, da vidim malo posledice i efikasnost. Kad budemo imali neku bolju statistiku, onda moze

Pa ne cimam se ni ja da primim sto pre, niti ima razloga da se mladji ljudi guraju jer realno nisu previse ugrozeni.

Rizik nadjacava potencijalnu dobit.

A sta je tacno rizik, to nikako ne mogu da skontam koliko god citao antivaks argumente. Sta su tacno rizici? Smrt? Autizam? Ostecenje nervnog sistema? Na osnovu cega se veruje da uopste postoje bilo kakvi ozbiljni rizici (ako iskljucimo stvari koje se dese 1 u 10.000 ili 100.000 slucajeva kao i kod svakog leka) za bilo koju vakcinu koja je trenutno odobrena?

A sta je tacno rizik, to nikako ne mogu da skontam

Tesko je znati precizno, jer je tesko zamisliti kako je ovdje cijeli proces izgledao (da se ne ponavljam, i najkraca faza razvoja sama traje duze nego ovdje cijeli proces, tako da je tesko znati sta su uopste zbrljali i kako je to izgledalo).

Teoretski moze svasta, smrt, autoimune bolesti, cak i nova zajebanija mutacija korone, kao sto je slucaj bio sa polio virusima, odnosno djecijom paralizom, pa sad postoje cVDPV, iVDPV i aVDPV virusi, nastali iskljucivo zahvaljujuci vakcini. Naravno, nisu cesti, jer je ipak rijec o vakcini koja je dosla klasicnim putem i prosla testiranja, al kod neke "divlje" ovako, skaj iz d limit

Sevaste avatarom tim rizikuješ da ti ne čitamo postove ozb

to mi je i bio cilj, kad citate obicno me napusavate, a imam potrebu da pisem i dalje

НОВИМ КОРОНА ВИРУСОМ АХАХАХАХАХАХАХХААХАХХААХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХА

Dosta njih se vakcinise.

Odakle je originalna fotka?

Ladno sam mislio da je Kon postao meme xd

и ја сам мислио да је то кон онда сам сконтао да стране странице то мимују и откријем да је ваљда онај берни сандерс како већ

Pozitivan sam od vcrs, samo nekoliko sati nakon temp od 37.3. Ceko sam 3 sata rip

da uiver jos jedan tilmov dupli provaljeno

U 2021 da pravim duple lol

Pitanje za diskusiju - Šta stopa vakcinacije (tj. činjenica da smo među prvima u svijetu) govori o Srbiji?

Ja iako sam prilično skeptičan i ne žuri mi se nikako s primanjem ove vakcije... pogotovo što sam već prebolovao koronu i to poprilično zeznut oblik, i poslije 2 mjeseca se testirao na antitijela i imam ih podosta... uprkos svemu tome, i ako statistike ne lažu (a ja vjerujem engleskoj vikipediji za većinu stvari), za mene je to dobra stvar i mogu da pohvalim pristup vlasti u ovom slučaju i da kažem da su se uozbiljili i svaka čast, neka i u nečem dobrom prednjačimo, a ne samo npr. po broju pušača itd. Stvarno me prijatno iznenadilo...

S druge strane nikako ne mogu da pohvalim ponašanje u ranijim fazama pandemije, kad je Nestorović preporučivao ženama da idu u šoping u Milano i tome slično...

IPitanje za diskusiju - Šta stopa vakcinacije (tj. činjenica da smo među prvima u svijetu) govori o Srbiji?

Говори о томе да се на нама тестира иста.