Prijava

Све наде полажем у БЕОграђане патријоте да изађу на улицу пре него што нас затворе.
Јебите им кеву, нема више полуинтелигентног веље невоље да врши батинашке радове на терену.

Al kako smo treći na svetu po primljenim cjepivima a će nas zaključavaju jer se masovno zaražavamo?

Zato što uvijek ima puuuno više nevakcinisanih i onih koji neće da prime vakcinu. Drugo, naša urođena želja za druženjem je još uvijek jača od pravila koja država uvodi. Zato broj zaraženih stalno raste.

naša urođena želja za druženjem je još uvijek jača od pravila koja država uvodi.

Nije još uvek, nego uvek.
Ljudi nemaj neki hajvmajnd, pa evo sad će svi da se povinujemo potrebama kolektiva. Mogu privremeno da podnesu žrtve za zajednicu, ali pre ili kasnije se okrenu da gledaju svoje dupe.

Problem sa pravilima je što su ljudi jako prilagodljiva i inventivna vrsta. Ako promeniš pravilo ono će da bude efikasno samo dok ne smisle način kako da ga zaobiđu. A uvek će smisliti način da ga jebeno zaobiđu.

Evo, najbolji dokaz da su možda ovi iz kriznog štaba OK stručnjaci po pitanju medicine, ali budale ukupno uzeto, je prošli vikend:
Pametna gava 1: "Jaoooo, raste broj zaraženih, šta da radimo?!"
Pamtna gava 2: "Zatvaraj! Za vikend sve radi samo do 14h!"
Pametna gava 1: "Bravo! Kraće radno vreme, znači manje će da se mešaju ljudi, manje se širi virus! Gde je pametna gava?" tapka ga po temenu.
Pamtna gava 2: "Tu je pametna gava!" smeška se zadovoljno.

Epilog?
Svako i njegov ker je izašao za vikend do 14h u grad, na kafu, jelo, piće, kupovinu, šoping. Gužve, masa ljudi. Isti kurac, ako ne i gore neogo da je sve radilo do 20h.

Nikada ne potcenjuj moć glupih ljudi u velikim grupama.

Primili prvu dozu i odmah Kopaonik, Zlatibor, gondola, šoping, ližem gelender i idem na žurke. Jerbo sam primijo vakcinu, sasam kul.

To što mora da primi i drugu i da sačeka 2 nedelje da imunitet odreaguje nisu slušali kada je rečeno.

Jebeni retardi u velikim grupama.

Pa to su matori do sada primali vakcine, Sale. 50+ ekipa, koja ide sa maskama i na otvorenom.

Ja znam njih šestoro do 40 koji su primili vakcinu. Možeš da se pelcuješ kad oćeš. Prijaviš se na e-upravu i pelcuješ se. Eno onaj Ivanović se pelcovao sa celom svojom ekipom i otvoreno poziva ljude da se pelcuju u svakoj emisiji. Tako da mani tu priču.

A od ovih šestoro njih 5 išlo na Kop, Zlatibor, pravilo dečije rođendane...

ne padajte u sns zamku - sve krivica naroda, pa cak i kad nije do vlasti, nek bude narod jer ako nije narod kriv odma ce da bude vlast.

poenta je da ove krive, od kad se testira na veliko su dosta slicne po regionima - iako su drzavne granice zatvorene, virus ko nekako da ga boli kurac za granice, pa kad u juznoj nemackoj navale ljudi na bolnice, isto i u severnoj svajcarskoj, a bogami i ovom delu francuske uz granicu.

isto tako srbija-bugarska-rumunija, pa o grcka kao da su preslikane ove krive kad je koji talas. hrvatska, slovenija, vec vuce pomalo na to kako izgleda sa njihovim severnim susedima.

sve to dok su kao zatvorene granice. poklapa se sa sezonom gripa umesto sa merama, sto je verovatno uslovljeno klimom, geografijom i jebem li ga cim vise. ne trifors kao grip je, nego je novi virus koji se ponasa isto kao i grip samo dosta gore. verovatno u tandemu sa svim ostalim.
nije da nismo imali sezonu gripa ove godine, nego smo imali dosta goru nego prethodnih jer se pojavio bad boy medju virusima, pa sve svaljeno na njega - ko i uvek, na najnovijeg, jer najgori.

