Prijava

stani malo.
1. koronavirus ne postoji i ustvari je samo zavera koja obican grip pretstavlja kao epidemiju i "oni" nas zatvaraju da nas ubiju na taj nacin.

2. to sve vazi ako prica nije o tome da je vestacki napravljen. onda postoji, opasan je i "oni" nas namerno pustaju da se zarazimo da nas ubiju na taj nacin.

vestacki, opasan virus, ili prirodni, bezopasan. sta je? ne moze u isto vreme da bude i opasan i bezopasan. odluci se za jedno, pa onda mozemo da raspravljamo sta je, otkud je i zasto je, a ne da menjas pricu sa svakim postom.

mislim, toliko su suprotne stvari koje kacis da ne spadaju cak ni pod "pronasao sam nesto novo" jer nisu samo nijansa, nego skroz menjaju ono sto si pricao zadnjih x meseci. pa onda se nadje nesto drugo, pa aj druga prica.

Pa u suštini si rekao da će virus zaraziti mnige i da će mnogi umreti.

Proporcionalno veći broj zaraženih nosi sa sobom više smrtnih slučajeva

Slabovidi pastir ima stado ovaca i svake godine vuk uspe da odnese dve. Ove godine obližnja laboratorija za vukove izbaci novi model vuka koji se maltene ni po čemu ne razlikuje od starog samo ima sjajnu belu dlaku neka bude kao shiny pokemon. On najpre uzme i otera prvog vuka preuzme mu teritoriju, pa nastavi s tradicijom međutim ove godine odnese 3 ovce jer je pastir ćorav i ne uspeva da ga razlikuje od ovaca na vreme da bi odreagovao i zatvorio kapiju od tora. Ima dve opcije: 1. Da kupi naočare; 2. Da random puca u stado
Pogađate koja je opcija metaforička vakcina

I ptičiji grip je izašo iz laboratorije but that's none of my business.

Ok, znaci trenutna proca ti je da koronavirus jeste vestacki, opasan virus, da trigeruje vakcinaciju kojom bi ubijali ljude?

Posto do sad si pricao da ne postoji i da je sve ovo prenaduvani grip i od toga sto nosimo maske.

Cemu onda vakcinacija ako vec znaju da naprave virus taman dovoljno zajeban da sjebe ekonomije i ljude? Kao da dodaju jos malo ili sta?

Triforce, odlicna alegorija, ponasanje odgovornih je zaista necuveno! Ja ne znam ko bi bio lud da se vakcinise posle tako lepo upakovane proste istine, ovo treba objaviti u svim novinama da zastitimo narod!

osnovna ideja na koju se svodi sve sto trifors pricas je apsolutno: "prirodno=dobro, vestacko= lose".

i taj narativ guras kroz sve. ako virus nastao iz prirode - sta se cimate jbt, o grip sve ok. ako nastao u laboratoriji - sve ce nas pobiju virusom.

lek koji je napravljen prirodno - leci, radi, popravlja, sve najbolje
lek koji je napravljen vestacki - ubija

imas dubok strah od tehnologije i novog, sto je donekle opravdano, i necu da te krivim za to, ali mnogo jako postavljas granicu izmedju prirodnog i vestackog, i to uopste i ne pokusavas da preispitas ili pomeris, a to nije crno belo nego gradijent, takav da mozes da kazes da sve sto covek radi je vestacko jer radi covek jbt, ili da kazes da sve sto postoji je prirodno, jer nije palo sa marsa nego oduvek bilo tu samo smo ga preuredili.

ceo svoj zivot, koji ti zivis, nije u skladu sa prirodom, nego vestacki napravljeno da ti bude udobno. sve sto si zasadio u basti je genetski selektovano kroz stotine godina. domace zivotinje postoje zbog nas. odeca, obuca, kuca, vatra, sve je to vestacko, sto sprecava prirodu da te ubije.
isto tako i lekovi.

ili gledamo na virus kao na nesto prirodno sto postoji i dato od boga. virus koji upadne u tebe i svaki ti malo rekombinuje gene nasumicno, pored toga sto se osecas ko govno nedelju dana. to je prirodno, a kad vestacki se boris protiv toga, to nije.

nema veze ovo sa tim jel virus vestacki ili prirodan, imas ti druge strahove.