u svajcarskoj dosta dugo je zatvoreno dosta toga, ali se sete da ski staze mogu da rade.
prvi vikend raspusta: ne mozes da se skijas od guzve. svi dosli prvo zajedno vozom u kom su kurac na dupe gore nego u bilo kom restoranu pa onda izasli na stazu gondolom koja izgleda kao BG bus u spicu zbog guzve. cenim da je gore sve to izgledalo nego u srbiji gde skijanje (u srbiji) i dalje burzujski sport a ne zabava za siroke narodne mase.
a brojke i dalje opadaju, niko nije krivio skijanje zato sto se sve to desilo u periodu dok opadaju brojke zarazenih.

poenta je da polu mere ne sprecavaju prenosenje virusa, i nije narod kriv zbog toga.
mrzim kad vidim neku masnu glavu na vestima "ako se ne uzbiljite.... samo cekaj da vis sta cu da ti radim" i onda navodi par primera nekih koji rade nesto nedozvoljeno kao "gle ovo", da bi onda svima ostalima koji se ponasaju onako kako im je receno da se ponasaju reko "gle bre kakvi ste, govna. jel moram motkom da vas bijem"

pa onda izadje vucic pa kao "ne brinite se spasicu vas"

bas lose ophodjenje i smeta mi kad nasedne narod na to.
ako je bas tolika prpa sa bolnicama, mora da se spreci prenosenje korone, gripa, kasljice i sveg ostalog, to mozes jedino ako uzmes i izolujes sve. tako da ili radite ili cutite, koj kurac vise sa ovim.
99.99% naroda radi ono sto mu je receno da moze da radi i sta oces onda? da racunas na individualne zrtve.

izadje strucki stab pred novine pa isprica sta treba da se radi.
ne ulazim u to sta je, zvanicno je to grupa koja daje savete sta raditi u slucaju epidemije

onda izadje vucic pa prica sta su oni odlucili da se radi.

u normalnoj zemlji, ako se ova dva razlikuju, onaj ko odlucio bi morao da bude odgovoran za eventualne posledice, jer nije da moze da kaze "nisam znao", ili slicno - sto donekle jeste neka vrsta politicke odbrane.

zato u normalnoj zemlji to ide ovako nekako struka - vlast - struka - vlast - mediji, odluka
kod nas struka - mediji - struka - mediji - vlast - mediji - struka - mediji - vlast - mediji, odluka

drugim recima, sve se koristi za propagandu i licnu promociju. jebes ko je u pravu, bitno da nas sto vise slikaju.

Beograd -- Član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio za TV Prva da medicinski deo štaba neće odustati i da će tražiti zatvaranje na bar sedam dana. "Sistem neće izdržati".

"Za Beograd mogu da kažem da je katastrofalna situacija i da dolazimo do toga da nema mesta u bolnicama", rekao je on i dodao da je popunjenost u bolnicama pri kraju.

Prema njegovim rečima, veliki je problem vraćati non kovid bolnice u kovid bolnice jer nema ko da leči druge bolesti. Takođe, uz ovako veliki broj novoinficiranih ugrožava se i sam proces vakcinacije.

zamisli situaciju gde neko ko je deo zvanicnog strucnog staba izadje i svesno izjavi ovo na nacionalnoj televiziji da svi cuju, a onda vlast ne reaguje na to.
i kao posledica ovaj iz strucnog staba ne bude otpusten zato sto dize paniku bez razloga.... ili vlast ne bude smenjena zato sto svesno ubija svoje gradjanje.

ustvari nema sta zamisljas, bilo vec, i opet ce.

a ceo cirkus je namenjen tome da se krivica prebaci na narod. odnosno na neku grupu na koju ce sad svi dizu kurac, vi ste.

moram jedem govna, nervira me sve ovo

strucni stab: zatvorite sve na 7 dana
sns: strucni stab nema pojma o ekonomiji to bitno, mora nadjemo kompromis, zatvori kafane od 5 i resili smo aukurac.

jebo mater, ubacite i par onih koji se razumeju u ekonomiju u strucni stab ako je i to bitno pa kad kazu nesto nek bude odluka koju su i oni potvrdili, a ne ovo.

mislim jel nije razumno, ako imas krizni stab, i mora donosi odluke koje su visedimenzionalne, mora imas i ljude koji se razumeju u razlicite stvari da se dogovore.

jedina muka sto ako to rade privatno niko nece da se slika tu, a jel ste videli sto ona sto ce sad napreduje u politici ima dobre sise?

i sve ovo pisem da bi ti sale reko: nije narod kriv, vlast je govno trenutno.