Činjenica je da, za 5-7 godina kad nas pukne nova "pandemija" (jok ovo je poslednja) - o ovim stvarima više nećemo ni razgovarati. Ljudi će već biti uvežbani kad i gde da stave masku, koliko iznosi dozvoljeno rastojanje, kako funkcioniše prijava za vakcinaciju itd. Potreba da se ljudi stave pod ključ na 2-3 nedelje će biti nešto što se podrazumeva, kao i to da nevakcinisan nećeš biti u mogućnosti da odlaziš na posao ili putuješ, jer svojom neodgovornošću ugrožavaš druge. Mreže su već shvatile da bilo koji vid cenzure može da prodje; sve što se bude kosilo sa zvaničnim stavom struke, štabova, rukovodećih - biće automatski uklanjano. Javne debate nećemo imati kao što ih nismo imali ni do sada. Ljudi u Izraelu i Kanadi već nose kovid narukvice, pasoši su praktično pitanje vremena.

Kad pogledaš, velik iskorak u odnosu na svinjski i ptičiji, iako je i tada postojala dosta dinamična kampanja (sećamo se svih onih spaljenih kokošaka i svinja, apokaliptičnih naslova, svi će pomremo itd.).

Kad pogledas, velika je razlika izmedju novog detekovanog virusa od kog se realno uplasis, jer novo, pa vidis da ipak nije toliko strasno, i virusa koji u roku od 3 nedelje prepuni bolnice penzionerima koji umiru od upale pluca. Kad pogledas.

...Seća li se neko groznice Zapadnog Nila? Pre nekih 3-4 godine (mislim) treba nešto da idem za NS i čitam na vestima kako je umrla neka žena iz Petrovaradina, u to vreme sedamdesineka žrtva. Još dvoje ili troje ležalo u bolnici, u teškom stanju. I nije mi uopšte bilo svejedno, reko - mani ovo, ne moram baš ni da idem.

Palo mi na pamet zato što se u to vreme, u vestima, o ovome jedva i govorilo - na početku se pojavila neka boleština, nastala frka, sve to jako brzo splasnulo i nikom ništa - tek sporadična vest, negde tamo u dnu. A nije nastradalo baš malo ljudi.

Kad pogledaš ja bolovao, i nagledao se ljudi po tim istim bolnicama u koje nisi ni zavirio, a pišeš kilometarske postove na temu iz dana u dan.

Aman kakve veze ima kako nasi novinari izveštavaju o stvarima sa globalnom pandemijom? Kakve veze ima sloboda medija i kvalitet tabloidskih novinara u jebenoj Srbiji sa pandemijom?

inace da se vratim na ovo prirodno-vestacko

sta mislite, jel je ok procedura kojom se genetski modifikuje ili selektuje tip virusa da napada i unistava specifican tip bakterija, i da se ciljno daje pacijentu velika kolicina tog virusa u slucajevima kad antibiotici ne pomazu?

ili recimo jel ok i prirodno, da se genetski selektuje i uzgaja poseban tip gljivice koji napada i ubija bakterije i da se ta gljivica ubrizgava pacijenima koji imaju bakterijska oboljenja, iako se primetilo da skoro svaki 10ti ima negativnu reakciju na to, a svaki 50ti-100ti umre od toga?

Zvali me sutra na astru. YOLO

A šta sad više ne može da se bira?

Boze koliko si retardiran

"Пројекција је један од најпознатијих механизама одбране. Састоји се од тежњи и склоности особе да своје жеље, импулсе или садржаје подсвести који нису прихватљиви за сопствени его, пројектује на друге особе приписујући им сличне особине".