Pa da, da nadjemo mi odma krivca da ne razmislja narod ko je. Meni je licno najjadnija izjava da su doktori umrli zato sto su isli u izlaske.

U principu se sve vrti oko predstave javnosti. Da mogu da osiguraju da nece biti mrtvih po ulicama i ispred bolnica i haosa i sl. oni ne bi nikakve mere drzali. Jebe im se tacno.

Sve ove mere vidim kao brener kad stelujes. Predsednik drzi brener, i na mestu acetilena je privreda, a kiseonika zdravlje ljudi. I podesava tako da najvise greje sto vise, a da ne progori. Tj. da privreda sto vise radi, a da se ne razvale totalno bolnice, da ne bude stotine mrtvih i to.

Posebno mi je zanimljivo kako narod tako jednostavno popije pricu da moramo zatvaramo sve da bismo sacuvali nase bake i deke, da nam groblja ne budu prepuna, pa onda popije pricu da moramo da radimo i ne moze karantin jer onda nema kako da se isplati plata. Da ako prosetaju pola sata penzioneri da ce svi pocrkamo, pa onda da smeju od 5-7 ujutru, al samo pola sata, pa da mogu ko kako hoce, i da na svaku odluku jednoglasno vicu takoe takoe!

pazi, mora da se vodi racuna i o tome kako ce mladi da zive, svi balansiraju po tome trenutno. nije to samo srpski problem.
srpske odluke trenutno i nisu toliko lose za ono sto imamo. jer kolko god hteo da budes dobrocinitelj, moras da budes i sociopata ako si na vlasti da bi odrzao balans na duze (brener primer).

zatvaranje posle 8... ok, ne sprecava nista posebno, ali je potvrdjeno da se ovo cudo medju mladima najvise siri po nocnim klubovima bez dobre ventilacije jer zelja za jebanjem nadjaca svaku zelju da ostanes kuci ako si slinav.
kako to uraditi a da ne stavis u naslov nocni klub, kafana... jebi ga, zatvaraj u 8, pa da se nadamo da nece pre toga.

i tako te slicne stvari, jako je tesko da se donese neka odluka na tom nivou koja nije neka najbazicnija ili najrestriktivnija, a da se ne nadje milion nacina da se obidje. tako da sve ukupno, nije srbija ni gora ni losija od svajcarske recimo. ako nista vakcinisu se vise ljudi, pa bar se koprcamo nekako.
ja se prijavio u CH ovde za vakcinu, samo mi stigne sa vremena na vreme sms "vasa registracija i dalje validna, javicemo vam kad mozete." 3 puta do sad. na kraju ako rese da koriste ovu astrazeku necu se ni vakcinisem ko ga jebe, nisu nemci budale.

ali jebeno prepucavanje preko medija i sve to kao neka propaganda... to je uzasno, i to mislim da steti na dugo zdravlju nacije vise od virusa. mentalnom zdravlju od kog polazi sve ostalo na kraju.

I mene izluđuje to, posle godinu dana nije iznađen neki podnošljiv način življenja sa virusom, Majku mu jebem baš ništa da se nauči iz iskustva, da se prilagodiš, nego jurcaš iz jedne krajnosti u drugu.

Naravno da doktori skiče da sve treba pozatvarati, jer će da pukne sistem. I kolko god sam u iskušenju da kažem da ako bi srpsko državno zdravstvo propalo, zbog njegove poslovične korumpiranosti, nepotizma i generalnog bola u kurcu za pacijente, to i ne bi bio neki gubitak (sem za grobare), moraš ipak da ih razumeš jbg.
S druge strane, ako sve zatvoriš i ekonomija ode pa, pa i smrdeli plebs nema posla nema parica koje idu u budžet, nema platica, ni kovertica sa evrima, pa će zdravstvo da opet propadne, jer niko neće da radi za dž. Ili može država da štampa pare, i inflacija, i onda tehnički ne radiš za džabe, ali zapravo radiš.

Tako da jbg, jeste, mora da se šteluje taj jebeni brener, da se drži neki balans, ali nežno majku mu, a ne odvrni do kraja, pa zategni posle i pravdaj najdebilnijim mogućim izgovorima.

Ideš na pivo? Ti ne voliš svoju baku? Da nisi ti možda neki BAKOMRZAC, hmmmmmm?